Прийшов після опівночі: у Тернополі через запізнілу подачу документів одна з партій залишилась поза виборами

Тернопільська обласна організація політичної партії «Сила і Честь» звернулася до окружного адміністративного суду, щоб оскаржити рішення Тернопільської обласної територіальної виборчої комісії щодо відмови у поверненні грошової застави. Заступник голови обласної ТВК повідомив ОПОРІ, що комісія діяла відповідно до норм закону. Судове засідання у цій справі відбулося першого жовтня. Суд відмовив позивачеві.

Про це пише “Опора”.

Голова обласного осередку партії «Сила і Честь» Петро Криськів розповів ОПОРІ, що суть позову полягала у визнанні дій обласної ТВК протиправними: «Вони перевершили свої повноваження, прийнявши рішення про неповернення нам коштів застави. Організації, яка не подала виборчих списків і не стала суб’єктом виборчого процесу, автоматично повертаються кошти на рахунок».

В свою чергу заступник голови Тернопільської обласної ТВК Юрій Моргун у коментарі для ОПОРИ розповів: «Щодо повернення грошової застави є прийнята Постанова № 193 від 21 серпня цього року Центральною виборчою комісією, яка на підставі норм Виборчого кодексу чітко розписала умови, на яких подається застава і на яких вона повертається. Ми маємо право повернути заставу суб’єкту, тобто організації політичної партії, згідно пункту 7 цієї постанови, тільки за умови, що ми їм відмовили на певних підставах в реєстрації.  Дана ситуація з партією «Сила і Честь» має одну колізію, що вони не спромоглися подати документи. Особа, яка за 12 хвилин до півночі 24 вересня принесла документи, не мала з собою довіреності. Ми не мали змоги навіть той не повний комплект документів, який нам був продемонстрований, прийняти за відсутності цього документу. Сам голова обласного осередку Петро Криськів прийшов о пів на першу, коли ми вже не могли щодо прийому документів вести жодних розмов».

Також заступник голови додав: «Якби вони подали будь який комплект документів і ми їм відмовили у реєстрації на підставі недокомплектації цих документів, ми б звичайно прийняли рішення про повернення коштів».

За інформацією від спостерігача ОПОРИ, 24 вересня представник партії «Сила і Честь» близько до опівночі прийшов у Тернопільську обласну територіальну виборчу комісію, щоб повідомити, що партія внесла грошову заставу, але через несправність комп’ютерної техніки не встигає принести повний пакет документів.

28 вересня на засіданні Тернопільської обласної ТВК заступник голови Юрій Моргун повідомив, що 25 вересня до ТВК надійшла заява Тернопільської обласної організації партії «Сила і честь» з вимогою повернення грошової застави в розмірі 178 тисяч 48 гривень, внесеної для реєстрації кандидатів у депутати Тернопільської обласної ради. Комісія прийняла рішення відмовити у повернені коштів та у восьмиденний строк після закінчення строку реєстрації кандидатів перерахувати їх до обласного бюджету. «За» проголосували 14 членів комісії.

У відповідній постанові обласної ТВК зазначено, що рішення було прийняте, на підставі того, що організація партії «Сила і честь» не подала документи у встановлений Виборчим кодексом України термін, керуючись пунктом 8 Порядку внесення, повернення та перерахування грошової застави на місцевих виборах Постанови ЦВК від 21 серпня 2020 року № 193, частиною 1 та пунктами 20 і 23 частини 2 статті 206 та статтею 225 Виборчого кодексу України.

Громадська омбудсменка із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА у Тернопільській області Ольга Мазаєва відвідала засідання суду у цій справі. Вона повідомила, що суд відмовив позивачеві у повернені грошової застави.

У Постанові №193 ЦВК зазначено, що у разі надходження на спеціальний (депозитний) рахунок відповідної територіальної виборчої комісії для внесення грошової застави коштів у меншому розмірі, ніж визначено частинами першою, другою статті 225 Кодексу, та/або коштів, внесених із порушенням вимог, установлених статтею 225 Кодексу (кошти внесено неналежним суб’єктом внесення, після подання документів для реєстрації кандидатів на відповідних місцевих виборах, двома і більше платежами тощо), такі кошти поверненню не підлягають та у восьмиденний строк після закінчення строку реєстрації кандидатів на відповідних місцевих виборах перераховуються відповідно до сільського, селищного, районного в місті, міського, районного, обласного бюджету.

У частині 1 статті 206 Виборчого кодексу України зазначено, що територіальна виборча комісія на період здійснення своїх повноважень забезпечує організацію і проведення місцевих виборів у межах повноважень та в порядку, передбачених цим Кодексом та законами України. А у пунктах 20 і 23 частини 2 цієї ж статті йдеться, що відповідна територіальна виборча комісія, яка встановлює результати виборів депутатів обласної, районної, міської, районної у місті, сільської, селищної ради, результати виборів сільського, селищного, міського голови розглядає звернення, заяви і скарги стосовно підготовки та проведення відповідних місцевих виборів, приймає щодо них рішення та здійснює інші повноваження, передбачені цим Кодексом та законами України.

У частинах 5 і 6 статті 225 Виборчого кодексу України вказано, що грошова застава, внесена організацією партії, яка висунула кандидатів у депутати, або організацією відповідної партії вищого рівня, або кандидатом, який висувався шляхом самовисування, повертається у разі, якщо за підсумками виборів організація партії отримала право на участь у розподілі депутатських мандатів або кандидата визнано обраним у восьмиденний строк з дня офіційного оприлюднення результатів виборів депутатів, на рахунок суб’єкта внесення застави, з якого вносилася грошова застава. Грошова застава повертається відповідному суб’єкту внесення, якщо за результатами місцевих виборів кандидата визнано обраним сільським, селищним, міським головою. В інших випадках грошова застава у восьмиденний строк з дня офіційного оприлюднення результатів виборів перераховується відповідно до сільського, селищного, районного у місті, міського, районного, обласного, республіканського Автономної Республіки Крим бюджету.

About the author

кар'єр
trending_flat
Схема на 76 мільйонів: на Тернопільщині викрили злочинну групу, яка незаконно видобувала пісок

На Тернопільщині викрили злочинну групу, яка незаконно добувала пісок на мільйони гривень.  Власник будівельної компанії, змовившись із директором, організував незаконну оборудку. Завдяки зв’язкам з місцевими посадовцями, вони незаконно отримали в оренду дві земельні ділянки під будівництво житлових приміщень. Про це повідомили у пресслужбі ГУНП у Тернопільській області. Замість будівництва, підприємці організували незаконний видобуток піску на промисловому рівні для своїх будівельних майданчиків. Керівництво злочинною діяльністю та збут видобутого піску були покладені на працівника фірми, який легалізував його через місцевого підприємця. Останній видавав незаконний пісок за власний товар, оформлюючи відповідні накладні. "Слідчі Головного слідчого управління Нацполіції за оперативного супроводу Управління стратегічних розслідувань в Тернопільській області оголосили всім чотирьом учасникам оборудки про підозру за незаконне видобування корисних копалин у складі організованої злочинної групи (ч.3 ст.28, ч.4 ст.240 Кримінального Кодексу України). Фігурантам загрожує до восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна", - повідомляють правоохоронці. […]

ДТП
trending_flat
Суд виніс вирок водію, який став причиною смерті двох пасажирів

Винуватець смертельної ДТП у Тернополі отримав вирок суду. Його засуджено до 8 років 6 місяців позбавлення волі. Прокурори довели у суді, що 21 липня 2024 року близько 15 год. 30 хв., водій автомобіля ВАЗ 2115 з трьома пасажирами в салоні, рухався по вул. Степана Будного, у м. Тернополі, у напрямку від вул. Микулинецька до вул. Митрополита Шептицького й спричинив ДТП. Через перевищення швидкості в умовах дощу, водій ВАЗ 2115 не впорався з керуванням біля АЗС «WOG», що призвело до заносу. Виїхавши на зустрічну смугу, він зіткнувся з Alfa Romeo, який стояв на червоне світло. Від удару Alfa Romeo зачепив Volkswagen Passat, а ВАЗ 2115 врізався в Toyota Camry. Внаслідок аварії двоє пасажирів ВАЗ 2115 загинули, ще одна пасажирка отримала важкі травми. Про це повідомили у Тернопільській обласній прокуратурі. "Суд визнав винуватим водія у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 3 ст. […]

суд
trending_flat
Директорці КП на Кременеччині несправедливо виписали догану: на чий бік став суд

На Тернопільщині міський голова Ланівців незаконно виписав догану начальниці КУ «Лановецького територіального центру надання соціальних послуг». 3 квітня відбувся суд щодо справи про догану Руслани Кушнір - директорки комунальної установи «Лановецький територіальний центр надання соціальних послуг» Кременецького району Тернопільської області. Зі слів адвоката жінки Віталія Сідорова, з 1 жовтня 2024 року Лановецький міський голова підписав розпорядження про догану, звинувативши Руслану Кушнір у самовільному залишенні робочого місця на тривалий час (20 вересня 2024 року з 10.00 по 16.00) у звʼязку із несанкціонованим відбуттям у службове відрядження, що стало перевищенням своїх повноважень та фактом винного вчинення порушення трудової дисципліни (дослівно). Причина:вона нібито самовільно поїхала на форум, не погодивши цього з мером. Про це повідомив адвокат Віталій Сідоров на сторінці у соцмережах. "Але тут важливий момент: вона брала участь у форумі «Соціальна сфера в умовах війни» в Тернополі – події, що безпосередньо стосувалася […]

пожежа
trending_flat
Пожежа на Тернопільщині: постраждалий отримав страшні опіки

На Чортківщині горів житловий будинок. У вогні постраждав чоловік та отримав серйозні опіки.  Пожежа трапилась о 17:34 3 квітня у селі Паївка Чортківського району. Вогонь охопив житловий будинок, знищивши покриття та перекриття будівлі (35 м²), речі домашнього вжитку (10 м²), пошкодив облицювання стін (20 м²). У пожежі постраждав чоловік 1959 року народження. Медики госпіталізували постраждалого до лікарні з множинними опіками. Про це повідомили у Головному управлінні ДСНС України у Тернопільській області. "Причини займання з’ясовуються. ДСНС закликає бути відповідальними. Дотримуйтеся правил пожежної безпеки. Будь-яке джерело вогню, залишене без нагляду — потенційна загроза для життя", - йдеться у дописі. Також 3 квітня о 23:39 трапилась ще одна пожежа житлового будинку в селі Самолусківці Гусятинської ТГ Чортківського району. Внаслідок займання знищено покриття та перекриття даної будівлі на площі 10м.кв., шифер -10 шт., речі домашнього вжитку на площі 10 м.кв. Читайте також: Серйозна пожежа […]

церква
trending_flat
Вандал, який наніс сатанинські знаки на храми Тернополя, отримав покарання

Суд виніс рішення щодо чоловіка, який розмалював червоною фарбою 17 храмів у Тернополі. Вандал має сплатити штраф у розмірі 17 тисяч гривень. Суд виніс вирок тернополянину, який скоїв акт вандалізму, розписавши червоною фарбою 17 церковних споруд. Згідно з матеріалами справи, злочин було скоєно вночі 27 жовтня 2024 року, напередодні недільних богослужінь. На стінах храмів з'явилися написи «666», що, згідно з судовим висновком, є символом диявола, антихриста та зла в цілому. Дії чоловіка були кваліфіковані як хуліганство. Про це йдеться у судовому рішенні. За даними слідства, від дій зловмисника постраждали такі храми: Храм Покрови Пресвятої Богородиці на вулиці Лепкого Церква євангельських християн баптистів «Божа Оселя» на вулиці Київська Церква «Всіх Святих Українського Народу» на вулиці 15-го Квітня Храм «Святого Апостола Андрія Первозванного» на вулиці Куліша Церква «Преображення Господнього» на вулиці Куліша Храм «Святого Апостола Петра» на вулиці Володимира Великого Церкви «Храм Різдва […]

суд
trending_flat
Підробив документи: через чиновника з Бучаччини громада втратила ліс

Справу посадовця з Тернопільщини, який зловживав своїм становищем та підробляв документи на приватизацію землі лісу, передали до суду.  За даними слідства, чиновник, зловживаючи своїм службовим становищем, вніс неправдиві дані до рішення місцевої ради. На основі цього рішення він склав та видав фальшивий документ про приватизацію земельної ділянки. Внаслідок цих дій громада втратила земельну ділянку лісового фонду площею 0,3835 га, вартістю майже 200 тисяч гривень. Про це повідомили у пресслужбі Тернопільської обласної прокуратури. "Прокурори Бучацької окружної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт щодо посадовця органу державної влади за фактом зловживання та підробки офіційних документів, що надалі призвело до незаконної приватизації земельної ділянки (ч.1 ст. 364, ч.1 ст. 366 КК України). Завершено досудове розслідування, яке здійснювали слідчі відділення поліції №2 (м.Бучач) Чортківського РУП ГУНП в Тернопільській області", - йдеться у повідомленні. Читайте також: Депутати сільради на Чортківщині підробляли документи.

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025