28.10.2021
Новини

“Велике горе спіткало театр”: не стало улюбленця тисяч тернополян, народного артиста Володимира Ячмінського

Сьогодні, 22 вересня, обірвався земний шлях народного артиста України Володимир Ячмінського. Сумну звістку повідомила у мережі керівник літературно-драматургічної частини  театру Ірина Папуша.

“Велике горе спіткало наш театр!

Сьогодні, 22 вересня, на 84 році життя, перестало битися серце Корифея Української Сцени, народного артиста України Ячмінського Володимира Дмитровича.

Не можуть сприйняти наші серця, що не стало Доброго Християнина, Великого Актора, люблячого чоловіка, батька, дідуся, завжди повного оптимізму, радості, великої любові й жаги до життя Чоловіка!..

Колектив Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка глибоко сумує з приводу непоправної втрати. Сумуємо разом з родиною. Просимо доєднатись усіх шанувальників Володимира Дмитровича до спільної молитви!”, – йдеться у повідомленні.

Шанувальники таланту артиста висловлюють співчуття у коментарях до невтішної звістки.
Прекрасний актор! Хай спочиває в мирі”, – пише Олеся Кравчук.

“Велика втрата для нашого театру і взагалі – ВЕЛИКОЇ і дуже хорошої людини… Вічна пам’ять” – йдеться у коментарі Юри Захарова.

“Світла пам’ять! Неймовірно харизматичний артист, душа сцени”, – пише Мар’яна Кріль.

“Хай спочиває з Богом, вічна пам’ять про Геніального Артиста нашого театру залишиться в серцях багатьох Тернополян і не тільки…”, – прокоментував Сергій Крета.

“Мала за честь знати і спілкуватися з двома талановитими артистами Мирославом Коцюлимом та Володимиром Ячмінським. Геніальні Люди. Велика втрата для театру і нашого краю. Царство Небесне! Вічна пам’ять!” – написала Ірина Береза.

“Вічна пам”ять талановитому актору й прекрасній людині! А нам, шанувальникам таланту Володимира Дмитровича назавжди залишиться СВІТЛО в душах від створених ним сценічних образів. Пішов у засвіти на зустріч з другом Мирославом Коцюлимом. Побачила вчора випадково в програмі передач на тиждень: 26 вересня, на каналі Ентер-фільм, в 00.30 транслюватимуть х.ф. “Прощайте фараони” за участю нашого Володимира Ячмінського. Нічого не трапляється випадково. Напевно це останнє па-па від МАЙСТРА сцени глядачеві”, – зазначила Тетяна Гриценко.

Володимир Ячмінський народився 15 червня 1936 р. у м. Харкові. У 1961 р. закінчив театральну студію при Львівському академічному театрі ім. М. Заньковецької, творчу діяльність розпочав в Тернопільському обласному музично-драматичному театрі ім. Т. Шевченка в 1962 р.

З перших ролей він заявив про себе як актор, для якого не існує сценічного амплуа, створив галерею образів яскравого комедійного, драматичного характеру. Кожна роль, зіграна актором В. Д. Ячмінським – це подія, це завжди відкриття.

Творчість Володимира Ячмінського постійно перебувала в полі зору театральної критики та громадськості. Таким його роботам, як Іван Непокритий („Дай серцю волю…” М. Кропивницького), Мартин Боруля („Мартин Боруля” І. Карпенка-Карого), Возний („Наталка Полтавка” І. Котляревського), Малахій Стаканчик („Народний Малахій” М. Куліша), Терешко („Суєта” І. Карпенка-Карого), Феліче („Дім божевільних” Е. Скарпетти), Феноген („Хазяїн” І. Карпенка-Карого), Майк Деделюк («Гуцулка Ксеня» Я. Барнича), Лейзер («Поминальна молитва» Г. Горіна), Скорик («Сватання на Гончарівці» Г. Квітки-Основ’яненка), Ступай («Патетична соната» М. Куліша), Рибник («Тіль Уленшпігель» Г. Горіна), Зброжек («Маклена Граса» М. Куліша) та іншим присвячені численні театрознавчі дослідження. Створені сценічні образи вражали своєю неповторністю, засвідчували про яскравий талант.

Роботу в театрі актор успішно поєднував у кіно. Знявся у фільмах: „Чортова дюжина” (Козак Кишкомот), „Вершники” (Сержант Гевдар), „Прощайте фараони” (Оверко), „Дай серцю волю…” (Іван Непокритий), „Камінний господар” (Сганарель), «Чарівна сопілка» (Хома) та ін.

Неодноразово отримував відзнаки Міністерства культури України, Спілки театральних діячів України. Був лауреатом премії ім. М. Садовського та Леся Курбаса, удостоєний званням «Людина року-2009», нагороджений Орденом Слави III ступеня.

 

 

 

 

Схожі пости

Після  ремонту у “Файному місті” з’явились другий рівень, стіна з паркетом і стеля давнього кафе

Євгенія Цебрій

На Коновальця позашляховик зніс дві електроопори

На Тернопільщині поліцейські затримували людей з порушеннями закону

Перейти до панелі інструментів