13.04.2024
Відео Здоров’я Новини

У МОЗ змінили правила проведення ПЛР-тестування: кому тепер можна його не робити (відео)

Учора МОЗ підписало наказ щодо оновлення стандартів надання медичної допомоги при COVID-19. Документ, зокрема, передбачає зміни порядку госпіталізації та ПЛР-тестування. Вони враховують рекомендації ВООЗ, міжнародний та вітчизняний досвід.

Згідно з оновленими стандартами надання медичної допомоги, особа, яка перебувала 14 днів на самоізоляції та немає жодного симптому COVID-19, не повинна робити ПЛР-тестування. Це стосується як дорослих, так і дітей. Пацієнти, які йдуть на планову госпіталізацію, також не повинні робити ПЛР-тести, за винятком, якщо у них наявні ознаки гострого респіраторного захворювання.
ПЛР-тестування має проводитись виключно людям, які мають симптоми коронавірусної хвороби і які звертаються до сімейного лікаря. За рішенням лікаря, до пацієнта буде відправлена мобільна бригада для проведення дослідження методом ПЛР.

МОЗ розглядає питання залучення приватних лабораторій до проведення ПЛР-тестування за кошти держави. Наразі проводяться відповідні розрахунки та консультації з найбільшими операторами ринку. За декілька днів міністерство запропонує механізм залучення приватних лабораторій. Вартість тестування у державних лабораторіях, з урахуванням усіх складових, часто вдвічі менша, ніж у приватних.

Україна вийшла на заплановану на середину вересня кількість тестувань методом ПЛР на добу – більше 30 тисяч досліджень. І цей показник зростатиме й найдалі.

А ось що розповідають тернополяни про те, як вони дотримуються елементарних карантинних обмежень?

Перейти до панелі інструментів