31.05.2023
Мандри Новини

ТОП-5 нетипових туристичних локацій Тернопільщини очима заїжджого мандрівника (фото)

Закинута фабрика ялинкових прикрас, недобудована лікарня, старий католицький цвинтар, міст-віадук, мозаїки на будівлях…Нетипові туристичні локації на Тернопільщині описав на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук львівський дослідник Андрій Риштун, який з товаришем мандрував Тернопільщиною. 

“Подорожуєте Тернопіллям і вже втомилися від зруйнованих замків, старих містечок та краєвидів на Дністер? Тоді розбавте подорож індустріальним туризмом!”, – написав мандрівник на своїй сторінці у соцмережі.

5 варіантів цікавих локації на Тернопільщині від Андрія Риштуна:

1) Теребовлянська фабрика ялинкових прикрас. Це був один з небагатьох заводів, що колись випускав свято на весь Союз. Впевнений, що багато в кого вдома збереглися старі добрі іграшки з цього заводу. На жаль, за незалежності завод не витримав конкуренції з Китаєм. Тому зараз маємо масштабний об`єкт в самому центрі Теребовлі.

Головний цех фабрики ялинкових прикрас у Теребовлі (фото: Андрій Риштун)
У приміщеннях фабрики ще валяється готова продукція і заготовки для ялинкових прикрас (фото: Андрій Риштун)

2) Поруч з Теребовлею в селі Варваринці знаходиться просто величезний закинутий цвинтар католиків. Нічого подібного за своїми розмірами я на Тернопіллі ще не зустрічав. І він надзвичайно фотогенічний. То ж не пропустіть!

Закинутий цвинтар у Варваринцях (фото: Андрій Риштун)

3) По дорозі до в Теребовлі заїдьте на міст-віадук. Не пошкодуєте! Фото тут виходять годні, а подібних мостів на всю Україну є лише три.

Плебанівський віадук поблизу Теребовлі (фото: Андрій Риштун)

4) Велична недобудована лікарня в Зборові. Зверху відкривається чудовий вид на озеро, захід сонця та вітряки. Можна під’їхати під саму будівлю. А потім бетонними сходами спокійно зайти на гору. Красиві та нетипові для рядового туриста фото гарантовані!

Вид на Зборів з недобудованої лікарні (фото: Андрій Риштун)

5) Ну і мозаїки на закуску! Саме так. На Тернопіллі їх просто тьма! І це витвір мистецтва що, як і замки, поступово руйнується. Якщо у Львові за мозаїками ще дивляться, їх доглядають і відновлюють, то тут – труба. Ще трохи і все опаде на землю, як жовте листя восени.

Краса придорожніх мозаїк (фото: Андрій Риштун)

“І це був практично один район Тернопільщини! А скільки всього цікавого можна знайти поруч накатаних маршрутів”, – підсумовує мандрівник.

Головне фото: Андрій Риштун

Схожі пости

На Водохреще в Кременецькому районі ледь не згорів будинок

Суддя з Тернополя, яка схвалювала заборону мирних зібрань під час Євромайдану, є в лідерах на конкурсі до Антикорсуду

Назарій Наджога

Новий рекорд: картину генія з Тернопільщини продали за небувалу суму

Перейти до панелі інструментів