17.10.2021
Мандри Новини

ТОП-5 нетипових туристичних локацій Тернопільщини очима заїжджого мандрівника (фото)

Закинута фабрика ялинкових прикрас, недобудована лікарня, старий католицький цвинтар, міст-віадук, мозаїки на будівлях…Нетипові туристичні локації на Тернопільщині описав на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук львівський дослідник Андрій Риштун, який з товаришем мандрував Тернопільщиною. 

“Подорожуєте Тернопіллям і вже втомилися від зруйнованих замків, старих містечок та краєвидів на Дністер? Тоді розбавте подорож індустріальним туризмом!”, – написав мандрівник на своїй сторінці у соцмережі.

5 варіантів цікавих локації на Тернопільщині від Андрія Риштуна:

1) Теребовлянська фабрика ялинкових прикрас. Це був один з небагатьох заводів, що колись випускав свято на весь Союз. Впевнений, що багато в кого вдома збереглися старі добрі іграшки з цього заводу. На жаль, за незалежності завод не витримав конкуренції з Китаєм. Тому зараз маємо масштабний об`єкт в самому центрі Теребовлі.

Головний цех фабрики ялинкових прикрас у Теребовлі (фото: Андрій Риштун)
У приміщеннях фабрики ще валяється готова продукція і заготовки для ялинкових прикрас (фото: Андрій Риштун)

2) Поруч з Теребовлею в селі Варваринці знаходиться просто величезний закинутий цвинтар католиків. Нічого подібного за своїми розмірами я на Тернопіллі ще не зустрічав. І він надзвичайно фотогенічний. То ж не пропустіть!

Закинутий цвинтар у Варваринцях (фото: Андрій Риштун)

3) По дорозі до в Теребовлі заїдьте на міст-віадук. Не пошкодуєте! Фото тут виходять годні, а подібних мостів на всю Україну є лише три.

Плебанівський віадук поблизу Теребовлі (фото: Андрій Риштун)

4) Велична недобудована лікарня в Зборові. Зверху відкривається чудовий вид на озеро, захід сонця та вітряки. Можна під’їхати під саму будівлю. А потім бетонними сходами спокійно зайти на гору. Красиві та нетипові для рядового туриста фото гарантовані!

Вид на Зборів з недобудованої лікарні (фото: Андрій Риштун)

5) Ну і мозаїки на закуску! Саме так. На Тернопіллі їх просто тьма! І це витвір мистецтва що, як і замки, поступово руйнується. Якщо у Львові за мозаїками ще дивляться, їх доглядають і відновлюють, то тут – труба. Ще трохи і все опаде на землю, як жовте листя восени.

Краса придорожніх мозаїк (фото: Андрій Риштун)

“І це був практично один район Тернопільщини! А скільки всього цікавого можна знайти поруч накатаних маршрутів”, – підсумовує мандрівник.

Головне фото: Андрій Риштун

Схожі пости

Жінка померла, випадково вколовши замість ліків отруту для жуків

“Діяти негайно, жорстко та без винятків”. Ілля Ємець звернувся до українців

Правоохоронці розшукують мешканця Тернопільщини, який зник на Донбасі (фото)

Перейти до панелі інструментів