Як позбавити школярів стресу при навчанні в умовах коронавірусу: поради фахівця

Навчання в школі в час пандемії — складний досвід. Навіть, якщо дитина не звикла розповідати про свої почуття, ймовірно, що зараз вона переживає стрес. Про це на своїй сторінці повідомила екс-міністр охорони здоров’я Уляна Супрун. Принагідно вона  написала конкретні поради, як допомогти дитині пройти не простий етап початку шкільного року, та ще й в період коронавірусу.
“Можливе інфікування вірусом, хворі однокласники чи вчителі, закриття класів чи навіть цілих шкіл на карантин — все це викликає нові переживання, які докладаються до тих, що й так зазвичай турбують школярів на початку навчального року. Вже не кажучи про те, що деякі діти втратили близьких через COVID-19.
Зрозуміло, що батьки переживають також, особливо, коли щодня читають тривожні новини про поширення вірусу та його наслідки. Однак, вони можуть допомогти дітям подолати страхи, почуватися спокійніше та краще зосередитися на навчанні.  Зібрали кілька порад, які допоможуть вашій сім’ї почуватися краще в час пандемії https://bit.ly/2ZrCMZc ⬇
 
Будьте чесними та відкритими до обговорення
Уникнення розмови про тему, яка всіх хвилює, лише посилить відчуття тривоги в дитини. Тому важливо час від часу обговорювати з нею тему COVID-19 та його наслідки в школі.
Використовуйте мову та аргументи, які підкреслять активну роль дитини в цій ситуації: мий руки, не торкайся обличчя, дотримуйся фізичної дистанції одягай маску. Не треба зосереджуватися на речах, які не підконтрольні дитині — наприклад, хтось зі школярів захворів.
Уважно слухайте дитину, коли вона ділиться своїми переживаннями. Разом обговоріть можливі варіанти рішень проблеми, допоможіть обрати те рішення, яке підходить найкраще та заохотьте втілити його в реальному житті.
 Назвіть страх, щоб приборкати його
Запитайте дитину, що її хвилює. Тоді допоможіть їй “назвати” це хвилювання. Наприклад, діти початкових класів можуть назвати свій страх Монстр-Хвилювайка. А діти постарше можуть називати страх просто тривогою.
Називання турбот часто допомагає приборкати страх, допомагаючи дітям зрозуміти, що вони відчувають. Це також дає батькам та дітям загальну мову емоцій, яку можна використовувати в подальших дискусіях, а також надає можливість батькам надати емоційну підтримку та стратегії подолання.
До речі, ви можете поділитися з дитиною своєю власною стратегією подолання страхів, наприклад, на роботі. Можливо, це розмови з друзями, фізичні тренування чи глибоке дихання. https://bit.ly/33hu8xz
Дуже спокусливо сказати “Все буде добре!” чи “Просто не думай про погане!”. Але такі слова можуть перешкодити дітям зіткнутися зі своїми страхами та навчитися самотужки долати проблеми. Вони також можуть завадити дітям дотримуватися заходів безпеки COVID-19, оскільки не сприйматимуть ризик захворіти як щось реально небезпечне.
 Будьте уважні щодо можливого булінгу у школі
Протягом тривалого періоду соціального дистанціювання багато дружніх стосунків напружилися або погіршилися, що може вилитися у конфлікти в школі. Крім того, сама природа хвороби COVID-19 — потужна можливість для знущань з одне одного. https://bit.ly/3bKEvOg
Якщо ви підозрюєте або ваша дитина розповіла вам про знущання в школі, на вулиці чи онлайн — переконайте її, що вона не сама і завжди може про це поговорити. Щодня говоріть з дитиною про явище булінгу (цькування), тоді вона більш охоче розповість вам про таку ситуацію, якщо опиниться в ній.
Поговоріть з дитиною про цінності доброго ставлення до інших людей і неприйнятність дискримінації й приниження. Спонукайте дитину одразу розповідати про подібні явища — вам чи іншому дорослому, якому вона довіряє.
Будьте уважні до стану дитини — якщо вона не спілкується з друзями, не хоче виходити з дому, замкнулася в собі і засмучена — можливо, в школі чи на дворі з неї знущаються. https://uni.cf/33gpEr3
Побудуйте передбачуваний розклад на кожен день
Якщо ми можемо керувати своїм життям — ми почуваємося в безпеці. Тому один зі способів, як батьки можуть допомогти дітям сформувати відчуття безпеки в час пандемії — створити передбачуваний розпорядок дня. Нехай дитина прокидається і засинає в один і той самий час, їсть приблизно в однаковий час, і так само виконує домашні завдання, відпочиває тощо.
Заплануйте спільні сімейні заходи у вільний час — можна прогулятися в парку або почитати чи подивитися щось разом удома.
Фокусуйтеся на позитиві
Важливо вислухати і проговорити те, що турбує дітей. Але крім цього, батьки мають заохотити дітей на позитивних моментах. Нагадайте дітям про те, що вони завжди найбільше любили в школі. Можливо, це зустрічі з друзями, улюблені вчителі, навчання новому, а може — булочки в шкільному буфеті.
Добре піклуйтеся про себе
Діти завжди помічають, коли батьки стурбовані. Навіть, якщо не говорять про це. https://bit.ly/35qMGOp Звісно, хвилюватися можуть всі, але старайтеся поводитися позитивно, спокійно і впевнено. Для цього не забувайте піклуватися про своє здоров’я — як фізичне, так і психічне. Регулярно відвідуйте свого сімейного лікаря, і за потреби — зверніться до фахівця з психічного здоров’я”,  – підсумувала Уляна Супрун.

About the author

герой
trending_flat
“Його подвиг – це історія про мужність, самовідданість та безмежну любов до своєї країни”: Тернопільщина втратила молодого бійця

Чортківщина в скорботі, адже втратила свого молодого захисника Івана Попика. 17 жовтня 2024 року під час виконання бойового завдання біля села Єлизаветівка Покровського району Донецької області загинув Іван - житель села Капустинці Чортківського району Тернопільської області. Військовий був стрільцем-снайпером у 2-му аеромобільному відділенні 3-го аеромобільного взводу 4-ї аеромобільної роти військової частини А0224. Він віддав своє життя, захищаючи незалежність та територіальну цілісність України. Про це повідомили у групі "Наш край - Чортківщина". "Україна знову втратила одного зі своїх найкращих синів. На фронті загинув Іван Попик – випускник Чортківського навчально-наукового інституту підприємництва і бізнесу Західноукраїнського національного університету. Ця трагічна новина болем відгукнулася в серцях усіх, хто знав Івана, і стала черговим нагадуванням про жахливу ціну, яку платить наша країна за свою свободу. Його подвиг – це історія про мужність, самовідданість та безмежну любов до своєї країни. Іван Попик віддав найцінніше – своє […]

негода
trending_flat
Вода на порозі, а замість городу – озеро: наслідки негоди на Тернопільщині

На Тернопільщині протягом доби негода наробила біди людям. Зокрема затопила житлові будинки, її наслідки ліквідовували рятувальники.  На Лановеччині у селі Влащинці після сильного дощу підтопило два приватні будинки. Надзвичайники відкачали воду за допомогою мотопомпи. Про це повідомили в Головному управлінні ДСНС України у Тернопільській області. Читайте також: Підтопило дорогу, городи та домоволодіння. Негода наробила сильної біди на Тернопільщині (фото, відео) Також 3 червня гроза з громом у селі Синява перетворили людські городи на озера, а у Чернихівцях частково обвалився міст.

ДБР
trending_flat
У Тернополі працівник ТЦК завдав 320 тисяч збитків державі

На Тернопільщині вручили підозру працівнику ТЦК. Чоловік завдав збитків у розмірі 320 тисяч гривень.   Працівники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру військовослужбовцю Тернопільського обласного ТЦК та СП за службову недбалість, що призвела до значних збитків під час воєнного стану. Про це повідомили в Теруправлінні ДБР у Львові. Слідство встановило, що у травні-липні 2022 року підозрюваний, будучи начальником продовольчого забезпечення, оформлював накладні на видачу харчів військовим, які фактично не проходили службу. В результаті таких дій було безпідставно видано продовольство на понад 3 тисячі осіб, що завдало державі збитків на суму майже 320 тисяч гривень. Через недбалість посадовця, частина продуктів, замість того, щоб потрапити до захисників, які їх потребували, опинилася на смітнику. Наразі слідчі ДБР вживають заходів для відшкодування завданих збитків. Читайте також: СБУ та ДБР проводили масштабну операцію: кого затримали у Тернополі "Дії військовослужбовця кваліфіковано за ч. 4 ст. 425 Кримінального […]

герой
trending_flat
На Покровському напрямку загинув захисник з Тернопільщини Іван Березнюк

На Чортківщині прощатимуться із захисником Іваном Березюком, який боронив українську землю від загарбників.  Загинув воїн 3 червня 2025 року під час виконання бойового завдання із стримування військової агресії російської федерації в районі н.п.Новоекономічне Покровського району Донецької області. Про це повідомили у фейсбук-групі "Наш край - Чортківщина". "Звістка про смерть українських захисників завжди є важкою і болісною… Ще один український військовий, ще один наш земляк, що воював за мир та свободу нашої країни, пішов від нас. Зі скорботою повідомляємо що боронячи державний суверенітет і територіальну цілісність загинув наш земляк, Березюк Іван Ярославович 10.08.1969 року народження, житель села Красне Гримайлівської громади. Світлий спомин про нього назавжди залишиться в наших серцях. Щирі співчуття рідним та близьким нашого славного Героя", - йдеться у дописі. Читайте також: Небесне військо поповнилось ще трьома Героями: загинули Анатолій Панасюк, Василь Ющишин і Захар Венчур

побиття
trending_flat
Били руками та ногами, тягали за волосся: у Тернополі жорстоко познущались з дівчини-підлітка (відео)

У Тернополі підлітки жорстоко побили дівчину. Відео конфлікту поширюють у соціальних мережах.  3 червня в одному із телеграм-каналів з'явилось відео, на якому група підлітків штовхає, тягає за волосся та всіляко ображає дівчину. Працівники Тернопільського районного управління поліції, за допомогою аналітиків кримінального аналізу та інспекторів ювенальної превенції, оперативно встановили особу постраждалої та двох кривдників, які завдали їй тілесних ушкоджень. "За фактом побиття вже розпочато кримінальне провадження за частиною 2 статті 296 Кримінального кодексу України, яка стосується хуліганства, вчиненого групою осіб. Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до чотирьох років", - повідомляють правоохоронці. У соцмережах повідомляють, що це не перший інцидент з кривдницею. Раніше вона неодноразово била дівчат. Читайте також: За побиття матері тернополянину загрожують громадські роботи, обмеження або позбавлення волі

Світлана Юліанівна ПРИДАТКЕВИЧ
trending_flat
Трагічна втрата для однієї з тернопільських лікарень: померла Світлана Придаткевич

Обірвалось життя працівниці Тернопільської обласної дитячої клінічної лікарні Світлани Придаткевич. На 60 році життя та після важкої хвороби померла сестра медичного ортопедо-травматологічного дитячого відділення з травматологічним пунктом Світлана Юліанівна Придаткевич. Про це повідомили у КНП "Тернопільська обласна дитяча клінічна лікарня". "Адміністрація та весь колектив лікарні висловлює щирі співчуття рідним та близьким з приводу непоправної втрати близької людини. У цей скорботний час ми поділяємо Ваше горе, підтримуємо та сумуємо разом із Вами. Віримо, що Господь прийме її світлу та щиру душу в Царство Небесне. Світла пам’ять про Світлану Юліанівну назавжди залишиться в серцях колег. Світла пам’ять", - йдеться у повідомленні. Читайте також: Помер шанований священник з Кременеччини Редакція "Терміново" висловлює щирі співчуття рідним та близьким Світлани. Хай спочиває з миром. Вічна пам'ять.

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А
+380935295439
ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright

2018 – 2025