27.01.2022
Новини

Через коронавірус у тернопільських дитсадках не буде батьківських зборів і свят

МОЗ розробило тимчасові рекомендації для дошкільних закладів освіти з організації протиепідемічних заходів на період карантину. Вони, зокрема, передбачають обов’язковий температурний скринінг працівників закладу.

Про це сьогодні, 29 серпня, на брифінгу повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Вихователі зранку приймають дітей від батьків на території закладу, але за межами будівлі. Виключно на вході в заклад організовується місце для обробки рук спиртовими антисептиками. Всі протиепідемічні заходи для дітей мають бути організовані в ігровій формі.

У закладах дошкільної освіти забороняється використання багаторазових тканинних рушників, м’яких іграшок, килимів з довгим ворсом. Заборонено заходити у приміщення дошкільного закладу у вуличному взутті, проводити масові заходи та батьківські збори.

Рекомендується в закладах дошкільної освіти розробити графік прогулянок та занять, щоб не допустити змішування груп, обмежити заняття та вправи, під час яких діти контактують між собою та використовують додатковий інвентар. Працівники повинні регулярно мити руки з рідким милом або обробляти їх антисептиками щодві години та після відвідування громадських місць.

У закладах дошкільної освіти необхідно проводити дезінфекцію поверхонь щодві години й частіше та відразу по закінченні занять. Обов’язкові провітрювання приміщень щонайменше 15 хвилин перед відкриттям закладу та провітрювання кімнат ( по черзі) впродовж дня.

МОЗ не обмежує функціонування груп подовженого дня, якщо керівник закладу в змозі забезпечити дотримання всіх рекомендацій міністерства щодо освітнього процесу.

Організація освітнього процесу має відбуватись з урахуванням епідемічної ситуації та можливостями керівництва закладу й органів місцевої влади забезпечити ефективне виконання рекомендацій в умовах пандемії.

Самоізоляції підлягають особи, які мали контакт з пацієнтом з підтвердженим COVID-19. Якщо буде підтверджено випадок інфікування COVID-19 одного з учителів чи викладачів, самоізоляції підлягають особи, які мали встановлений контакт та не використовували при цьому засобів індивідуального захисту.

Схожі пости

ТОП-10 вакансій Тернопільщини: пропонують зарплати у 14-15,8 тисяч

У Ланівцях передчасно помер військовий комісар

Синоптики розповіли, якою буде погода в липні

Перейти до панелі інструментів