30.11.2020
Новини

Показник інфікування в Тернополі перевищує норму в 14(!) разів: в ТОДА озвучили умови “помаранчевої” зони

Якщо протягом наступних трьох днів в області спостерігатиметься спад захворювання на коронавірус, в Тернопільській ОДА звертатимуться до державної комісії з ТЕБ та НС переглянути зонування Тернопільщини.

Про це наголосив голова Тернопільської обласної державної адміністрації Володимир Труш 3 серпня на позачерговому засіданні регіональної комісії з питань ТЕБ та НС.

Як повідомляє пресслужба ОДА, стосовно того чи іншого району, який потрапив у «червону», «помаранчеву» чи «жовту» зони, рішення прийматимуть місцеві комісії ТЕБ та НС та органи місцевого самоврядування.

Загалом оцінка рівня епіднебезпеки адміністративно-територіальних одиниць формується згідно розрахунків Міністерства охорони здоров’я. Про це наголосила виконувачка обов’язків директора Державної установи «Тернопільський обласний лабораторний центр» Міністерства охорони здоров’я України» Юлія Кравчук.

«Згідно показників та критерій, наданих Кабінетом Міністрів України, в Тернополі доволі високий коефіцієнт виявлення інфікування та показник динаміки росту. Для прикладу, 29 липня показник випадків інфікування становив 143 при нормі 10», — повідомила Юлія Кравчук.

За результатами проведених ПЛР-обстежень, на сьогоднішній день в області налічується понад 3100 хворих на коронавірус. 167 перебуває на стаціонарному лікуванні, з них 38 — у важкому стані.

«За останній тиждень відбувся ріст захворюваності. Поступлення хворих на стаціонарне лікування зумовлено погіршенням їхнього стану. Серед найпоширеніших симптом: пневмонія, дихальна недостатність, висока температура. Найбільше хворих у лікарні швидкої допомоги та дитячій лікарні обласного центру. Також багато хворих у Чортківській, Монастириській та Збаразькій районних лікарнях», — повідомив начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Богайчук.

У той же час протягом останніх трьох днів ситуація дещо покращується. Як наголосив Володимир Богайчук, за минулі вихідні спостерігається певне зменшення кількості захворювання на коронавірус.

За словами Володимира Труша, Тернопільська область живе циклічно — від 1 до 9 днів епідситуація погіршується, а потім, наступні 9 днів — покращується. Під час засідання Державної комісії ТЕБ та НС область перебувала на якраз 8-9 дні погіршення. У зв’язку з цим й могли потрапити у «червону» зону».

Схожі пости

Тернопільщина серед аутсейдерів з використання коштів на ремонт доріг місцевого значеня

Назарій Наджога

У процедуру планової госпіталізації внесли суттєві корективи, про які варто знати тернополянам

На КПП біля Тернополя пасажирам транспортних засобів будуть міряти температуру

Ірина Небесна