04.12.2023
Новини

На Тернопільщині працівники патрульної поліція попалися на порушеннях

На Тернопільщині працівники патрульної поліції затримували громадян з порушенням закону. До дисциплінарної відповідальності притягнули 5 службових осіб.

Про це повідомляє пресслужба прокуратури області. За результатами перевірки діяльності патрульних щодо додержання вимог законодавства про адміністративні правопорушення під час застосування заходів примусового характеру прокуратура встановила ряд порушень вимог закону. Зокрема, щодо порядку адміністративного затримання та доставлення громадян, складання протоколів про адміністративні правопорушення та інші.

Так, виявлено грубе порушення у здійсненні працівниками патрульної поліції адміністративного затримання особи понад термін, встановлений законом.

“В окремих протоколах про адміністративне затримання громадян не вказуються час звільнення правопорушників, що не відповідає вимогам КУпАП та позбавляє можливості з’ясувати час адміністративного затримання. У порушення вимог закону, працівниками управління патрульної поліції допускаються випадки неповідомлення про затримання та фактичне місце перебування затриманої особи, їх рідних та близьких. Непоодинокими є випадки не роз’яснення затриманим їхніх прав”, – йдеться у повідомленні пресслужби.

Прокуратура області, за результатами перевірки, внесла на адресу керівництва Управління патрульної поліції в Тернопільській області Департаменту патрульної поліції, документ прокурорського реагування з вимогою усунення виявлених порушень закону та притягнення винних осіб до відповідальності. За результатом розгляду останнього до дисциплінарної відповідальності притягнули 5 службових осіб.

Загалом, з початку 2020 року, прокуратура Тернопільської області внесла 14 документів реагування на цьому напрямку роботи, до дисциплінарної відповідальності притягнули 20 поліцейських.

 

Перейти до панелі інструментів