Вміст забруднюючих речовин в донних відкладах та поверхневих водах Тернопільського водосховища досліджували у лабораторії Дністровського управління водних ресурсів України, що у Івано-Франківську. Про результати досліджень начальник лабораторії Марія Засідко розповіла у прямому ефірі телеканалу Т1.
– Ми контролюємо стан поверхневих вод фактично усього басейну Дністра і для Тернопільської області щомісяця аналізуємо дев’ять проб, – зазначила начальник лабораторії Марія Засідко. – Але зараз провели додаткові дослідження, думаю, дуже важливі для тернополян. Ми досліджували стан води у Тернопільському водосховищі.
За словами чиновниці, робили хроматографічні дослідження, спектрометричні та визначали загальні фізико-хімічні показники.
– На жаль, ми виявили одинадцять забруднюючих речовин: антрацен, атразин, тетрахлорметан, флорнатен, нафталін, ненилфенол, октилфеноли, семазин, трихлорбензол, трихлорметан і декофол, – каже Засідко. – Трішки заспокоює те, що більшість з цих речовин в таких концентраціях, які не перевищують гранично-допустимі норми. Але є одна речовина – декофол, як перевищує норми в десять разів.
Як пояснює спеціаліст, це пестицид, який використовують проти павутинного кліща.
Також у лабораторії дослідили і донні відклади.
– Результати позитивні, хоча майже всі метали присутні, – додає Марія Засідко . – Але концентрації – незначні. Ми не знайшли ртуті, кадмію та свинцю і це добре, бо вони найтоксичніші. З їхньою наявністю результати були б негативними, а так вони тримаються на межі.Проте все одно є вся таблиця Менделєєва.
З позитивних результатів, як каже Засідко, можна відзначити і те,що донні відклади ставу мають високий вміст органічної речовини – гумус, яку можна використовувати як добриво для глинистих грунтів.
НАЖИВО | Дослідження вмісту забруднюючих речовин в донних відкладах та поверхневих водах Тернопільського водосховища
Опубліковано Т1 Новини Четвер, 23 липня 2020 р.