04.06.2023
Місто Новини

Тернопільський ресторатор заявляє про намір оскаржувати в суді постанову уряду щодо карантину

Представники ресторанного бізнесу протестували під стінами Тернопільської облдержадміністрації 17 липня. Головна їхня вимога — дозволити роботу закладів громадського харчування після 23-ої години.

З ініціативною групою підприємців-рестораторів зустрівся перший заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Ігор Дем’янчук, повідомляє прес-служба ОДА.

«Ми шукаємо баланс між дотриманням протиепідемічних заходів, що гарантують безпеку життя і здоров’я громадян, та інтересами бізнесу, який є основою економіки, — зазначив Ігор Дем’янчук. — Тож у підсумку сьогоднішньої зустрічі буде підготовлено спільне звернення підприємців до головного санітарного лікаря, Державної комісії ТЕБ і НС та Кабінету Міністрів України щодо роз’яснення постанови, яка передбачає заборону роботи закладів громадського харчування у період з 23.00 до 7.00 год. Крім того, поліція має забезпечувати неухильне виконання Закону для дотримання прав та інтересів громадян. У свою чергу підприємці повинні гарантувати дотримання карантинних заходів».

Уряд мав право на таке рішення, однак постанову Кабінету Міністрів варто привести у певну відповідність, переконаний лікар-епідеміолог обласного лабораторного центру Володимир Паничев.

«Відносно заборони роботи певних закладів з 23.00 до 7.00 розумію, чим керувалися урядовці, адже Україна поки що відноситься до «червоної зони». Це означає, що у Європі ми належимо до країн з критичним поширенням COVID-19, — наголосив Володимир Паничев. — Багато питань можна було б вирішувати на місцях, зважаючи на те, що не на всій території України ситуація з поширенням коронавірусу однакова. Варто знайти компроміс, щоб рішення про послаблення карантинних заходів можна було б приймати на регіональному рівні».

Як зазначив представник об ‘єднання рестораторів Тернополя Тарас Ковальчук, підприємці мають намір оскаржувати в суді постанову уряду.

«Ми домовилися підготувати звернення до Кабінету Міністрів України та компетентних органів про те, щоб послабити або чіткіше прописати формат цієї постанови. Водночас дану постанову підприємці оскаржуватимуть в суді. Також серед наших вимог — робота поліції повинна відбуватиму не у каральному, а інформаційному форматі», — підсумував Тарас Ковальчук.

Фото: прес-служба ОДА

Схожі пости

На Тернопільщині виявили чоловіка, який незаконно рубав ліс

Redaktsia

На Тернопільщині під час дощу стелили асфальт. Підряднику не заплатять

Redaktsia

Ці діти просто незламні! Як тренуються та змагаються спортсмени на плаванні у ДЮСШ. Фото, відео

Redaktsia
Перейти до панелі інструментів