27.10.2020
Новини

Хворих на COVID обіцяють лікувати в медзакладах безкоштовно, навіть якщо не підписано угоди з сімейним лікарем

Лікування хворих на коронавірусну хворобу COVID в умовах стаціонарного догляду є безкоштовним для пацієнтів. При цьому медична допомога надаватиметься хворим навіть якщо у них не підписана угода із сімейним лікарем.

Принаймні про це заявив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов на брифінгу 14 липня.

– Якщо є ознаки коронаіврусної хвороби, особливо якщо у вас гострі симптоми: температура вище 38 градусів, ускладнення дихання та інші ознаки, то треба набирати 103, розповісти про свої симптоми і приїде бригада екстреної медичної допомоги, – зазначив Степанов. – Якщо будуть відповідні покази – вас госпіталізують і вам буде надана медична допомога – незалежно від того, чи є у вас угода із сімейним лікарем, чи немає. Все лікування, яке відбувається в умовах стаціонару, коли використовуються лікарські засоби – це все безкоштовно. В нас прийнятий відповідні нормативні акти, а також є відповідне фінансування закладів, які лікують хворих на COVID.

За словами міністра охорони здоров’я, нормативні акти передбачають, що у вартість лікування, яке держава компенсує хворим на COVID, входить вартість лікарських засобів, всіх маніпуляцій, а також підвищена заробітна плата у розмірі 300% для медичних працівників, які працюють з коронахворими. 

Також Максим Степанов закликав українців укласти угоди із сімейними лікарями, зараз це можна зробити онлайн, оскільки міністерством охорони здоров’я змінено алгоритм укладання угоди із сімейним лікарем.

 

Схожі пости

Під Тернополем неякісно відремонтували дорогу, ремонтники уже під криміналом

Водолази очистили Став у районі “Циганки”. З дна підняли купу небезпечних предметів

На Тернопільщині найчастіше штрафують власників торгових та розважальних закладів