21.10.2020
Новини

Бейбі-боксів не буде: що натомість отримають породілі у 2020 та чому так сталося

Обіцяні бейбі-бокси для дітей, які народилися після березня 2020-го і яким не вистачило пакунків, так їх і не отримають. 

Як повідомляють на сторінці  Міністерства у Facebook, 3 березня 2020 року було прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 172 „Деякі питання забезпечення дитини при народженні одноразовою натуральною допомогою „пакунок малюка”. Відповідно до цієї постанови у 2020 році закупка одноразової натуральної допомоги за рахунок коштів державного бюджету мала б проводити централізована закупівельна організація – державна установа “Професійні закупівлі”. 

Проте, 30 червня цього року за результатом розгляду скарг учасників закупівлі, Антимонопольний комітет України прийняв рішення відмінити  процедуру закупівлі одноразової натуральної допомоги „пакунок малюка”. Відтак породілі, які народили немовлят після березня 2020-го не отримають пакунок, як раніше запевняли в місцевому департаменті соцполітики. 

Натомість, Мінсоцполітики розробити проект урядового рішення, яким передбачається запровадити виплату грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги „пакунок малюкаˮ на дітей, які народились у 2020 році, та не були забезпечені цією допомогою.

Щоправда, про яку суму йдеться, коли породілі зможуть отримати ці кошти та яким чином – поки невідомо.

Нагадаємр, у травні у тернопільських пологових будинках припинили видачу “пакунків малюка”. Як виявилося, угода на їх постачання, укладена Департаментом соціального захисту населення Тернопільської ОДА, діяла лише до березня включно.

Схожі пости

При в’їзді до Почаєва облаштували блокпости, а Лавру закрили на карантин

У Тернополі волонтери збирають гроші на дозатори для деззасобів для дитячої онкогематології

“Як двозірковий готель, але прогулянки лиш на балконі”: тернополянин розповів про обсервацію у лікарні №3 (відео)

Євгенія Цебрій