28.06.2022
Новини

У Міносвіти не виключають, що 1 вересня діти в школи ще не повернуться

Кабмін ще не вирішив, чи підуть учні до школи 1 вересня, чи залишаться на дистанційному навчанні.

Детальніше про нові реалії школярів в інтерв’ю РБК-Україна розповіла тимчасово виконуюча обов’язки міністра освіти і науки Любомира Мандзій .

За словами Мандзій, що буде з епідеміологічною ситуацією та чи буде друга хвиля епідемії у серпні/вересні – у Міносвіти сказати не можуть, такі моніторинги веде МОЗ. Але освітяни мають бути більш готові до такого виклику, який був у березні.

– Ми працюємо зараз над тим, щоб мав продовження проект Всеукраїнська школа-онлайн, який можна було б реалізовувати з вересня. Але у якому форматі це буде, поки що узгоджуємо, – сказала Мандзій.

Щодо того, чи сядуть учні за парти з 1 вересня, чи продовжать онлайн-навчання, то всередині Кабміну немає такого рішення.

– Поки що адаптивний карантин продовжено до 31 липня. Як буде розвиватись епідемічна ситуація, важко судити. Безперечно, я за те, щоб діти повернулись до школи. Але щоб умови навчання у школі були безпечними. Тому зараз ми готуємося до проведення ЗНО та вступної кампанії. Наше основне завдання – це збереження здоров’я учасників освітнього процесу, – зазначила в.о. міністра.

Також спростувала фейк: в коментарі одному з телеканалів вона сказала про те, що навчання вже буде з використанням тих інструментів та технологій, які опанували вчителі. Але це не означає, що з 1 вересня учні та вчителі перейдуть на дистанційне навчання. Живого спілкування ніхто не скасовував. В тому й суть школи.

До кінця червня МОН спільно з МОЗ готують додаткові протоколи, які визначатимуть заходи безпеки у закладах освіти до повернення дітей з 1 вересня.

– Я впевнена, що новий навчальний рік для учнів шкіл розпочнеться з 1 вересня. Для студентів першого курсу з 17 вересня. Ми передбачили коригуюче навчання в наступному році, щоби кожен вчитель зрозумів, як опанували матеріал його учні, – додала Мандзій.

Фото: За Збручем

Схожі пости

В Офісі президента – новий керівник

Чоловік прогулювався селом у комендантську годину і отримав повістку

Redaktsia

Зловмисник, що понівечив Меморіал Лисоня, відповість за скоєне

Перейти до панелі інструментів