02.10.2023
Новини

Попри адмінреформу райдержадміністрації до кінця року ще не розформовуватимуть

Згідно із затвердженим Кабміном проєктом районування областей, на Тернопільщині буде 3 райони. Що чекає на райдержадміністрації після створення нових районів?

За словами заступника Міністра розвитку громад та територій В’ячеслава Негоди, реорганізацій, а тим більше ліквідацій РДА, в цьому році не передбачається. Про це він заявив у коментарі порталу “Децентралізація”, коментуючи питання схвалення Урядом постанови ВРУ “Про утворення та ліквідацію районів”.

За його словами, утворення, реорганізація, ліквідація районних державних адміністрацій може розпочатися у 2021 році.

“Готується нова редакція проекту Закону “Про місцеві державні адміністрації”. Ним і буде визначено їхні повноваження, регламентовано діяльність РДА, структура, чисельність. Пропозиції до законопроекту пройдуть широкі публічні обговорення. З прийняттям відповідного законодавства, Уряд прийме низку рішень щодо формування нових РДА та часові рамки перехідного періоду. За потреби, у районах, які будуть ліквідовані, можуть продовжити функціонування на певний період окремих структурних підрозділів РДА, які надають важливі послуги, наприклад соціального забезпечення. Так само не передбачається якогось тотального вивільнення працівників РДА, як це сьогодні хтось лякає. По перше, нові РДА повинні стати більш інституційно спроможними і дієвими і для їх комплектації потрібні висококласні службовці, які сьогодні є в РДА. По друге, громади отримали широкий спектр повноважень, для виконання яких також потрібні якісні кадри, яких поки що вкрай бракує. Хто б де не працював – він все одно живе в якійсь громаді, то ж зможе продовжити свою роботу чи у виконавчому комітеті ради громади, чи у Центрі надання адмінпослуг… Є багато інших варіантів”, – прокоментував заступник Міністра.

А як же людям з віддалених до райцентру громад тепер їздити до райдержадміністрацій, якщо відстань велика?

“Перше – потреби такої не буде. Всі необхідні послуги мешканці отримуватимуть на території своїх новоутворених громад – це і є сутність децентралізації, яка має наблизити послуги, в тому числі з районного рівня до громад. Друге – ми повинні створити систему послуг, коли не люди мають їздити до влади, а навпаки – влада до людей”, – зазначив В’ячеслав Негода.

Які будуть повноваження у районних державних адміністрацій нових районів?

РДА у нових районах, до внесення змін до Конституції України, здійснюватимуть повноваження квазі виконавчих органів районної ради, оскільки районні ради не мають своїх виконавчих комітетів і завжди делегують свої повноваження РДА. У змінах до Основного Закону, як передбачається, це буде змінено. Також РДА здійснюватимуть координаційні повноваження між територіальними органами центральних органів виконавчої влади на районному рівні і забезпечуватимуть законність на відповідній території.

Щодо повноважень районних рад нових районів, то з цього приводу тривають узгодження на рівні центральних органів виконавчої влади.

Фото: Теребовля інфо

Схожі пости

Вчені показали, як насправді виглядав Святий Миколай

Дивом не загинув: у селі біля Тернополя чоловік нахромився на металевий паркан

У селі на Тернопільщині дорогою йшов вовк

Redaktsia
Перейти до панелі інструментів