20.04.2021
Новини

Навіть у масках і з мером на катері: у Тернополі просять не скасовувати парад випускників

Петицію щодо проведення урочистих заходів для випускників 2020 у єдиній системі місцевих петицій зареєструвала тернополянка Марія Поліщук. Жінка просить прийняти нормативно-правові акти, які б дозволили проведення свята для випускників.

“У зв’язку із COVID-19 відбулося перенесення дат проведення ЗНО, внесення значних змін у процес навчання та нормальний ритм життя. Але, ці обставини не повинні впливати та обмежувати наших дітей в реалізації їхніх мрій. Закінчення школи – перший крок у доросле, самостійне життя. Завжди це було значною та святковою подією, тому просимо визначитись та призначити дату проведення урочистого вручення атестатів та випускних вечорів для випускників ЗОШ 2020 року”, – йдеться у петиції.

Марія Поліщук зауважує, що випускники 2020 року багато втратили внаслідок надзвичайної ситуації через поширення коронавірусної інфекції, зокрема  можливість взяти участь в олімпіадах та конкурсах, перемога в яких дала б можливість отримати додаткові бонуси до оцінювання. 

Парад випускників, мовляв, міг би їм хоч трохи компенсувати отримані стерси через невизначеність із вступною кампанією та здачею ЗНО. 

“Свято останнього дзвонику, випускний вечір – дуже важливі події для кожного випускника .Місто Тернопіль має давню традицію, якою славиться на всю Україну та й за її межами – урочиста хода випускників, – йдеться у петиції. – Ця подія є однією з найбільш очікуваних випускниками, минулими та сучасними. Просимо прийняти нормативно-правові акти, які б дозволили та визначили формат проведення урочистої ходи випускників, урочистого вручення медалей і атестатів, проведення випускних вечорів у світлі теперішніх реалій лише для випускників ЗОШ 2020 року. Призначити дату проведення свят на протязі двадцяти днів, після останньої сесії ЗНО. За необхідності, з дотриманням карантинних вимог, якщо вони будуть діяти на момент проведення святкування (враховуючи твердження МОЗ України про те, що вірусу немає у повітрі)”.

У випадку продовження дії карантинних обмежень, ініціатор петиції просить розробити інший варіант цього дійства. Наприклад, розмістити випускників з дотримання відстані 1м один від одного, у масках з емблемами школи, навколо Тернопільського ставу, на теплоході “Герой Танцоров” облаштувати імпровізовану сцену, з якої міський голова може виголосити вітальну промову. А на сесії міської ради прийняти звернення до президента та уряду із пропозицією щодо проведення випускних святкувань для випускників 2020. 

Петицію зареєстрували 20 травня. За два дні вона набрала 22 голоси із необхідних 300. До кінця збору голосів залишилося 29 днів. Петицію уже активно обговорюють в соцмережі Facebook. Думки користувачів розділилися: одні вважають, що небезпечно робити парад випускників під час карантину, до того ж, порахували витрати на випускні сукні та костюми і зазначають, що не розумно витрачати такі кошти. Інші кажуть, що його взагалі потрібно відмінити. Є і прихильники такої ідеї. 

Фото: zik

Схожі пости

На Тернопільщині померла однорічна дитина, вдусившись зернятком (відео)

Як упорядкувати зовнішню рекламу у місті. Погляд громади

День святого депутата: як тернопільські обранці піаряться на дітях

Redaktsia