07.07.2020
Новини

На Тернопільщині пилова буря завдала збитків аграріям орієнтовно на 7 мільйонів

Пилова буря на Тернопільщині частково знищила цукровий буряк, кукурудзу й соняшник на загальній площі від 500 до 1000 га. Аграрії оцінюють збитки у розмірі 7 тис грн на 1 га. Про це розповів  керівник департаменту агропромислового розвитку області Володимир Стахів.

Як повідомляє прес-служба Тернопільської обласної держадміністрації, таку негоду міг спровокувати різкий перепад температур повітряних мас. На якість та кількість врожаю може суттєво вплинути й недостатня кількість вологи. Клімат змінюється не у кращу сторону. Ризики наразі невисокі, проте аграрії Тернопільщини вже зараз відчувають нестачу вологи, яка є лише у верхній частині грунту.

Як повідомив Володимир Стахів, прогноз цьогорічного посіву в Тернопільській області становить 530,4 тис га. На даний час засіяно 497,1 тис га (94 % до прогнозу). За попередніми оцінками Мінекономіки, цьогорічний врожай очікується на рівні 60 млн т, тоді як минулого року було зібрано рекордні 75 млн т.

– Недоотримання, безперечно, певною мірою відобразиться на експорті — виконанні зовнішніх контрактів поставки зерна за кордон. Очікується спад 10% ВВП, — зазначив Володимир Стахів.

ПОГОДНІЙ ВИХОР

До теми: знову вітрова. ГІРШЕ АГРАРНОГО – ПОГОДНІЙ ВИХОР.Майже саме так і у такому вихорі перебуває кожен день і директор. Саме так і проживає круглий рік: керує, контролює, питає, вимагає, несе відповідальність за результати своєї праці, депутатську діяльність і громадську позицію, тішиться зробленим, обурюється недостатнім , вислуховує і підтримує , не любить особисто хизуватися допомогою ( протягом минулого року 115 разів, 59 – фізичним особам, інше – юридичним, а ще – перестарілим, цьогоріч , по квітень, -19, окрім частки на апарат ШВЛ), мріє вдосконалювати і розвивати багатопрофільне виробництво, даючи робочі місця тут і поруч, щоби жило оте вкраїнськеє село. А сьогоднішні дні, як свідчення ритму, щоденного і цілодобового – ні хвилини спокою.Погодні аномалії вирують не на жарт, несучи шкоду кожній культурі і полю. Стійкі виживуть, а слабенькі- невідомо, мається на увазі – рослини. Але такі синоптичні, як і життєві ризики, несуть за собою не тільки втрати, а й виробляють нечувану стійкість, поміркованість, витривалість сили духу і оптимізму.Головне , щоби усі були здорові і #ВСЕБУДЕДОБРЕ!

Опубліковано ПАП "Дзвін" Середа, 13 травня 2020 р.

Фото: ПАП “Дзвін”

Ваш коментар

Схожі пости

“Ми занадто довго вчимося, щоб потім отримувати 4 тисячі зарплати”. У Тернополі студенти-медики вийшли на протест

Євгенія Цебрій

Тернопільські медики отримають електронні квитки для безкоштовного проїзду громадським транспортом

Світлана Гривас

Суд зобов’язав ГПУ розслідувати кримінальну справу щодо нападу Олега Барни на Арсенія Яценюка (документ)

Назарій Наджога