27.02.2021
Новини

На Тернопільщині пилова буря завдала збитків аграріям орієнтовно на 7 мільйонів

Пилова буря на Тернопільщині частково знищила цукровий буряк, кукурудзу й соняшник на загальній площі від 500 до 1000 га. Аграрії оцінюють збитки у розмірі 7 тис грн на 1 га. Про це розповів  керівник департаменту агропромислового розвитку області Володимир Стахів.

Як повідомляє прес-служба Тернопільської обласної держадміністрації, таку негоду міг спровокувати різкий перепад температур повітряних мас. На якість та кількість врожаю може суттєво вплинути й недостатня кількість вологи. Клімат змінюється не у кращу сторону. Ризики наразі невисокі, проте аграрії Тернопільщини вже зараз відчувають нестачу вологи, яка є лише у верхній частині грунту.

Як повідомив Володимир Стахів, прогноз цьогорічного посіву в Тернопільській області становить 530,4 тис га. На даний час засіяно 497,1 тис га (94 % до прогнозу). За попередніми оцінками Мінекономіки, цьогорічний врожай очікується на рівні 60 млн т, тоді як минулого року було зібрано рекордні 75 млн т.

– Недоотримання, безперечно, певною мірою відобразиться на експорті — виконанні зовнішніх контрактів поставки зерна за кордон. Очікується спад 10% ВВП, — зазначив Володимир Стахів.

Фото: ПАП “Дзвін”

Схожі пости

Під Тернополем чоловік випадково знайшов… гранатомет

Як покарали юнака за секс з тернопільською семикласницею

На Тернопільщині 207 нових інфікованих ковідом