21.09.2020
Новини Оперативно

Депутати тепер можуть голосувати з дому – деякі сесії міськради проходитимуть онлайн

Депутати Тернопільської міськради тепер зможуть бути присутніми на сесіях онлайн, через відеозв’язок. Щоправда, на таких сесіях розглядатимуть тільки ті питання, які стосуються COVID-19.

“За” можливість проведення сесії у режимі відеоконференції/аудіоконференції проголосували депутати під час позачергової сесії міськради 8 квітня. Проект називався “Про внесення змін до рішення Тернопільської міської ради від 24.11.2015р. №7/2/152 «Про затвердження Регламенту Тернопільської міської ради сьомого скликання».

– Ми вносимо зміни в регламент про можливість проведення сесій онлайн, але такі сесії будуть стосуватись виключно тих питань, які пов’язані з ліквідацією COVID-19, – сказав перед голосуванням міський голова Сергій Надал. – Жодні господарські питання на цій сесії не можуть розглядатись. Ми отримали методичні рекомендації від USAID, від Асоціації міст як ці зміни прописати в регламенті. В принципі, таким чином ці зміни і прописані.

Загалом у депутатів таки виникли питання щодо сесії онлайн. Зокрема, вони радили прибрати із рішення формулювання про аудіозв’язок, аби завжди було відео і було видно, хто голосує. Однак зійшлись на тому, що пропишуть у рішення чітко про те, що якщо хтось з депутатів не зможе підключитись через відеозв’язок, то аж тоді допустимий  аудіозв’язок.

Як зазначено у проекті рішення, рішення про дистанційне засідання доводитимуть до відома депутатів ради і населення не пізніше як за 24 години до його початку із зазначенням порядку денного та порядку відкритого доступу до трансляції дистанційного засідання міської ради. А до порядку денного дистанційних засідань включатимуть виключно питання невідкладного внесення змін до місцевого бюджету, інші питання, щодо невідкладних робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій або якнайшвидшої ліквідації особливо тяжких наслідків надзвичайних ситуацій, спричинених спалахами епідемій та пандемій чи реалізації повноважень, пов’язаних з такими обставинами, процедурні питання.

Схожі пости

Замість лежачих поліцейських на дорогах Тернополя тепер облаштовуватимуть острівці безпеки

Ірина Небесна

На Театральному майдані монтують ковзанку (фото, відео)

Юлія Вітюк

“Зруйнували малу Батьківщину та відрізали від усього світу”. Інтерв’ю з очевидицею Чорнобильської катастрофи

Наталя Павлусик