27.11.2020
Новини

Куди скаржитися, якщо правил карантину не порушували, а патруль зупинив

Асоціація Українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів у співпраці з БО “Галицька громада” починає нову моніторингову кампанію щодо дотримання поліцією прав й свобод громадян при здійсненні контролю за виконанням карантинних обмежувальних заходів.

– У непростий час карантинних обмежень, як ніколи важливим є неухильне дотримання прав і свобод людини, особливо зі сторони правоохоронних органів, – кажуть в УМДПЛ. – Звичайно, ми розуміємо, у якому непростому становищі наразі опинилися правоохоронці. Проте і у кризовій ситуації вони повинні так само неухильно діяти у суворій відповідності до  діючих нормативно-правових актів, насамперед Конституції та законів України .

Асоціація УМДПЛ планує налагодити донесення до суспільства, ЗМІ і керівництва правоохоронних відомств інформації про реальний стан справ з цього питання та напрацювати рекомендації щодо покращення ситуації в цій сфері.

Моніторинг плануємо здійснювати за кількома напрямками:

1. Порушення прав громадян (в тому числі й ФОП, фізичних та юридичних осіб) при притягненні до відповідальності за порушення правил карантину.

2. Ефективність та пропорційність дій поліції з контролю за дотриманням в регіоні карантинних заходів.

3. Дотримання поліцією карантинних заходів по відношенню до затриманих у кімнатах для затриманих при відділах поліції і ізоляторах тимчасового тримання.

4. Дотримання поліцією карантинних заходів при виконанні службових обов’язків, в тому числі під час прийому громадян у підрозділах поліції.

5. Забезпечення прав і безпеки співробітників поліції в умовах карантину.

Повідомлення про порушення з боку органів правопорядку ми прийматимемо
на адресу: quarpol2020@gmail.com
або за телефоном 0800 336 872 (дзвінки безкоштовні в межах України), час роботи: пн-пт з 9 до 17. В інші години та у вихідні – повідомлення можна залишати на автовідповідач.

За додатковою інформацією в Тернольській області звертайтесь до партнерської організації Міжнародний благодійний фонд «Галицька громада» та пишіть в приват Володимиру Шевченку.

 

Фото ілюстративне

Схожі пости

Кількість хворих на COVID-19 в тернопільських лікарнях зростає

На Тернопільщині за останню добу – 5 нових випадків COVID-19, одна людина померла

Прапор і Тернопільщина. Три факти, яких ви могли не знати

Наталка Колтун