21.09.2020
Новини Оперативно

Через коронавірус медики радять відкласти подорожі за кордон, навіть до найближчої Польщі

Обмежитися від відвідування масових заходів і поїздок радять медики тернополянам через поширення коронавірусу країнами Європи. Про це повідомив під час прес-конференції 27 лютого начальник обласного управління охорони здоров’я Володимир Богайчук. 

– Буквально вчора на засіданні комісії з надзвичайних ситуацій ми прийняли рекомендації, і вони стосуються того, що ми пропонуємо призупинити масові заходи для профілактики поширення даного вірусного захворювання і грипу в тому числі також, – каже  він. – Тому виїзди за кордон не рекомендуємо. Всім жителям області радимо відкласти подорожі на певний термін. Тому що ми бачимо захворюваність у Європі – Італії, Франції та та інших країнах. Радимо призупинити виїзди навіть в таку країну як Польща. Обмеження не стосуються шкіл, бо за статистикою діти хворіють дуже мало. Більше йдеться про заходи у церквах, культурно-масові події.  

Також пан Богайчук наголошує, що медики комунікують з епідеологами, які працюють в прикордонній частині. Вони проводять моніторинг людей, які їдуть до нас з-за кордону, чи немає у них ознак ГРВІ, підвищеної температури. 

– Є епіданамнез (збір інформації про хворого та його недугу шляхом розпитування – ред.), на місці лікарі приймають рішення і якщо є такі випадки, нам передають їх у дуже швидкому режимі і ми приймаємо рішення щодо таких людей, – каже він. – Ми їм пропонуємо бути дома, тому що навіть якщо вони приїхали з тої території, де немає проявів даного захворювання, вони повинні максимально контактувати з сімейним лікарем. Він тричі в тень телефонує і перевіряє, яка температура, як  людина себе почуває. Не має бути паніки. Тому що зараз такий період, коли багато людей хворіють. Є підвищена температура, кашель, – такі симптоми , які відповідають тій симптоматиці. Тому основне – це епіданамнез людей, які приїхали з Китаю, Тайланду, Індонезії та країн Європи. 

Лікарі-епідеміологи чергують на державному кордоні на санітарно контрольних пунктах цілодобово, повідомляє в.о. директора ДУ “Тернопільський обласний лабораторний центр” Оксана Чайчук. Там перевіряють громадян, які приїжджають з епіднеблагополучних країн

– В нас є комунакація із лабораторним центром із прикордонних областей і в телефонному режимі працює і наш центр, – каже вона. – Поки ці люди доїдуть до області, ми вже  маємо інформацію, зустрічаємо їх і зразу проводимо запобіжні заходи.

За словами Володимира Богайчука, у Тернопільській області провели дуже багато зустрічей, навчань обговорень з головними лікарями райлікарень, сімейними лікарями, постійно проводиться робота з керівниками ОТГ.

– Всі знають, якщо приїхала Марія Григорівна з Італії, що робити далі, – каже він. – Перше – це зв’язок з сімейним лікарем. Якщо ми будемо правильно себе поводити, все буде добре. Сімейний лікар принаймні з сільської місцевості знає, хто приїхав звідки і коли. 

До слова, на забезпечення матеріально-технічної бази меззакладів області виділили 2 млн з міського бюджету  і 2 млн з обласного. Тернопільські медики кажуть, якщо у нас з’являться хворі на коронавірус, їм зможуть допомогти. Лікарні до цього готові і є умови, щоб розмістити людей для лікування та обсервації ( медичне спостереження – ред). 

Якщо у вас з’явилися ознаки ГРВІ, зокрема, підвищена температура, болі в горлі, задишка, лікарі радять залишатися вдома і в телефонному режимі звертатися до свого сімейного лікаря, який визначить подальшу тактику дій. 

Зауважимо, що у польському місті Лодзь зафіксували перший випадок інфікування коронавірусом з Китаю.  Про це 27 лютого повідомляє УНІАН з посиланням на місцевий сайт Express Ilustrowany. Вірус виявили у 25-річної дівчини. Зазначається, що вона провела місяць у Таїланді.  До польського Лодзя повернулася 22 лютого, у неї було погане самопочуття. За повідомленням ЗМІ, тест на коронавірус показав позитивний результат, інфіковану перевіряють.

Схожі пости

Волонтерська спільнота “Бункер С” тисячний раз ліпитиме вареники бійцям на Схід. Потрібна допомога

На Тернопільщині знову дощі, подекуди град

Кого обирають користувачі соцмережі на мажоритарці у Тернополі