03.08.2021
Здоров’я Новини

4 смерті від грипу на Тернопільщині з початку епідсезону. Рівень захворюваності не спадає

З початку епідсезону 2019-2020 років в області перехворіло 56 694 осіб – 5,4% від усього населення, повідомляють у Тернопільському обласному лабораторному центрі.

– Загальна захворюваність на грип та ГРВІ за останні 7 днів склала 711,5 випадків на 100 тисяч населення, що на 35,5% вище середнього багаторічного рівня захворюваності, – розповідає лікар-епідеміолог Світлана Маціпура.

На 10-ти адміністративних територіях області (Бучацький, Гусятинський, Заліщицький, Козівський, Кременецький, Підволочиський, Тернопільський, Чортківський, Шумський райони, м. Тернопіль) показник захворюваності на грип та ГРВІ вище середнього багаторічного рівня захворюваності.

У п’яти районах – Бережанському, Борщівському, Зборівському, Лановецькому, Монастириському – показник вище високого багаторічного рівня захворюваності. Найвищий він у Зборівському – на 21,2%, Борщівському районі – на 12,3%.

За останній тиждень кількість захворілих зросла у порівнянні з попереднім тижнем поточного року на 12,8% (7418 випадків проти 6575). Питома вага дітей до 18 років серед хворих склала 62,7% , школярів – 61% від усіх захворілих дітей. В порівнянні з попереднім тижнем, рівень захворюваності серед дітей зріс на 16,9%, серед дітей шкільного віку – на 22,5%.

Госпіталізовано за тиждень 354 особи, із них 223 дитини (63%). Кількість госпіталізованих зросла на 5,4%, кількість госпіталізованих дітей – на 13,2%.

З початку епідсезону зареєстровано 4 летальних випадки від грипу, лабораторно підтверджені – грип типу А.

У вірусологічній лабораторії ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України» методом ПЛР обстежено 58 хворих, відповідно у 32 (55,2%) виявлено фрагменти РНК вірусу грипу А, з них в 4 – ідентифікованого як А(Н1), в 1 хворого – фрагменти ДНК аденовірусу, в 1 – фрагменти РНК парагрипу 1 типу.

Основним заходом специфічної профілактики грипу залишається вакцинація.

Вакциновано 3681 особу, що становить 0,35% від загальної кількості населення області, що забезпечує лише індивідуальний захист і є недостатнім для створення колективного імунітету.

Схожі пости

«До керівництва Тернополя довіри немає»: чому масово бунтують медики Тернопільської районної лікарні (відео)

Андрій Вацик

Відзавтра тернополянам офіційно дозволять купатись та засмагати на Циганці

“Пілот, очевидно, вистрибнув з парашутом”: на Тернопільщині знайшли уламки літака, який розбився під час Другої світової війни

Євгенія Цебрій