25.09.2020
Новини Оперативно

На Тернопільщині утилізували партію курей, аби не допустити поширення пташиного грипу

Епізоотичну ситуацію в Європі, Україні та в області,  зокрема, щодо пташиного грипу та шляхи запобігання спалахам захворювання обговорили на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Тернопільській обласній державній адміністрації. Про це повідомляє прес-служба облдержадміністрації.

Начальник відділу організації протиепізоотичної роботи Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в області Володимир Марків доповів про загрозу поширення пташиного грипу та шляхи його недопущення. Уже відомо, що перші спалахи захворювання зафіксовані на території Вінницької області на одній з птахофабрик.

За словами Володимира Марківа, відомо що на птахопереробне підприємство, яке функціонує на території нашої області, для забою завезли курей з карантинної зони Вінниччини. Аби не допустити поширення пташиного грипу у нас, члени Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній райдержадміністрації прийняли рішення утилізувати дану партію курей. Відповідно, було проведено комплекс протиепізоотичних заходів, дезінфекцію приміщень, а працівникам провели роз’яснювальну роботу. Загрози поширення небезпечної недуги немає.

Володимир Марків доповів і про епізоотичну ситуацію в Європі, Україні щодо африканської чуми свиней та методи профілактики захворювання. На сьогоднішній день ситуація є благополучною щодо африканської чуми свиней в області, але варто вживати ряд профілактичних заходів та проводити роз’яснювальну роботу серед населення.  

Схожі пости

Батько, син та сусід незаконно видобували камінь

Віктор Сторожук

“Раніше це все викидати у сміття, а зараз збирають до купки”, – колекціонер старовинних цеглин з Копичинців

Євгенія Цебрій

У Тернополі перекриють рух транспорту на вул. 15 Квітня