16.07.2020
Новини Оперативно

На Тернопільщині утилізували партію курей, аби не допустити поширення пташиного грипу

Епізоотичну ситуацію в Європі, Україні та в області,  зокрема, щодо пташиного грипу та шляхи запобігання спалахам захворювання обговорили на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Тернопільській обласній державній адміністрації. Про це повідомляє прес-служба облдержадміністрації.

Начальник відділу організації протиепізоотичної роботи Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в області Володимир Марків доповів про загрозу поширення пташиного грипу та шляхи його недопущення. Уже відомо, що перші спалахи захворювання зафіксовані на території Вінницької області на одній з птахофабрик.

За словами Володимира Марківа, відомо що на птахопереробне підприємство, яке функціонує на території нашої області, для забою завезли курей з карантинної зони Вінниччини. Аби не допустити поширення пташиного грипу у нас, члени Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній райдержадміністрації прийняли рішення утилізувати дану партію курей. Відповідно, було проведено комплекс протиепізоотичних заходів, дезінфекцію приміщень, а працівникам провели роз’яснювальну роботу. Загрози поширення небезпечної недуги немає.

Володимир Марків доповів і про епізоотичну ситуацію в Європі, Україні щодо африканської чуми свиней та методи профілактики захворювання. На сьогоднішній день ситуація є благополучною щодо африканської чуми свиней в області, але варто вживати ряд профілактичних заходів та проводити роз’яснювальну роботу серед населення.  

Ваш коментар

Схожі пости

Правоохоронці затримали злочинців, які вкрали із церков майже пів тисячі ікон. 15 поцупили на Тернопільщині

Затверджено список доріг, які відремонтують цього року у Тернополі

Цього тижня у Тернополі з’являться ще два низькопідлогові автобуси