23.02.2020
Новини Оперативно

На Тернопільщині утилізували партію курей, аби не допустити поширення пташиного грипу

Епізоотичну ситуацію в Європі, Україні та в області,  зокрема, щодо пташиного грипу та шляхи запобігання спалахам захворювання обговорили на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Тернопільській обласній державній адміністрації. Про це повідомляє прес-служба облдержадміністрації.

Начальник відділу організації протиепізоотичної роботи Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в області Володимир Марків доповів про загрозу поширення пташиного грипу та шляхи його недопущення. Уже відомо, що перші спалахи захворювання зафіксовані на території Вінницької області на одній з птахофабрик.

За словами Володимира Марківа, відомо що на птахопереробне підприємство, яке функціонує на території нашої області, для забою завезли курей з карантинної зони Вінниччини. Аби не допустити поширення пташиного грипу у нас, члени Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній райдержадміністрації прийняли рішення утилізувати дану партію курей. Відповідно, було проведено комплекс протиепізоотичних заходів, дезінфекцію приміщень, а працівникам провели роз’яснювальну роботу. Загрози поширення небезпечної недуги немає.

Володимир Марків доповів і про епізоотичну ситуацію в Європі, Україні щодо африканської чуми свиней та методи профілактики захворювання. На сьогоднішній день ситуація є благополучною щодо африканської чуми свиней в області, але варто вживати ряд профілактичних заходів та проводити роз’яснювальну роботу серед населення.  

Ваш коментар

Схожі пости

15-річну Владу досі шукають. Батьки просять допомоги

Наталка Колтун

У Козівському районі вже 5-ту добу шукають зниклого підлітка

Через здачу квартири в оренду тернополянин “влетів” на 17 тис. штрафу

Світлана Гривас