29.05.2022
Новини

16 січня – День пам’яті захисників Донецького аеропорту. Кіборга з Тернополя Віталія Зварича визнали “Людиною року”

Журі популярного на Тернопільщині конкурсу «Людина року», який проходить уже протягом понад півтора десятка років, назвало лауреатів за 2019 рік. Одним з десяти переможців, який за підсумками минулого року удостоївся такої високої нагороди, став оборонець Донецького аеропорту, кавалер ордена «За мужність» ІІІ ступеня Віталій Зварич. Про це повідомляє видання АрміяInform.

Віталій Зварич один з тих легендарних оборонців летовища, який вийшов живим зі справжнього пекла. Він служив в 90-му батальйоні 81-ї окремої аеромобільної бригади ДШВ — підрозділі, який комплектувався виключно з добровольців, що самі прийшли до військкоматів. Перебував на території аеропорту в один із найдраматичніших періодів оборони, коли обстріли ворога велися цілодобово, а бої були чи не найзапеклішими за весь період війни. Він одним з останніх виходив з Донецького аеропорту. Група снайперів, до якої входив Віталій, перебувала в пожежному депо, за кілька сотень метрів від термінала, й мала завдання прикривати своїх у терміналі та метеовежі. Вийшов з аеропорту 23 січня вже після того, як основні сили покинули територію летовища.

— Під час моєї війни за Донецький аеропорт мене оточували суперхлопці, супергерої, поруч з якими не страшно, а почесно боротися проти ворога. Перебуваючи у критичних ситуаціях, задля знищення агресора вони нерідко викликали вогонь на себе, не боячись смерті. Бої за аеропорт стали символом незламності та бойового духу українського війська, — зазначив «кіборг» Віталій Зварич.

Уже незабаром у Тернополі відбудеться нагородження лауреатів конкурсу. Сьогодні, 16 січня, у День пам’яті захисників Донецького аеропорту, вітаємо Віталія Зварича із заслуженим високим громадським визнанням і бажаємо йому сил і здоров’я.

Автор – Василь Лабай

 

Схожі пости

Що думають депутати Тернопільської обласної ради і новий голова ОДА з приводу ринку землі

Наталка Колтун

Нещасний випадок на Тернопільщині: чоловік загинув від удару гілкою

Священник з Кременця розповів, як поміняв керівну посаду на ризи та служіння Богові

Олена Ілинич
Перейти до панелі інструментів