25.09.2020
Новини Політика

У справі вбивства Павла Шеремета фігурує ім’я волонтера Петра Кияна, родом із Заліщиків

12 грудня 2019 року повідомлення про підозру вручили кільком підозрюваним у вбивстві журналіста Павла Шеремета. Нагадаємо, під час брифінгу міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та його заступники оприлюднили телефонні розмови українських волонтерів та атовців, які начебто причетні до вбивства журналіста.

Однією з підозрюваних є лікар Юлія Кузьменко. У справі фігурує й ім’я її громадянського чоловіка Петра Кияна (позивний “Електрик”), родом із Заліщиків, що на Тернопільщині.

Його не затримали, як Юлію. 12 грудня ввечері в інтерв’ю телеканалу Еспресо Петро запевняє, що не розуміє, яке вони з дружиною можуть мати відношення до справи, яким взагалі чином можна їх з цією справою пов’язати.

  • Ні мене, ні мою дружину на допит не викликали, ніяких повісток, повідомлень нам не вручали. І все, що сьогодні відбувається, є для нас абсолютно дикою новиною, – каже Петро Киян. –  Ми не розуміємо, чому це відбувається з нами, і яке ми взагалі можемо мати відношення до цієї справи, тому в мене велике прохання до українців, до свідомих українців, до всіх патріотів звернути увагу на цю справу, тому що це просто крик душі.

Киян наголошує на несхожості своєї дружини із підозрюваною на відео: “Зверніть увагу на відео, яке вони публікують по телебаченню, і зверніть увагу на конституцію моєї дружини, на конституцію її тіла, там абсолютно різні люди!”

  • Це поки будуть мої власні здогадки, які не будуть спиратися на якісь факти, – припускає Киян. – Це дискредитація добровольчого руху, чи дискредитація волонтерського руху, чи взагалі просто патріотичного руху в Україні? Чи може вони просто хочуть призначити крайніх і підібрали, як вони кажуть, схожих, підібрали під відео, тих з ким можна щось зліпити.

У соцмережах не приховують обурення з приводу затримання патріотів.

 

 

13 грудня рішенням Печерського райсуду Києва Юлію Кузьменко залишили під вартою до 8 лютого 2019 року. До цієї ж дати під вартою перебуватиме Андрій Антоненко. Повний текст обвинувачення обіцяють оголосити 17 грудня.

 

Схожі пости

На першу недільну літургію після послаблення карантину в катедру прийшло обмаль вірян (Фото)

У Тернополі розшукують 30-річну Ірину, яка не повернулася додому

25 січня будуть зміни до руху тролейбусів