28.06.2022
Історична спадщина Мандри Новини

Втрачені замки, палаци, ратуші, церкви, костели Тернопілля можна знайти на інтерактивній карті

За різними даними в межах Тернопільської області, яка славиться найбільшою кількістю замків в Україні, втрачених пам’яток налічується понад 150.  Інформація про них в переважно зафіксована в різних історичних джерелах, які сьогодні практично не досліджено через брак людського ресурсу. Тим не менше, ми, українці, на початку ХХІ століття живемо в добу великої інвентаризації: маємо переглянути свою політичну, історичну, культурну спадщину й чітко визначитися з тим, що ми набули, а що втратили, і яке значення все це має для нашого подальшого розвитку.

Для того, щоб привернути увагу суспільства до багатої спадщини рідного краю Благодійний фонд MagneticOne.Org спільно  з MagneticOne Municipal Technologies створили електронний картографічний ресурс – Інтерактивну карту втрачених історико-архітектурних пам’яток Тернопілля.

Читайте також: На Тернопільщині є дерев’яні церкви, яким сотні років. Їх можна знайти на інтерактивній карті

На карті зображено інформацію про остаточно втрачені (зруйновані) історико-архітектурні пам’ятки Тернопілля: оборонні споруди (замки, фортеці), сакральні пам’ятки (церкви, костели, синагоги та ін.), міську забудову (палаци, ратуші, тощо), пам’ятники та багато іншого для мешканців Тернопільської області й усієї України.

Інформація на карті відображається пошарово з можливістю підключення/ відключення до режиму відображення об’єктів втраченого зодчества та можливістю формувати вибірки (наприклад, зруйновані протягом певного періоду часу, за архітектурним стилем, за місцем розташування тощо).

Проект орієнтований на усіх поціновувачів архітектури, в тому числі далеко за межами Тернопільської області та України; осіб, які хочуть отримувати знання у галузі культури, шляхом використання інтерактивних технологій – школярів,  студентської молоді, туристів.

Перейти на карту можна Тут.

Програма «Інтерактивна карта втрачених історико-архітектурних пам’яток Тернопілля» реалізовується відповідно до наказу Управління з питань внутрішньої політики, релігій та національностей від 19.06.2019р. №35-од «Про переможців конкурсу проектів, розроблених інститутами громадянського суспільства на 2019 рік ».

Схожі пости

У Шумському районі 21 підтвердження коронавірусу

На Шумщині помер хворий на COVID, це вже третя жертва у районі за останній час

Найбільше порушень карантину зафіксували у Тернополі

1 коментар

Перейти до панелі інструментів