28.09.2020
Історична спадщина Мандри Новини

Втрачені замки, палаци, ратуші, церкви, костели Тернопілля можна знайти на інтерактивній карті

За різними даними в межах Тернопільської області, яка славиться найбільшою кількістю замків в Україні, втрачених пам’яток налічується понад 150.  Інформація про них в переважно зафіксована в різних історичних джерелах, які сьогодні практично не досліджено через брак людського ресурсу. Тим не менше, ми, українці, на початку ХХІ століття живемо в добу великої інвентаризації: маємо переглянути свою політичну, історичну, культурну спадщину й чітко визначитися з тим, що ми набули, а що втратили, і яке значення все це має для нашого подальшого розвитку.

Для того, щоб привернути увагу суспільства до багатої спадщини рідного краю Благодійний фонд MagneticOne.Org спільно  з MagneticOne Municipal Technologies створили електронний картографічний ресурс – Інтерактивну карту втрачених історико-архітектурних пам’яток Тернопілля.

Читайте також: На Тернопільщині є дерев’яні церкви, яким сотні років. Їх можна знайти на інтерактивній карті

На карті зображено інформацію про остаточно втрачені (зруйновані) історико-архітектурні пам’ятки Тернопілля: оборонні споруди (замки, фортеці), сакральні пам’ятки (церкви, костели, синагоги та ін.), міську забудову (палаци, ратуші, тощо), пам’ятники та багато іншого для мешканців Тернопільської області й усієї України.

Інформація на карті відображається пошарово з можливістю підключення/ відключення до режиму відображення об’єктів втраченого зодчества та можливістю формувати вибірки (наприклад, зруйновані протягом певного періоду часу, за архітектурним стилем, за місцем розташування тощо).

Проект орієнтований на усіх поціновувачів архітектури, в тому числі далеко за межами Тернопільської області та України; осіб, які хочуть отримувати знання у галузі культури, шляхом використання інтерактивних технологій – школярів,  студентської молоді, туристів.

Перейти на карту можна Тут.

Програма «Інтерактивна карта втрачених історико-архітектурних пам’яток Тернопілля» реалізовується відповідно до наказу Управління з питань внутрішньої політики, релігій та національностей від 19.06.2019р. №35-од «Про переможців конкурсу проектів, розроблених інститутами громадянського суспільства на 2019 рік ».

Схожі пости

Тернопільський проєкт “На відстані руки” стає Всеукраїнським

Перестало битися серце міської голови Підгайців Тетяни Левкович

На в’їздах до Тернополя працюють 4 пункти пропуску

1 коментар