03.12.2021
Новини Оперативно

Двоє тернополян підробляли інвалідність для учасників АТО. Собі ж залишили за це 7 млн грн

Фіктивну інвалідність для АТОвців оформляли двоє тернополян та киянин. Отримані ж одноразові виплати в розмірі 400 тис. грн осідали в кишенях шахраїв, адже довірливі учасники війни на Донбасі повідомляли їм реквізити своїх банківських карток. Бійці ж мали змогу отримувати лише пенсійні виплати. Разом “заробили” близько 7 млн грн, повідомляє прокуратура Тернопільської області.

Як повідомив начальник відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління (детективів) Юрій Барабан, двоє мешканців Тернополя знаходили учасників АТО і пропонували їм оформити інвалідність за станом здоров’я. Охочих було досить, адже це давало можливість їм щомісяця отримувати пенсійні виплати за третьою групою інвалідності.

Аферисти увесь паперовий процес брали на себе. Від учасників АТО брали нотаріальну довіреність, щоб мати змогу здійснювати правочини від їх імені. Зацікавлені громадяни довіряли зловмисникам та діяли за їхніми вказівками: збирали необхідні документи, відкривали банківські рахунки та передавали аферистам.

Готовий пакет документів шахраї пересилали своєму спільнику в Київ, який там через медзаклади оформляв довідки з липовими діагнозами. З підробленими документами учасники АТО проходили у Тернополі медико-соціальну експертну комісію для встановлення інвалідності.

Після надання інвалідності третьої групи, дані особи мали б отримувати одноразову грошову допомогу в розмірі понад 400 тисяч гривень та щомісячну пенсію. Проте одноразові виплати осідали у кишенях шахраїв, адже учасники АТО під час оформлення документів передали їм реквізити своїх банківських рахунків і доступ до них. Люди навіть не здогадувалися, які суми надходили на їхні «електронні гаманці».

Наразі відомо про 15 осіб, які незаконним способом оформили інвалідність, а їхні виплати присвоїли собі аферисти.

Під час обшуків у зловмисників вилучили гроші, документи, засоби зв’язку, банківські картки.
Відомості за даним фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань і кваліфіковано частиною 3 статті 190 ККУ – шахрайство, вчинене у великих розмірах. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від трьох до восьми років. Триває досудове розслідування.

Схожі пости

У Колодіївці освятили унікальний багатоярусний іконостас

На Тернопільщині стартував конкурсний відбір кандидатів на посади голів РДА

В Україні з’явилися нові гроші – монета номіналом 5 грн і нова 50-гривнева купюра

Перейти до панелі інструментів