27.01.2022
Здоров’я Новини

Для медиків Тернопільщини розпочинають пілотне впровадження страхової медицини

Таке впровадження на рівні області – наразі єдине в Україні, стверджують в управлінні охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації.

На одній з останніх нарад йшлося про довгострокову (4 роки) обласну комплексну програму підвищення рівня соціальних гарантій серед працівників бюджетної сфери та соціально незахищених верств населення Тернопільської області, повідомляє прес-служба відомства. Її прийняли майже рік тому, але 25 червня цього року обласна рада внесла зміни до цієї програми, а також ухвалила рішення про виділення коштів на забезпечення полісами добровільного медичного страхування.

– Система державного медичного страхування в майбутньому обов’язково буде стосуватися всіх, – зазначив в обговоренні теми начальник управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації Володимир Богайчук. – Однак, проаналізувавши саму концепцію запровадження медичного страхування, ми розпочинаємо пілотне впровадження страхової медицини для медиків Тернопільщини.

Йшлося і про ймовірні ризики неефективності впровадження  страхової медицини, адже громадяни не готові до цього процесу. А коли йдеться про утримування оподаткування на страховий платіж у розмірі визначених законодавством України – й поготів.

Тому медичному персоналу лікувально-профілактичних закладів Тернопільщини вирішили роз’яснити переваги та механізми реалізації державного медстрахування. Це зробить у кожному із закладів експерт Громадської спілки з реорганізації системи охорони Сергій Гумінський.

Обласна програма передбачає державне медичне страхування, яке будуть здійснювати добровільно на основі договору між страхувальником і страховиком, який пройде тендер у державній системі Prozorro. Комунальні некомерційні підприємства Тернопільської облради повинні визначити добровільні страхові внески та спланувати організаційні заходи. Медична компанія, яка виконуватиме умови страхування, закладені в договорі, повинна взяти на себе фінансові ризики, що дозволяє страхувальнику отримати повну чи часткову компенсацію об’єму медичних послуг.

Схожі пости

Врятуватися з пастки: як жінки після мастектомії вчаться по-новому любити себе та життя

Ірина Небесна

За добу на Тернопільщині підтвердили майже 600 нових випадків коронавірусу

Redaktsia

Замки, печери, історії, легенди. Тернополян запрошують на екскурсії містом та областю

Перейти до панелі інструментів