29.05.2022
Здоров’я Молодь Новини

У Збаражі з алкогольною комою до реанімації потрапила 11-річна дитина

З діагнозом “Алкогольна кома” у відділення анестезіології та інтенсивної терапії Збаразької райлікарні потрапила 11 річна дитина. Про це повідомляє на сторінці у соцмережі “Фейсбук” Збаразьке відділення поліції ГУ НП в Тернопільській області . Життя дитини медики врятували. 

Правоохоронці зауважують, що останнім часом збільшилася статистика отруєнь молодих людей алкогольними напоями. Підприємців закликають дотримуватися законодавства і не продавати алкогольних та тютюнових виробів дітям. Також у поліції просять батьків дізнатися коло знайомих та друзів своїх дітей, володіти інформацією щодо місця їх перебування у вечірній час.

– якщо неповнолітньому не виповнилось 16 років, то за розпивання ним спиртних напоїв у громадських місцях і появу в громадських місцях у п’яному вигляді, правоохоронцями складається протокол на його батьків за ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей». Після чого батьків підлітка – правопорушника чекає суд, який розглядає такі протоколи і, відповідно, виносить рішення про покарання. Штраф, як правило, від одного до трьох неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Іноді обмежуються попередженням.

– якщо ж дитині від 16 до 18 років, то за розпивання спиртних напоїв на вулиці, стадіоні, у сквері, парку, усіх видах громадського транспорту і за появу в нетверезому стані в громадських місцях, правоохоронцями складається протокол на неповнолітнього за ст.178 КУпАП «Розпивання спиртних напоїв у громадських місцях і поява в громадських місцях у п’яному вигляді». Таке правопорушення тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Довідка

Згідно  Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (ст. 15-3) передбачено заборону щодо продажу пива (крім безалкогольних), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років.
За неправомірні дії з боку суб’єктів господарювання, щодо продажу неповнолітнім пива (крім безалкогольного), алкогольного, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів передбачена адміністративна відповідальність із застосуванням штрафу. Окрім того, працівник, який безпосередньо продав заборонений товар підліткові, притягується до адміністративної відповідальності, та сплачує штраф.

 

Схожі пости

Правоохоронці розшукали хлопчика, який втік з притулку

Минає 5 років з дня загибелі Віктора Гурняка. У сквері на його честь встановили стелу

На Тернопільщині чоловік обікрав оселю знайомого та заволодів його автомобілем (фото, відео)

Перейти до панелі інструментів