22.05.2022
Місто Новини

Збитків на 1000 доларів. На Слівенській на машину впало дерево

Про те, що на машину впало дерево написала у соцмережі “Фейсбук” Мар’яна Періг. Інцидент стався 8 вересня на вул. Слівенській: 

“Сьогодні у моєї сім’ї сталася неприємна ситуація, на наш автомобіль впало дерево! У дворі на вулиці Слівенська 11, є сухі дерева! Їх ніхто не прибирає, не зрізає, не доглядає! Помахають віниками і на тому кінець! В дворі багато листя! І дітки в тому всьому граються! А що робити нам , власникам авто, батькам… А якщо б це дерево не дай Бог, впало на діток, які там граються кожен день. Ремонт машини обійдеться від 1000$ і вище, це не мала сума для середньостатистичної сім’ї…Є можливість компенсації ремонту автомобіля?Хто відповідає за це? Що робити, як бути, як діяти? Можливо, хтось із вас був у подібних ситуаціях, підкажіть-порадьте! Поліцію викликали, протокол склали. Заяву написали. Буду вдячна за будь-яку консультацію та репост!”

Жек не бере на себе провину

Як розповідає директор ПП «Наш дім»,  яке обслуговує прибудинкову територію на вулиці Слівенській, 11 Анатолій Дмитришин, мешканці, на автівку яких впало дерево, уже звернулися до підприємства з вимогою відшкодувати збитки, які за словами потерпілих становлять 1000 доларів. Втім, у підприємстві не готові взяти провину за падіння візуально здорового дерева на себе, тому радять потерпілим звернутися до своєї страхової компанії.

У 2016 році у дворі на вулиці Слівенській, 11 проводили капітальний ремонт двору, у рамках якого було проведено видалення сухостійних дерев у відповідності до дозвільних документів, – каже пан Дмитришин. – Відповідно до проектно-кошторисної документації було заплановане і видалення даних беріз для розширення екопарковки. Їх не було визнано аварійними, втім вікова межа життя даного виду дерев у місті, а також особливості життєдіяльності породи дозволили проектантам для видалення обрати саме їх. Втім, як і в кожному дворі, де йдеться про розширення  проїзду чи облаштування тротуару або екопарковки за рахунок видалення зелених насаджень, ініціатива зустріла опір жителів багатоповерхівки. До їх вимог дослухалися, проект було змінено, екопарковку зменшено, а берези залишилися. Тому тепер нарікати мешканцям немає на кого. Щодо особливостей дерева породи береза можу зазначити, що в умовах міста вони живуть недовго, особливо швидко дерева відмирають, якщо з них забирають сік. При заборі цього соку, частина корисних речовин, що йдуть разом з ним. Тобто, таким чином, у дерева трапляється дефіцит корисних поживних речовин, що істотно скорочує тривалість життя.

Чим частіше з дерева відбирають березовий сік, тим менше воно здатне жити. Навіть при одноразовій спробі забрати сік у берези, у місце, де роблять отвір для цього, може потрапити інфекція, через яку дерево швидко занепадає і гине. Можливо, в даному випадку це і стало причиною падіння візуально здорового дерева. Потерпілі оперативно викликали поліцію, представники якої склали відповідний протокол, і сподіваємося, що справжня причина буде з’ясована.

Автомобілі заборонено ставити у дворах

Також, як зазначив директор підприємства, тернополяни забувають, що відповідно до правил дорожнього руху утримання транспортних засобів на прибудинкових територіях заборонено. Паркувальні місця у дворах облаштовують для тимчасового утримання транспортного засобу у денну частину доби.  Верховною Радою України 21 грудня 2017 року було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів», яким передбачено механізм притягнення до адміністративної відповідальності осіб, за якими зареєстровані транспортні засоби, які порушили правила зупинки, стоянки та парковки.  Закон набирав чинності 28 вересня минулого року.

У нових ДБН Державних будівельних нормах з планування і забудови територій передбачена заборона проектування і організація парковок для автомобілів всередині нових житлових кварталів. Житловий простір має використовуватися на благо жителів будинків – для створення дитячих ігрових майданчиків, зручних зон відпочинку, озеленення всередині кварталів.

Коментар

Юлія Гесюк, юрист:

– Виявивши подібний факт, перш за все потрібно викликати патрульну поліцію для того, аби вони зафіксували належним чином даний факт. Не зайвим буде також самим зробити фото та відео з місця пригоди. Наступним кроком є визначення балансоутримувача території, на якій відбулося ДТП. Тільки після того, як Вам стане відомо, хто ж є відповідальним у завданому вашому авто збитку (у даному випадку це саме балансоутримувач), слід провести експертизу завданих збитків у спеціалістів (фірми з експертної оцінки майна). Добросовісний балансоутримувач зобов’язаний відшкодувати завдані збитки. Проте, якщо вас чекатиме відмова оплатити відшкодування, слід звернутися до суду, де стороною-відповідачем буде саме балансоутримувач території, на якій стався цей інцидент. 

Схожі пости

У Тернополі водій збив на переході жінку, в потерпілої численні переломи

У Монастириськах одужали чотири медики

Рівень пестициду у Тернопільському ставі перевищує норму у 10 разів! (відео)

Перейти до панелі інструментів