
Батьки випускників Копичинецької громади пояснили інцидент, який стався під час випускного. У соцмережах опублікували відео з випускного танцю, де наприкінці композиції пролунала російська мова.
За словами батьків, вибір пісні “Батькам” відомого українського артиста MONATIKа здійснювався виключно через її глибокий патріотичний зміст. Проте через хвилювання та поспіх ніхто не дослухав трек до останніх секунд, де в оригінальному записі звучать дитячі голоси двома мовами, а через технічний збій апаратури вимкнути звук миттєво не вдалося.
Батьківський комітет наголошує, що жодного наміру популяризувати російську мову чи контент агресора не було, а ситуація стала шоком як для глядачів, так і для самих випускників та їхніх рідних. Батьки підкреслили, що для них мова окупанта є абсолютно чужорідною та неприпустимою, адже п’ятеро батьків цьогорічних випускників приїхали на свято безпосередньо з передової.
Вони також закликали громадськість не маніпулювати інцидентом, не виривати фрагменти з контексту та лояльно поставитися до педагогів ліцею, які не відповідали за підбір музичного супроводу.
“Просимо підійти виважено до розгляду питання і лояльно поставитися до адміністрації ліцею та педагогів, які брали участь у підготовці випускного вечора та не відповідали за обрану пісню для танцю з батьками.
Водночас просимо не маніпулювати ситуацією та не виривати окремі фрагменти з контексту всього виступу”, – йдеться у повідомленні.
