Історичне рішення довжиною в 11 років: у Кременці пам’ятку архітектури 19 століття нарешті передали громаді

приміщення Кнременецької школи №2

Одинадцять років – саме стільки учні Кременецького академічного ліцею імені Уласа Самчука чекали на гідні умови навчання. Тепер очікування позаду: Тернопільська обласна рада нарешті передала будівлю колишньої школи №2 у власність громади.

Про це повідомила кременецька депутатка Зоя Карпюк.

“Щиро дякуємо всім, хто підтримував цей проєкт, хто вірив, допомагав і не залишався осторонь. Ваша підтримка – надзвичайно важлива. Але це – перший, хоча і найважливіший – етап. Працюємо далі”, – йдеться у дописі.

За будівлю боролися довгих 11 років

Історія з передачею будівлі колишньої школи №2 Кременецькій громаді тривала 11 років. Учні Кременецького академічного ліцею імені Уласа Самчука навчалися у двох тісних корпусах, де класи переповнені й налічували до 32 учнів. Тернопільська обласна рада не виносила такого потрібного громаді рішення майже 10 років – вперше до неї звертались ще у далекому 2017-му.

Ситуацію ускладнював той факт, що приміщення тривалий час перебувало у списку об’єктів на приватизацію, що породило чутки про зацікавленість місцевих забудовників у цій земельній ділянці.

Кременецька академія ім. Тараса Шевченка ще з кінця 2023 року наполягала на виключенні об’єкта з переліку майна під продаж. Попри підтримку профільних комісій та окремих депутатських фракцій, питання неодноразово відкладалося, хоча ще восени 2023 року депутати давали рекомендації щодо передачі будівлі на баланс міста.

Варто зазначити, що ця споруда, попри те, що це пам’ятка архітектури ХІХ століття місцевого значення, пустує вже багато років. Хоча свого часу там встигли замінити дах та перекриття, планувалося, що будівлю використовуватиме педагогічний коледж. Проте проєкт так і не реалізували.

приміщення Кременецької школи №2

“Сьогодні серце нашого ліцею б’ється в особливому ритмі. Рішення Тернопільської обласної ради про передачу приміщення колишньої 2 школи у власність Кременецької громади для облаштування освітнього простору Кременецького академічного ліцею імені У. Самчука — це не просто юридичний крок. Це велике досягнення нашої спільної одинадцятирічної роботи за справедливість та майбутнє наших дітей”, – написав директор ліцею Анатолій Аврамишин.

Він подякував усім причетним до, без сумніву, історичного рішення.

“ПОВІРТЕ: ми пам’ятаємо усіх і кожного хто був із нами поруч усі ці роки!!! КОЖНОГО ПОІМЕННО. Ми завжди будемо поруч із тими, хто щиро подав нам руку допомоги на цій дорозі.

Ці одинадцять років довели: коли ми об’єднані спільною метою, ми непереможні. Постать Уласа Самчука зобов’язує нас бути гідними своєї землі, і сьогодні ми зробили великий крок до того, щоб наш ліцей став справжнім інтелектуальним форпостом Кременця”, – додав він.
Втім, юридична перемога – лише початок. Тепер перед громадою стоїть не менш складне завдання: знайти кошти на реставрацію споруди, яка роками стояла занедбаною. Скільки це коштуватиме і звідки візьмуться гроші – поки що відкрите питання.

About the author

trending_flat
Температура підскочить до +33: на Тернопільщину суне спека

Цими вихідними жителям Тернопільщини варто готуватися до літньої спеки. Регіон перебуватиме в полі підвищеного атмосферного тиску. Синоптики прогнозують маловітряну погоду без жодних опадів. У суботу, 20 червня, на Тернопільщині очікується мінлива хмарність. Дощів у цей день не прогнозують. Протягом доби дутиме помірний північний вітер зі швидкістю 3–8 метрів за секунду. Про це повідомили в Тернопільському обласному центрі з гідрометеорології. На території всієї області вночі температура повітря становитиме від 12 до 17 градусів тепла. У денні години стовпчики термометрів піднімуться до 25–30 градусів вище нуля. У самому Тернополі в суботу також утримається суха погода. Вночі температура повітря коливатиметься в межах 14–16 градусів тепла. Вдень у місті буде досить спекотно, адже повітря прогріється до 27–29 градусів із позначкою плюс. Погода 21 червня У неділю, 21 червня, погода в регіоні стане ще теплішою. Небо буде малохмарним, а опадів знову не передбачається. Напрямок вітру […]

krokis
trending_flat
На 15 квітня у Тернополі відкриють новий ТЦ

У листопаді в мікрорайоні "Сонячний" у Тернополі планують відкрити новий триповерховий торгово-розважальний центр "Крокіс". Комплекс загальною площею 8100 метрів квадратних звели на вулиці 15 Квітня, неподалік виїзду з міста в напрямку Збаража. Про це повідомила консалтингова компанія RDA, яка виступає брокером об'єкта. Будівництво ТРЦ "Крокіс" розпочалося у 2025 році й наразі перебуває на фінальній стадії. Власники будівлі вже почали передавати площі орендарям, які облаштовують інтер’єри та проводять ремонтні роботи у своїх залах. Головним орендарем комплексу стане супермаркет мережі "Сільпо", який займе перший поверх. Поруч із ним працюватимуть аптеки, зоомагазини, а також торгові точки з косметикою та товарами для дому. Весь другий поверх буде віддано під дитячий розважальний центр мережі Star Jump. На цокольному поверсі новобудови збираються розмістити магазини з одягом, канцелярією та товарами для дітей.

нмт
trending_flat
У Тернополі назвали перших випускників, які склали НМТ на 200 балів

Стало відомо імена перших випускників тернопільських шкіл, які склали НМТ 2026 на 200 балів. Випускник Тернопільської загальноосвітньої школи №18 Віктор Вельгач здобув максимальні 200 балів одразу з двох дисциплін — української мови та фізики. Про це повідомили в Тернопільській міській раді. Блискучі знання також продемонстрували дві учениці 11-А класу Тернопільської загальноосвітньої школи №19. Дарія Рогальська та Катерина Петрик склали тестування з української мови на 200 балів. З історії України обидві дівчини набрали по 194 бали. "Щиро вітаємо наших талановитих випускників, їхніх батьків та педагогів із вагомими досягненнями! Бажаємо впевненого вступу до омріяних закладів вищої освіти, нових звершень та успіхів на життєвому шляху", - йдеться у повідомленні.є Нагадаємо, що минулого року 62 учасники НМТ з Тернопільщини набрали максимальні 200 балів.

одяг
trending_flat
Облив бензином і погрожував спалити: біля Тернополя ледь не трапилась трагедія

У Великогаївській громаді побутовий конфлікт між сусідами ледве не завершився трагедією. До поліції звернувся житель одного з сіл із заявою про погрози фізичною розправою.  Правоохоронці з’ясували, що суперечка спалахнула між власниками двох сусідніх домогосподарств. Потерпілий саме облаштовував паркан і проводив зварювальні роботи. Це обурило його 66-річного сусіда, з яким вони вже давно мали неприязні стосунки. Про це повідомили в поліції Тернопільщини. Словесна сварка швидко переросла у небезпечні дії. Зловмисник виніс пляшку з легкозаймистою рідиною, облив сусіда та почав погрожувати, що підпалить його. Експертиза згодом встановила, що нападник використав бензин. Наразі всі обставини кримінального правопорушення з'ясовує поліція. "Поліцейські вилучили з місця події речові докази та скерували їх на експертизу. За даним фактом слідчі внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за частиною 1 статті 129 Кримінального кодексу України – погроза розправою", - йдеться у повідомленні.

Ігор Гайдук
trending_flat
“Мріяв побачити випускний доньки”: рідні розповіли історію загиблого Героя Ігоря Гайдука

Тернопільська громада втратила відважного захисника. У боях за свободу і незалежність України віддав життя мужній воїн, тернополянин Ігор Богданович Гайдук на позивний "Терен".  Ігор Гайдук народився, виріс та жив у Тернополі. У мирному житті він користувався великим авторитетом серед колег і містян. Його поважали за чесність, високий професіоналізм, тверді принципи та готовність завжди прийти на допомогу. Про це повідомила дружина військового Галина Гайда. Для Ігоря надійним тилом і головним джерелом сили була його сім'я. Разом із дружиною Галиною вони прожили у щасливому шлюбі 27 років, будуючи стосунки на коханні, взаємоповазі та підтримці. Найбільшою гордістю подружжя стала єдина донька Анастасія. Батько виховував її патріоткою з високими моральними цінностями. Цього року Анастасія закінчила Тернопільський національний медичний університет імені І. Я. Горбачевського. Отримання диплома лікаря було великою спільною мрією родини. Ігор понад усе хотів особисто привітати доньку з випускним та початком благородного шляху […]

операція
trending_flat
Вперше в області: на Тернопільщині впровадили унікальний метод лікування судин

У Тернопільській обласній клінічній лікарні вперше в області провели унікальну операцію на серці. Медики виконали орбітальну атеректомію. Це сучасна та високотехнологічна процедура для лікування складних уражень коронарних судин. Про деталі операції розповів завідувач відділення Богдан Маслій. За його словами, новий метод дозволяє видаляти дуже тверді бляшки з кальцію. Вони перекривають судини і заважають лікарю повноцінно розкрити стент. Тепер медики можуть набагато ефективніше відновлювати кровотік у пацієнтів із важкими хворобами серця. Також у цьому відділенні лікарі використовують ротабляцію. Це схожа процедура для очищення судин. Її призначають пацієнтам із дуже малим просвітом артерій. "Впровадження новітніх методик лікування дозволяє нашим фахівцям надавати високоспеціалізовану допомогу пацієнтам із найскладнішими серцево-судинними захворюваннями та розширює можливості сучасної кардіології в області", - йдеться у повідомленні.

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А
+380935295439
ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright

2018 – 2025