18.01.2020
Місто Новини

У Тернополі за 1, 7 млн грн очистять від мулу та водоростей усі водойми парку “Топільче”

фото з Вікіпедії. Автор - А. Марчевський

фото – з Вікіпедії

Очищати озерце навколо острова “Козацький” та усі водні канали у парку “Топільче” від водоростей та мулу невдовзі розпочнуть у Тернополі. На заплановані роботи піде 1,7 млн грн.

Очистка озерця обійдеться у 1 млн 320 тис. грн, очистка каналів – 448 тис.

– Треба чистити усі водойми, які є в парку “Топільче” і русло річки Серет від шлюзів аж до Петриківського моста, – каже директор КП «Об’єднання парків культури і відпочинку м. Тернополя» Микола Лесів. – На це все треба дуже великі кошти. І тому цьогоріч прийнято рішення про очищення всіх водних каналів, які є в парку “Топільче” і очищення озерця навколо острова “Козацький”. Початок робіт на озерці був запланований на 1 серпня, але наразі не готовий земснаряд, тому початок відклали на 5 серпня. Озерце будемо чистити земснарядом. На ці роботи виділили згідно з проектно-кошторисною документацією 1 млн 320 тис.

Весь цей грунт, за словами пана Лесіва, так звану пульпу, яка буде виходити із земснаряда по трубах, розкладуть рівномірно на низинній території парку, тобто навколо острова “Козацький”.

– Є такі низи – осадка грунту і ми її закладемо цією пульпою, бо вивозити – це дуже дорого, – додає він. – Окрім того, парк “Топільче” збудований на насипному грунті, і якщо б вивозили, то понищили усі наявні пішохідні доріжки.

Роботи з очистки водних каналів у парку, додає він, розпочнуться з 1 вересня. На це заплановано 448 тис. Виконуватимуть їх за допомогою спецтехніки – екскаваторів.

– Усі роботи виконуватиме головний офіс Водних ресурсів Тернопільської області, – додає пан Лесів. – Земснаряд їхній, уся техніка їхня. Згідно з укладеною угодою, термін виконання робіт – чотири місяці.

Ваш коментар

Схожі пости

Стали відомі деталі загибелі Василя Жданкіна

“Зимове містечко” посунуло арки на Чорновола. Їх планують витягнути зверху на будиночки

Євгенія Цебрій

Придбати газ за нижчою ціною влітку, щоб використати його взимку. Коли тернополяни зможуть зробити “Газовий запас”

Євгенія Цебрій