25.08.2019
Здоров’я Новини

Через укуси комарів є небезпека заразитися глистяним захворюванням. Як захиститися?

Через укуси комарів є небезпека заразитися дирофіляріозом (глистяним захворюванням). Насмоктавшись крові хворої тварини, комар може занести личинки дирофілярій людині. Укуси комарів можуть викликати запалення шкіри, сильно сверблячі набряки і почервоніння, інколи папули, повідомляє обласний лабораторний центр.

За даними центру, у нашій місцевості умови для розвитку комарів надзвичайно сприятливі: клімат, водні ресурси, рослинність. Значну частину території Тернопільської області займають ліси з чагарниковим підліском, багато водоймищ, заболоченість, значне зволоження: відносна вологість становить 70-80%, середня температура повітря коливається від +5 у січні до +20 у липні, все це створює сприятливі умови для розвитку та активної життєдіяльності комарів. 

Комарі нападають на людину найчастіше увечері. У цей час бажано носити одяг, що прикривав би більшу частину тіла. Відкриті частини тіла, особливо під час перебування поза приміщенням, слід змащувати репелентами у вигляді кремів, лосьйонів, спиртових розчинів, аерозолів. В якості захисту можна також придбати браслети, кліпси і навіть наклейки від комарів. Вікна у приміщеннях потрібно закрити сіткою.

Комарі не люблять різних специфічних насичених запахів. Зокрема камфори, цитрусових, гвоздики, кедрової олії та валеріани. Декілька крапель цих природних засобів можуть на деякий час їх відлякати. А щоб шкіра не свербіла, якщо все ж таки вкусив комар, її треба обробити розчином соди (2 ч.л. на стакан води). Знищення комарів у приміщеннях проводять за допомогою електрофумігаторів, інсектицидних спіралей, аерозольних препаратів. Краще запобігти укусам, ніж потім лікувати їхні наслідки.

З представників сімейства комарів найбільшого значення для людини має комар роду Анофелес – самка, що переносить збудників малярії, зауважують в обласному лабораторному центрі. Найбільша небезпека заразитися малярією є в країнах Африки, Центральної Південної Америки, Азії. В Україні випадків місцевої малярії з 1999 року зареєстровано не було, проте щороку реєструються завізні випадки малярії, в т.ч. з летальним завершенням. В Тернопільській області за 2018 рік було зареєстровано 2 випадки завізної малярії. 

Ваш коментар

Схожі пости

Тернопільські аварійні балкони до ремонту (відео)

Наталя Павлусик

На Тернопільщині вода знову забрала життя людини

Для чого міський голова скликає депутатів на позачергову сесію