
На в’їзді до села Золотий Потік на Бучаччині встановлено стелу з датою заснування 1612 рік, але місцевий житель вважає цю інформацію помилковою. Петро Симак офіційно звернувся до сільської ради з вимогою виправити дату на правильну.
Про це повідомив сам пан Петро Симак у зверненні до тимчасово виконуючої обов’язки голови Золотопотіцької селищної ради Уляни Дем’янчук. Чоловік стверджує, що дата 1612 року не підтверджена жодними історичними джерелами.
За словами Симака, село спочатку мало назву Загайполе і існувало наприкінці XIV століття. Конкретні згадки про населений пункт з’являються в польських джерелах з середини XV століття. Зокрема, у книзі Т. Х. Скшипецького “Potok Zloty na tle historii polskich kresow poludniowo-wschodnich” Загайполе згадується в складі руського воєводства, утвореного в 1434 році.
Житель села посилається на рішення краківських сеймів 1540-х років про надання Загайполя у довічне володіння Якубу з Потоку за заслуги в битвах 1538 року. Після смерті Якуба в 1551 році маєтки перейшли до його сина Миколая Потоцького.
У 1570 році Потоцькі отримали від польського короля Зигмунта III статус міста для населеного пункту. Саме тоді Загайполе перейменували на Золотий Потік. У 1601 році король Сигізмунд III Ваза надав місту магдебурзьке право.
Симак наводить посилання на кілька історичних джерел, включаючи праці польських та українських дослідників. Серед них – роботи Балінського та Ліпінського “Staroźytna Polska”, дослідження Станіслава Янковського та книга українського історика О. Д. Наливайка “Золотий Потік, минуле і сьогодення”.
Чоловік підкреслює, що неправдива інформація на стелі вводить в оману туристів та гостей громади. Він також зазначає, що з його аргументами погоджується відомий історик Володимир Добрянський, дослідник старожитностей Тернопільщини. У зверненні Симак просить сільську раду розглянути питання на найближчій сесії в липні.