
Підполковника Юрія Ковалюка перевели з посади начальника Радивилівського ТЦК та СП на іншу посаду через його резонансні висловлювання. Військовий в інтерв’ю заявив, що відмовляє молодь від служби у “м’ясних бригадах” та не дозволить власному 22-річному сину потрапити до армії.
За інформацією рівненського сайту “4 влада”, який займається журналістськими розслідуваннями, військового призначили заступником командира військової частини А 4728. Через три дні після публікації скандального інтерв’ю Ковалюка відправили на фронт.
В опублікованому 7 квітня інтерв’ю Юрій Ковалюк розказав, що робота в ТЦК йому не до душі, і якби не проблеми зі здоров’ям, він би перевівся на посаду заступника комбрига. Посадовець зазначив, що в сучасній армії важливий мобілізаційний ресурс: “Не положив людей – знімають з посади. Положив – отримуєш значок Богдана Хмельницького”.
Керівник ТЦК також повідомив, що його донька працює в Рівненському ТЦК, а син цього року закінчив Львівський торгово-економічний університет, і він не дозволить йому служити. Крім того, Ковалюк зізнався, що відмовляє молодь від контракту 18-24, вважаючи, що їх направлять у підрозділи з високими втратами.
“Сама система така, розумієте. Її треба міняти. 2025-й рік показав: всі патріоти пішли, а їх фактично тупими діями знищили. Зараз патріотів вже нема”, – заявив тоді Юрій Ковалюк.
Наступного дня після оприлюднення інтерв’ю Рівненський обласний ТЦК та СП відреагував на заяви Ковалюка. В офіційному повідомленні зазначалося, що його висловлювання “не сприяють зміцненню обороноздатності держави”, а на його думки “могли вплинути особисті обставини або втома від служби”.
За наказом командувача військ оперативного командування “Захід” Юрія Ковалюка звільнили з посади військкома та направили до 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади. 19 квітня підполковник написав на своїй сторінці у Facebook: “Як хтось хоче полити мене лайном, я доповідаю – мене понизили на посаді, я під Краматорськом”.
Варто зазначити, що Юрій Ковалюк має значний бойовий досвід. Його служба розпочалася у 2014 році під час першої хвилі мобілізації. Він брав участь у боях за Іловайськ та Савур-Могилу у складі 8-го армійського корпусу. Пізніше командував розвідувальною ротою, воював на Луганщині та Світлодарській Дузі.
У 2017-му Юрія Ковалюка засудили за трьома статтями Кримінального кодексу. Військового із підлеглими звинуватили у спробі зґвалтування, а коли на місце події прибули поліцейські – Юрій Ковалюк позбавив їх волі та погрожував розправою. Суд призначив обвинуваченому 4 роки тюрми, проте врахував визнання вини та добровільне відшкодування завданих збитків, і звільнив від покарання.
Після повномасштабного вторгнення Росії Ковалюк керував батальйонами територіальної оборони на різних напрямках – Бахмут, Куп’янськ, Сумщина. Його підрозділи також брали участь у Курській операції. За свою службу Юрій Ковалюк отримав президентську відзнаку “За оборону України” та церковний орден Святого Юрія Переможця від митрополита Епіфанія.