НМТ-2025: до чого готуватися вступникам?

НМТ

Цьогоріч понад 312 тисяч учасників зареєструвалися для проходження Національного мультипредметного тесту (НМТ). З них 20 тисяч — планують складати НМТ за кордоном. Тимчасові екзаменаційні центри розгорнуть у 33 країнах, серед яких — Польща, Німеччина, Хорватія, США та Канада. Про всі особливості цьогорічного тестування розповідає Центр громадського моніторингу та контролю.

Як проходитиме тестування?

Основна сесія триватиме з 14 травня до 25 червня. Для тих, хто не зміг взяти участь в основній сесії з поважних причин, буде додаткова сесія — з 14 до 25 липня. НМТ триватиме 4 години, під час яких вступники складатимуть чотири предмети. Між двома блоками тестування передбачена 20-хвилинна перерва.

Обов’язковими предметами є українська мова, математика та історія України. Четвертий предмет — на вибір: іноземна мова, біологія, хімія, фізика, географія або українська література. Усього учасники мають виконати: 30 завдань з української мови;
22 — з математики; 30 — з історії України; до 32 — з предмета на вибір.
Історія України цьогоріч включає весь шкільний курс, а не окремі його частини, як було минулого року. “Раніше ми обмежували ці теми або сучасною історією, а в останній рік це була історія від Богдана Хмельницького та далі”, — пояснила директорка Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко під час брифінгу у Медіацентрі Україна.

Що робитимуть у разі повітряної тривоги?

У разі оголошення повітряної тривоги тестування негайно зупинять, а всі учасники мають перейти до укриття. Якщо тривога триватиме понад 2,5 години, іспит можуть перенести, а учасник матиме право зареєструватися на додаткову сесію. Проте, за словами Вакуленко, багато вступників просять продовжити тестування навіть після тривалих перерв. Інструктори в таких випадках часто залишаються на пунктах по 8 годин або й довше, щоб завершити тестування у той самий день.

За що можуть анулювати результати НМТ?

Порушення правил поведінки під час тестування призведуть до анулювання результатів. Більше того, учасник не матиме права на повторну  спробу цього року. Підставами для анулювання є списування чи підглядання в екран сусіда, розмови під час тестування, невиконання інструкцій персоналу екзаменаційного пункту, наявність мобільного телефону, смартгодинника, флешки або навіть навушників.
“Анулювати результати будуть за наявність у вступника будь-яких засобів технічного зв’язку або їхніх частин. Навіть якщо в нього в кишені флешка, дротові або бездротові навушники. Працівники пункту тестування не можуть визначати, як саме цим користувалися, чи підключали до чогось”, — пояснила Вакуленко в інтерв’ю видання “Українська правда”.

Читайте також: У 2024 році 100 випускників склали один із предметів на максимальну кількість балів – 200. 

Виявляти потенційні порушення ще до початку іспиту допомагатимуть металошукачі. Зокрема, можуть запеленгувати у кишені гаджет, про який людина просто забула. А вже під час самого тестування працюватиме відеоспостереження. Якщо інструктори або камери зафіксують порушення вже під час тесту — учасника одразу виведуть з аудиторії.

“Завжди є уповноважені фахівці Українського центру, які спостерігають за тим, що відбувається в аудиторії тестування. Це додаткова пара очей, яка допомагає інструктору і старшому інструктору. Якщо десь встановити камери неможливо, то ми застосовуємо інші заходи”, — додала директорка Українського центру оцінювання якості освіти.

Чи повернуться до ЗНО у звичному форматі?

Поки в країні триває повномасштабна війна, повернення до традиційного зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) не планується. За словами Вакуленко, для Українського центру наразі принципово проводити тестування в один день. Адже величезна кількість вступників перебуває за кордоном, на тимчасово окупованих територіях або в регіонах, де тривають активні бойові дії.

“Ми не можемо створити умови для проходження НМТ в місцях їхнього перебування, відтак вони мають виїхати і пройти оцінювання в інших населених пунктах. Це доволі складно логістично, дорого та пов’язане з безпековими ризиками для учасників в Україні. Якщо ми навіть хотіли б проводити НМТ у два дні, щоб надати кращий інструмент, то про 4-5 днів по три години на предмет зараз навіть не варто говорити”, — наголосила Тетяна Вакуленко.

About the author

Панченко
trending_flat
У Тернополі – новий головний прокурор. Що відомо про Віталія Панченка

У Тернополі призначили нового обласного прокурора. Ним став Віталій Панченко. 1 липня відбулася зустріч нового очільника прокуратури з колективом.  Віталій Миколайович окреслив пріоритети діяльності, завдання, які поставив перед працівниками прокуратури Генеральний прокурор Руслан Кравченко та принципи, якими керуватиметься у роботі. Отож, головними завданнями на сьогодні є : забезпечення справедливості у кожному кримінальному провадженні, особливо у тих, що стосуються національної безпеки держави; невідворотність покарання воєнних злочинців; зміцнення ролі прокуратури як головного координатора роботи правоохоронних органів у сфері протидії злочинності; захист військових, їх родин забезпечення відновлення довіри суспільства до органів прокуратури; контроль за законністю використання бюджетних коштів, нульова толерантність до проявів корупції у будь-якій сфері; створення умов для подальшого впровадження дієвих гарантій захисту прав та законних інтересів бізнесу; контроль за ефективністю здійснення кримінальних проваджень, що стосуються посягань на життя та здоровʼя дітей і неповнолітніх; участь керівників прокуратур усіх рівнів у підтриманні публічного […]

вкрав гаманець
trending_flat
Гастролер з Франківська викрав у тернополянки великі гроші

У тернополянки викрали гаманець, в якому були 70 тисяч гривень. Жінка повідомила про крадіжку до поліції. "До співробітників Тернопільського районного управління поліції звернулася жителька обласного центру із заявою про крадіжку. Жінка розповіла про те, що невідома особа в громадському транспорті витягнула з її сумочки гаманець. Сума збитків – 70 тисяч гривень. У ході слідчо-оперативних заходів поліцейські встановили, що до злочину причетний раніше неодноразово судимий за майнові злочини житель Івано-Франківська. Зловмисник неодноразово відбував покарання за кишенькові крадіжки. Звільнився навесні минулого року, та вже встиг накрирміналити чи не в кожній області західного регіону", - йдеться у повідомленні ГУНП у Тернопільській області. Фігуранту оголосили про підозру за частиною 4 статті 185 ККУ. Санкція статті передбачає до 8 років позбавлення волі. Підозрюваний перебуває під вартою.

Сонцевик жалібниця. Карпатський НПП. Фото: Олександр Гриб, CC BY-SA 4.0
trending_flat
В Україні стартував найбільший світовий фотоконкурс природних пам’яток

Упродовж липня в нашій країні проходить міжнародний фотоконкурс «Вікі любить Землю» 2025. Учасники змагатимуться за право проілюструвати статті Вікіпедії якісними знімками об'єктів природно-заповідного фонду. Організатори пропонують сфотографувати близько 9 тисяч заповідних територій по всій Україні. Детальну інформацію та списки пам'яток можна знайти на офіційній сторінці конкурсу. Дванадцятий рік поспіль Фотозмагання «Вікі любить Землю» розпочалося в Україні у 2013 році, а наступного року стало міжнародним проєктом. За цей час учасники завантажили понад 115 тисяч світлин більш ніж 5 тисяч природних пам'яток нашої держави. Близько 40% заповідних об'єктів досі не мають жодної фотографії у Вікісховищі. Конкурс має виправити цю ситуацію та створити повну базу зображень природно-заповідного фонду України. Умови участі та безпека До змагання можуть долучитися всі охочі незалежно від віку та досвіду фотографування. Світлини повинні бути зроблені особисто конкурсантами та відповідати встановленим правилам. З міркувань безпеки приймаються лише фото, зроблені до […]

Доступні ліки
trending_flat
Відсьогодні “Доступні ліки” можна купити у всіх аптеках Тернопільщини

Уряд затвердив масштабне розширення державної програми "Доступні ліки", яка дозволяє українцям отримувати ліки безкоштовно або з мінімальною доплатою. Найважливіша зміна - з липня 2025 року абсолютно всі аптеки країни зобов'язані працювати в рамках цієї програми. Рішення прийняли на виконання постанови РНБО про додаткові заходи забезпечення доступності медикаментів для населення. Раніше обов'язково до програми входили лише аптеки при лікарнях, повідомляє Міністерство охорони здоров'я. Які нові ліки додають до програми У серпні оновлять перелік безкоштовних ліків. У список потрапили засоби на основі індапаміду та торасеміду - вони допомагають контролювати тиск і зменшують набряки при серцевій недостатності. Також додали метилдопу, яку призначають при високому тиску, особливо вагітним жінкам. Майбутні мами зможуть отримувати препарати з двовалентним залізом і фолієвою кислотою. Ці засоби потрібні для запобігання анемії під час вагітності та після народження дитини. У жовтні будуть зміни у препаратах для онкохворих. До програми включать […]

Лейбюк
trending_flat
На Тернопільщині з полону зустріли воїна Миколу Лейбюка

На Тернопільщині з полону повернувся воїн Микола Лейбюк. Його обміняли під час одного з нещодавніх російських обмінів. Військового зустрічали всім селом - урочисто, з квітами, прапорами, всім селом. Про це повідомляють на сторінці Заводської територіальної громади. "МИКОЛА ЛЕЙБЮК ПОВЕРНУВСЯ ДОДОМУ ІЗ ВОРОЖОГО ПОЛОНУ! Сьогодні, 30 червня 2025 року, Заводська громада з великим теплом і вдячністю зустріла воїна Миколу Лейбюка з села Швайківці, який повернувся додому. Миколу було звільнено під час обміну, що відбувся 25 травня, після чого він проходив реабілітацію та відновлення. І ось сьогодні він нарешті повернувся додому — до села Швайківці, до рідної землі, до людей, які з нетерпінням чекали на нього. Разом із його родиною ми розділяємо радість цієї зустрічі," - йдеться у повідомленні.

Ланівці
trending_flat
Місто, де навіть тиша знає твоє ім’я. Зізнаюсь в любові до Лановець

Сьогодні зізнаюсь в любові. До Лановець. Місту,в якому живу. Маленьке містечко. Моє. Наше. Тут усі всіх знають. Не з чужих слів, не з новин — з життя. В аптеці навіть не питають, що потрібно. Знають. Просто простягають через віконце звичну коробочку і додають: "Якщо нові — то, певно, до дітей зібралися?" І це болить. І гріє водночас. У продуктовому не питають: "Скільки?", питають: "Цілий батон чи половинку, як завжди?" Бо знають, що у тебе вдома зранку ще пахне кавою, а ввечері хлібом. І, може, трохи тишею. На вулиці зупиняють не для пліток, а щоб просто сказати: "Бачили твоє відео… Дякуємо. Цікаво." Бо тут живуть не підписники — а серця. А ще -тут сусідка Женя приносить тобі смачний домашній торт просто тому, що ти щиро привітала її чоловіка з Днем ангела.Дякую Женя Прокоп'юк . І це не про обов’язок — це […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А
+380935295439
ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright

2018 – 2025