Чи був булінг у Нараївській школі на Бережанщині: що сказав суд?

Суд над вчителькою

Справа щодо можливого булінгу з боку вчительки молодших класів стосовно своїх учнів дійшла до суду. Випадок трапився на початку лютого цього року – батьки дітей другого класу Нараївської школи, що на Бережанщині, звернулися до відділу освіти через те, що класний керівник нібито принижує своїх учнів. Сама вона заперечувала всі подібні звинувачення. Педагога тоді звільнили за статтею.

Розголос почався з відеозвернення матері однієї з учениць, Тетяни Захарків. Вона розповіла про нібито систематичний булінг з боку педагога. За її словами, вчителька публічно знімала її доньку Оленку на камеру біля дошки, через що дитина отримала психологічну травму. Батьки стверджували, що педагог неодноразово залишала дітей самих у класі, а сама їхала додому маршруткою.

Ось, що говорила тоді мама учениці Тетяна Захарків:

Згодом вчителька, Марія Джуравська, прокоментувала ситуацію, що склалася. За словами вчительки, вона додатково працювала з дівчинкою після уроків, оскільки дитині було складно засвоювати новий матеріал. Педагог стверджує, що мати учениці, Тетяна Захарків, була обізнана про ці додаткові заняття та навіть дякувала за них. Конфлікт загострився після того, як учителька зробила фото учениці біля дошки. Джуравська пояснює, що надіслала знімок матері виключно для підтвердження рівня знань дитини, а не для публічного поширення. Суд, до речі, постановив так само.

Пояснення вчительки:

Після того, як Тетяна Захарків оприлюднила відеозапис зі звинуваченням вчительки у булінгу, 4 лютого на педагога старший дільничний офіцер поліції Відділу поліції №1 (м. Бережани) Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області Романюк Р.В. складає протокол про адміністративне правопорушення серія ВАД №618477 щодо можливого булінгу. Та суд встановив, що у матеріалах справи є лише скриншот  із месенджеру «Вайбер», на якому видно фото малолітньої ОСОБА_2 і внизу під фото повідомлення її матері «Дякую!».  У протоколі не було роз’яснено, який саме булінг вчинила вчителька. Крім того, ніхто з психологів, залучених Нараївським закладом загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Нараївської сільської ради, опитування дитини, як і інших учнів по факту ймовірного булінгу зі сторони вчительки не проводив.

Тому суд, вислухавши доводи сторін, закрив справу за статтею 173-4 КУпАП (булінг (цькування) учасника освітнього процесу). Про це йдеться у постанові Бережанського районного суду Тернопільської області від 11 березня. Суд постановив, що вчителька не вчиняла адмінправопорушення.

Також “Терміново” стало відомо, що вчителька планує подавати до суду щодо поновлення на роботу та вимагатиме відшкодування моральних збитків з мами, яка поширювала неправдиву інформацію у соціальних мережах.

Читайте також: на Тернопільщині директорка ліцею сплатить штраф, бо не реагувала на булінг.

About the author

Фуголь Дмитро
trending_flat
Майже два роки невідомості: у бою загинув 27-річний Герой з Тернопільщини

Важка та болюча звістка сколихнула Чортківщину. Підтвердилася загибель військовослужбовця Дмитра Анатолійовича Фуголя, родина якого через війну переїхала на Тернопільщину. Захисник України народився 16 липня 1996 року і тривалий час — з 5 липня 2024 року — офіційно вважався зниклим безвісти. Майже два роки рідні жили у невідомості, плекаючи надію, але, на жаль, найстрашніше побоювання підтвердилося. Про це повідомили в Більче-Золотецькій сільській територіальній громаді. Солдат Дмитро Фуголь захищав Батьківщину на найгарячіших ділянках фронту як гранатометник 3-го штурмового відділення 1-го штурмового взводу 1-го штурмової роти військової частини А4862. Його життя обірвалося під час виконання бойового завдання поблизу населеного пункту Нью-Йорк Бахмутського району Донецької області. Читайте також: На Запоріжжі загинув молодий Герой з Тернопільщини Сам Дмитро був родом із Кривого Рогу Дніпропетровської області. Однак через повномасштабне вторгнення його сім’я змушена була залишити рідну домівку й переїхати як внутрішньо переміщені особи у село Олексинці […]

trending_flat
На Запоріжжі загинув молодий Герой з Тернопільщини

Теребовлянська громада знову у скорботі. На фронті загинув місцевий мешканець, солдат Олег Ярославович Гавриляк. Життя захисника України обірвалося 17 червня 2026 року в районі населеного пункту Лісне Запорізької області. Військовослужбовець поліг під час виконання бойового завдання внаслідок ворожого авіаудару керованою авіаційною бомбою (КАБ). Про це повідомили в Теребовлянській міській раді. Олег Гавриляк народився 25 лютого 1996 року. До лав Збройних сил України чоловік був призваний наприкінці осені минулого року — 24 листопада 2025 року. Читайте також: Втратили батька 1-річний син та 9-річна донька: загинув поліцейський з Тернопільщини На фронті він виконував важливі та небезпечні завдання, захищаючи Батьківщину на посаді оператора безпілотних літальних апаратів. До останнього подиху воїн залишався вірним присязі та українському народові. "Важко знайти слова, які могли б вгамувати біль непоправної втрати. Теребовлянська міська рада, міський голова Олег Продан та депутатський корпус висловлюють щирі співчуття рідним, близьким, побратимам і […]

спека
trending_flat
На заході України прогнозують +37 тепла або й вище

В Україну повертається сильна спека, яка насувається на наші території із Західної Європи. Якщо досі в країні утримувалася відносно комфортна літня температура повітря, то невдовзі синоптичні процеси суттєво зміняться. Потепління відчується вже у п'ятницю, 26 червня, коли на заході стовпчики термометрів піднімуться до +28...+34 градусів, на півдні буде близько +30, а на решті території — в межах +24...+29 градусів. Про це розповіла синоптикиня Наталка Діденко. Дощі з грозами цього дня можливі лише на сході, а також подекуди на Хмельниччині, Вінниччині та Житомирщині. Проте вже з вихідних спека почне стрімко посилюватися. Першими удар розпеченого повітря з повною силою відчують саме західні області України. А вже у неділю, 28 червня, аномально високі температури охоплять практично всю державу — термометри показуватимуть сонячні +32...+37 градусів, а місцями показники будуть навіть вищими.

рушниця
trending_flat
На Тернопільщині застілля завершилося стріляниною: що відомо

На Тернопільщині чоловік поранив односельчанина з рушниці.  Поліцейські розслідують обставини інциденту, внаслідок якого 25-річний хлопець отримав вогнепальне поранення. Повідомлення про госпіталізацію мешканця Великогаївської громади із простреленою лівою стопою надійшло до поліції від медиків швидкої допомоги. Про це повідомили в ГУНП Тернопільскої області. Як з'ясували правоохоронці, до поранення постраждалого причетний його односельчанин. За попередньою інформацією, чоловіки разом розпивали алкогольні напої. Під час застілля 29-річний господар помешкання дістав власну мисливську гладкоствольну рушницю. Коли чоловік почав розряджати зброю, стався випадковий постріл — куля влучила прямо в ногу його гостя. Поліцейські вилучили рушницю на місці події. Перевірка показала, що зброя була офіційно зареєстрована відповідно до чинного законодавства. "За даним фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 128 Кримінального кодексу України — необережне заподіяння тілесного ушкодження середньої тяжкості. Санкція статті передбачає покарання у вигляді виправних робіт або обмеження волі на строк до двох років", […]

тернопільська обласна рада
trending_flat
У Тернопільській обласній раді ліквідували одне з управлінь

Тернопільська обласна рада звільнила Оксану Мормуль з посади начальника управління з питань комунального майна та природних ресурсів.  Кадрова зміна відбулася 17 червня 2026 року та пов'язана з повною ліквідацією цього відомства. Відповідне рішення ухвалила облрада. Попри звільнення з керівної посади, Оксана Мормуль продовжить займатися ліквідаційними справами відомства. Згідно з рішенням обласної ради, вона залишається головою комісії з припинення управління з питань комунального майна та природних ресурсів. Посадовиця зобов'язана у визначені строки забезпечити виконання всіх процедурних та юридичних дій, необхідних для остаточного закриття цієї структури у повному обсязі.

Ігор Кульбаба
trending_flat
Втратили батька 1-річний син та 9-річна донька: загинув поліцейський з Тернопільщини

Тернопільщина втратила захисника. Напередодні ввечері під час виконання бойових та службових завдань на прифронтовій Херсонщині трагічно обірвалося життя патрульного поліцейського Ігоря Кульбаби. Ворожий FPV-дрон поцілив у місце, де перебував правоохоронець та завдав йому смертельних поранень. Про це повідомили в патрульній поліції Тернопільщини. Читайте також: Майже два роки вважався зниклим безвісти: на Донеччині загинув 25-річний Герой Ігор Кульбаба присвятив службі в патрульній поліції Тернопільської області десять років — він прийшов у підрозділ у 2016 році, від самого початку його створення. Побратими та колеги згадують його як надзвичайно чуйного, товариського, справедливого та щирого чоловіка, який завжди залишався вірним Присязі та мав глибоке відчуття обов’язку перед своєю країною. Без люблячого чоловіка та батька залишилася родина: у загиблого правоохоронця сиротами стали однорічний син та дев'ятирічна донька. Висловлюємо щирі співчуття родині, близьким та колегам полеглого патрульного.

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А
+380935295439
ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright

2018 – 2025