Apple анонсувала iPad Air на M3 і базовий iPad на чипі A16

4 березня компанія Apple на своєму офіційному сайті в релізі вперше показала оновлені планшети iPad Air М3 та iPad 11. Того ж дня було оголошено про відкриття замовлення. У продаж перші девайси надійшли лише 12 березня, але в нашій країні вже можна купити айпад новітніх серій. Чим же вони особливі, які перспективи відкривають користувачам?

iPad Air 2025

Стильний, тонкий (6,1 мм) планшет із діагоналлю 11″ або 13″ отримав новий потужний чип М3, який працює вдвічі швидше за М1 і в 3,5 раза випереджає A14 Bionic. До того ж продуктивність штучного інтелекту, якщо порівняти з М1, підвищилася на 60 %.

Чипсет М3 вміщує 8-ядерний центральний процесор, 9-ядерний графічний та 16-ядерний Neural Engine для швидкісного оброблення завдань штучного інтелекту.

М3 підтримує нову архітектуру памʼяті, що пришвидшує роботу з великим обсягом інформації і підвищує продуктивність. Висока енергоефективність процесора збільшує час роботи в автономному режимі.

GPU підтримує динамічне кешування, апаратне трасування променів, декодування AV1.

Яскравий дисплей Liquid Retina з технологією True Tone забезпечує точне передавання кольорів у діапазоні P3.

Система камер нового повітряного Айпаду дає можливість знімати фото і відео у форматі UHD 4K. Інтегровані алгоритми ШІ виправляють освітлення, додають контраст, усувають непотрібний звук та зайві обʼєкти.

iPad Air М3 під керуванням PadOS пропонує користувачам нові функції Apple Intelligence:

  • Image Wand, яка з легкістю перетворює звичайний ескіз на справжній шедевр;
  • Image Playground, здатна створити рухоме зображення;
  • ще розумніший голосовий помічник Siri та ChatGPT.

Спеціально для iPad Air М3 розробники вдосконалили Magic Keyboard і Apple Pencil.

iPad 11 2025

Потужний і функціональний планшет від Apple зберіг свою портативність. У нових життєрадісних кольорах його елегантний дизайн має ще привабливіший вигляд.

Для підвищення продуктивності та зниження споживання енергії Айпад оснастили надпотужним чипсетом Apple A16, який включає:

  • 5-ядерний центральний процесор;
  • 4-ядерний GPU;
  • 16-ядерний Neural Engine.

Така потужність дає можливість одночасно запускати декілька ресурсоємних застосунків, розширює можливості для гри. Планшет підтримує зовнішні ігрові контролери на кшталт PlayStation чи Xbox. Для зручності можна додати клавіатуру Magic Keyboard Folio зі скляним трекпадом та стильним підсвічуванням клавіш.

Для тих, хто захоплюється графікою, малюванням, мріє стати дизайнером чи архітектором, передбачена сумісність з Apple Pencil.

Екран забезпечує насичені кольори та широкий кут огляду. Дисплей Liquid Retina оснащено технологією True Tone, яка адаптує температуру фарб відповідно до освітлення в кімнаті. Яскравість екрана (до 500 ніт) та висока роздільна здатність гарантують деталізоване сприйняття графіки.

Цікавим оновленням є система камер Айпад 11. Ширококутна 12-мегапіксельна камера отримала 5-кратний цифровий зум, Smart HDR 4, автофокусування Focus Pixels та режим серійного знімання. Тепер вона здатна записувати відео 4К зі справжнім кіноефектом.

Селфі-камера з технологією Center Stage під час відеодзвінків фокусується на користувачі.

Зацікавило? Спробуйте легкі компактні планшети, вони стануть незамінними помічниками в роботі, навчанні та розвагах.

About the author

монети
trending_flat
Замку на Тернопільщині передали скіфські наконечники та монети XVII ст

Київська митниця віддала до музеїв нову партію історичних артефактів. Серед них - скіфські наконечники стріл, які датуються V-IV століттями до нашої ери, та старовинні монети XVII століття. Скіфські наконечники передали до Бережанського краєзнавчого музею, повідомляє Київська митниця. Монети - драйпелькери та півтораки XVII століття - поповнили колекцію Державного історико-архітектурного заповідника "Межибіж". Відвідувачі зможуть побачити ці унікальні речі у замковому ансамблі XIV-XVI століття на Хмельниччині та у замку Синявських на Тернопільщині. Всі артефакти повернули у власність держави за рішенням суду. Розподіл культурних цінностей до музеїв відбувається за рішенням Експертно-фондової ради при Міністерстві культури України. Після офіційної передачі музейники відвідали внутрішню лабораторію Київської митниці. Митниця планує створити електронну бібліотеку оцифрованих культурних цінностей, які врятували від вивезення з України. Серед уже збережених артефактів - старовинні ікони, стародруки, фосилії, монети, трипільський посуд, давня зброя, амоніти та прикраси.

отруєння грибами
trending_flat
Віддали мамі дітей з Копичинців, які отруїлись грибами

Суд постановив повернути багатодітній матері з Копичинців шістьох дітей, які понад пів року перебували у закладах соціального захисту. Рішення стосується п'яти дітей, що вижили після отруєння дикорослими грибами, та немовляти, яке грибів не вживало. Як повідомляє видання "20 хвилин", судові дебати щодо долі дітей тривали понад пів року. Весь цей час шість дітей віком від одного до 17 років проживали у спеціалізованих закладах. Трагедія у жовтні 2024 року Багатодітна родина отруїлася дикорослими грибами у жовтні 2024 року. За інформацією Копичинецької міськради, жінка має вісьмох дітей віком від 1 до 17 років. Семеро дітей із родини, співмешканець жінки та малолітня родичка співмешканця вживали гриби 27 жовтня. Увечері того дня їхнє самопочуття погіршилося, проте до медиків вони звернулися лише 30 жовтня. Мати та немовля грибів не вживали. Четверо загиблих За життя родини боролися медики Тернопільської обласної лікарні, Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит" […]

Іванна Кліценко
trending_flat
У ДТП трагічно загинула лікарка з Тернополя

У жахливій дорожньо-транспортній пригоді 10 липня трагічно загинула лікарка-інтерн Іванна Кліценко з Тернополя. Дівчина щойно повернулася з подорожі до Парижа, про яку так довго мріяла. Про смерть молодої лікарки повідомила клініка професора Стефана Хміля у Тернополі, де працювала Іванна. Колектив медичного центру глибоко шокований цією втратою. Іванна Кліценко проходила стажування в клініці та мріяла стати акушер-гінекологом. Колеги описують її як працьовиту, відповідальну та натхненну людину, яка вкладала душу в роботу. "Усміхнена, мила, спокійна, працьовита, вродлива, лагідна і завжди привітна. Її щиро любили і поважали всі — студенти, пацієнти, колеги", - йдеться в повідомленні клініки. Молода лікарка недавно здійснила свою мрію - побувала в Парижі. Фото та відео з подорожі надихали її колег та друзів. Дівчина була щасливою та закоханою. "Вона була світлом у нашому колективі. Її доброта, щирість, товариськість і завжди тепла усмішка — залишаться в пам'яті кожного з нас", […]

trending_flat
У начальника Тернопільської ОВА з’явився новий радник з питань безпеки

У начальника ОВА Тернопільської області з'явився новий радник з питань безпеки та підготовки населення до національного спротиву. Цю посаду на громадських засадах очолив Вадим Ластовицький - полковник та начальник професійного коледжу з військовою підготовкою. Вадим Ластовицький керує Тернопільським професійним коледжем з посиленою військовою та фізичною підготовкою, який розташований у Збаражі. Про призначення розповів В'ячеслав Негода. Основні завдання нового радника стосуються організації роботи обласного центру підготовки населення до національного спротиву. Він займатиметься розробкою та впровадженням заходів з оборонної підготовки жителів області. Під час зустрічі обговорили питання співпраці з комунальною установою Тернопільської обласної ради "Тернопільський обласний центр підготовки населення до національного спротиву". Важливим напрямком роботи стане виконання програми заходів з територіальної оборони. План дій включає проведення навчань, тренувань та вишколів для цивільного населення. Такі заходи мають підвищити готовність жителів області до можливих загроз та навчити основам самозахисту. Призначення нового радника має посилити […]

trending_flat
Помер колишній начальник Кременецького районного відділу Пенсійного фонду України Костянтин Макаренко

Відійшов до вічності колишній начальник  Кременецького районного відділу Пенсійного фонду України в Тернопільській області Костянтин Макаренко. Про це повідомили на сторінці установи у фейсбуці. "Колектив працівників Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області з великим жалем і смутком висловлює щирі співчуття рідним та близьким з приводу смерті – МАКАРЕНКА КОСТЯНТИНА ПЕТРОВИЧА, начальника Кременецького районного відділу Пенсійного фонду України в Тернопільській області (1994-1997) Вічна та світла пам’ять про Костянтина Макаренка назавжди залишиться в серцях його рідних, близьких, друзів та колег," - йдеться у повідомленні. Раніше "Терміново" також повідомляло, що помер працівник ТНПУ Михайло Петрович Непийвода.

ДТП
trending_flat
Брат і сестра загинули в жахливій аварії в селі Синява, і вони далеко не перші: місцеві кажуть, що місце злощасне (відео)

Троє молодих людей та їхній водій загинули в страшній аварії на Тернопільщині 9 липня близько 16-ї години. Легковик зіткнувся з вантажівкою біля села Синява, автомобіль розтрощило вщент. Як повідомляє телеканал "Тернопіль 1", всі загиблі жили в селі Верещаки. Серед жертв 30-річний водій, 20-річний хлопець та дві дівчини 17 і 19 років. Очевидиця трагедії Марія живе поряд з місцем аварії. Жінка розповідає, що почула гучний удар і побачила розтрощений автомобіль. "Чую бабах. Я оглядаюся, машина лежить", - згадує Марія. За її словами, трагедія сталася за лічені секунди. Жінка була на городі, перейшла через дорогу нарвати черешень, а коли обернулася - побачила аварію. "Та то секунда була, поки я зігнулася і вломила гіллячку за черешнями і вже машина в тому рові", - каже очевидиця. У Верещаківській сільській раді підтвердили особи загиблих. Односельці говорять про трагедію неохоче та зі сльозами на очах. Місцеві […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А
+380935295439
ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright

2018 – 2025