Соляні блоки чи сіль насипом? SALZ досліджували, що краще та вигідніше для тварин

У світі дуже мало досліджень, у яких представлено порівняння вживання солі тваринами у вигляді блоків та/або у розсипному вигляді. Одне з найбільш ґрунтовних досліджень у цьому напрямі здійснене трьома науковцями кафедри тваринництва Університету Корнелла, Ітака, Нью-Йорк (С. Смітт, Ф. Ленгеманн, Дж. Рейд).

Науковці за допомогою експериментальної процедури порівнювали споживання солі молочними коровами протягом трьох років.

Для експерименту були відібрані корови трьох різних порід, які випасалися на різних територіях.

Споживання солі фіксувалося щотижня. За результатами досліджень було опубліковано висновки: корови, яким пропонували розсипну сіль разом із кормом, залежно від виду пасовища споживали у 5-10 разів більше розсипної солі ніж ті, яким давали сіль у блоках. Крім того, корови, які споживали сіль у вигляді блоків, отримали достатню кількість солі у межах потреб споживання, а аналіз записів виробництва молока не показав відмінностей у рівнях виробництва двох груп.



За результатами експерименту науковці зробили висновки, що споживання солі коровами з соляних блоків цілком задовольняє як дієтичні потреби тварин, так і потреби лактації.

Натомість спожита в надлишку розсипна сіль порівняно з брикетною була зайвою та економічно не обґрунтованою.

Таке дослідження доводить, що інстинктивне споживання солі з соляних блоків забезпечує економічність у тваринництві.



В експерименті відсутні висновки чи дослідження стану здоров’я корів, проте загальновідомо, що надмірна сіль в організмі тварини з часом негативно впливає на її кровоносну, лімфатичну, нервову та травну системи, опорно-руховий апарат тощо.

Саме тому лизальні блоки мають значну перевагу перед розсипною сіллю.



Варто наголосити, що якісні характеристики розсипної харчової солі в Україні після початку повномасштабного вторгнення часто не відповідають заявленим вимогам.

Після лабораторних досліджень у харчовій солі часто виявляють сульфати, які не становлять небезпеки для людини, проте тварини (ВРХ) мають схильність до нагромадження цих негативних речовин, тому соляні блоки мають суттєву перевагу над розсипною сіллю.

У зимовий період або в період відгодівлі тварини нічим не зайняті, що може стати причиною нудьги. Нудьга може спонукати тварину до повторюваних, іноді шкідливих, звичок (самокусання, знищення майна тощо).



Спробуйте поставити тварині соляний або соляно-мінеральний блок, пропонований ТМ SALZ, і ваші тварини будуть зайняті вилизуванням, що дозволить їм утриматися від руйнівної поведінки, спричиненої нудьгою.

Матеріал сформований завдяки ТМ SALZ спеціалізованого товариства з продажу солі та сьольових продуктів. Сіль має бути – SALZ.
Більше інформації про сіль та соляні продукти:
Сайт: https://salz.com.ua/
Соціальні мережі: https://www.facebook.com/profile.php?id=61556453069933&sk=about&locale=uk_UA

About the author

втопився
trending_flat
На Кременеччині ледь не втопилася трирічна дитина

На Кременеччині ледь не втопився 3-річний хлопчик. Біда сталася в одному з сіл Почаївської громади. "За попередньою інформацією, близько 10-ї години ранку дитина непомітно вибігла з подвір’я та попрямувала до сусідського господарства, де знаходилася саморобна водойма. Зникнення хлопчика спершу не помітили. Мати вийшла на вулицю, не знайшла сина й побігла до сусідів – там його й виявили у воді. Разом з батьком витягли дитину з водойми", - йдеться у повідомленні ГУНП у Тернопільській області. Бригада екстреної медичної допомоги реанімувала дитину, однак хлопчик перебуває у важкому стані. Дитина зараз у Тернопільській обласній дитячій клінічній лікарні. Наразі триває перевірка. За фактом нещасного випадку вирішується питання щодо внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

trending_flat
Чекала понад три роки: бучаччанка отримала донорський орган, який “з’їла” нещадна хвороба

Медики Першого медоб'єднання Львова провели складну операцію з пересадки печінки 30-річній жінці з Бучача. Марія Бейко страждала на невиліковне захворювання, яке поступово руйнувало її організм. Про хворобу жінка дізналася випадково, коли здавала аналізи перед поверненням на роботу після декрету. Як повідомляє Перше медоб'єднання Львова, у неї діагностували первинний біліарний холангіт - аутоімунне запалення жовчних проток. При цьому захворюванні організм виробляє антитіла, які знищують жовчні шляхи та призводять до незворотного ураження печінки. "Це було неочікувано та раптово. Перед поверненням на роботу я здала аналізи, показники були погані. Лікарі не могли виявити, що зі мною. Але коли вже пожовкли склери (очні білки), зрозуміли, що проблема з печінкою", - розповідає пацієнтка. Хвороба не піддається лікуванню, тому врятувати Марію могла лише трансплантація донорського органу. Серед показань до пересадки печінки первинний біліарний холангіт займає третє місце після токсико-аліментарного ураження та гепатитів. У лист очікування на […]

trending_flat
Похолодає на 20 градусів: на Тернопільщину суне атмосферний фронт

Після екстремальної спеки на Тернопільщину прийде раптова прохолода. Температура повітря знизиться на 15-20 градусів уже цього тижня. Якщо у понеділок, 7 липня, повітря прогріється до +35, то уже 10 липня вдень прогнозують від +16 до +20. Про погоду протягом тижня розповіли у Тернопільському обласному центрі з гідрометрології. "Впродовж робочого тижня погоду визначатимуть атмосферні фронти циклону. Очікуються короткочасні грозові дощі різної кількості та інтенсивності, подекуди з шквалами та градом. Адвекція прохолодного повітря в тил циклонічної системи зумовить зниження денних температурних показників", - йдеться у повідомленні. Докладніший прогноз на цей тиждень: 08 липня: хмарно з проясненнями. Синоптики прогнозують короткочасні дощі, грози, вдень подекуди град. Вітер північно-західний з переходом на південно-східний, 7 – 12 м/с, в окремих районах шквали 15 – 20 м/с. Температура по області вночі 15 – 20° тепла, вдень 27 – 32° тепла. У Тернополі вдень очікується до 31 тепла. […]

Тарас Капуста
trending_flat
У Тернопільській ОВА кадрові зміни

В Тернопільській обласній військовій адміністрації відбулись кадрові зміни. Виконувачем обов'язків директора департаменту розвитку інфраструктури призначили Тараса Капусту. Про призначення у своєму Facebook повідомив начальник Тернопільської ОВА В'ячеслав Негода. Департамент розвитку інфраструктури - це новий структурний підрозділ обласної адміністрації. Його створили шляхом об'єднання двох раніше окремих департаментів - капітального будівництва та управління розвитку інфраструктури. В'ячеслав Негода провів зустріч з новопризначеним керівником департаменту. Вони обговорили головні завдання та напрямки роботи підрозділу. Серед пріоритетних напрямків діяльності департаменту - ремонт автомобільних доріг області. Особливу увагу приділятимуть дорогам, якими возять учнів та вчителів до навчальних закладів. Важливим завданням департаменту стане передача об'єктів незавершеного будівництва на баланс територіальних громад. Це стосується медичних, культурних та житлово-комунальних об'єктів. Департамент займатиметься формуванням автобусної мережі області та організацією пасажирських перевезень. Також до сфери відповідальності входить забезпечення ефективного управління дорожньою інфраструктурою. При виборі доріг для ремонту пріоритет надаватимуть тим ділянкам, на […]

Маловічко
trending_flat
Директора коледжу у Тернополі запідозрили у плагіаті: його можуть позбавити наукового ступеня

В.о. директора Тернопільського мистецького фахового коледжу Сергія Маловічка звинуватили в плагіаті кандидатської дисертації. Експерти знайшли в його роботі неправомірне використання текстів інших авторів без посилань. Центр академічної етики та досконалості в освіті "Етос" оприлюднив експертний висновок про порушення академічної доброчесності в дисертації Маловічка. Фахівці виявили плагіат щонайменше на 41 сторінці наукової роботи, пише TeNews. Що показала експертиза Дослідження засвідчило, що 45,6% тексту дисертації скопійовано з інших джерел. Зокрема, 8,6% становить самоплагіат, 17,6% - ідентичне копіювання, 19% - фрагменти з редагуванням, 0,4% - переклад. Маловічко захистив дисертацію 30 червня 2016 року в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника. Тема роботи - "Тернопільщина в культурологічних дослідженнях кінця ХІХ - початку ХХІ століття". Методи "наукової роботи" Експерти виявили, що Маловічко не тільки копіював чужі тексти, але й фальсифікував дані. Наприклад, у дисертації Ірини Дмитрук про Гуцульщину він замінював "Гуцульщину" на "Тернопільщину", а "молдавани" […]

перевищив швидкість
trending_flat
У Тернополі водій перевищив дозволену швидкість більш ніж втричі

У Тернополі водій авто перевищив максимально дозволену швидкість більш ніж втричі - пристрій TruCAM зафіксував 174 кілометри на годину. Про це повідомляють у патрульній поліції області. "Під час здійснення контролю швидкісного режиму за допомогою приладу TruCAM, у межах населеного пункту, патрульні зупинили автомобіль BMW, який рухався зі швидкістю 174 км/год. На порушника інспектори винесли постанову за ч. 4 ст. 122 (Перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більше як на 50 км/год) КУпАП. Штраф — 1700 гривень", - йдеться у повідомленні. Нагадаємо, в населених пунктах України дозволена максимальна швидкість руху транспортних засобів становить 50 км/год. У житлових та пішохідних зонах ця швидкість знижується до 20 км/год.   

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А
+380935295439
ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright

2018 – 2025