Нанесення тоніка для обличчя: важливий етап щоденного догляду за шкірою

Тонік для обличчя – це косметичний засіб, який завершує етап очищення. Продукт призначений для незмивного догляду. Основне його завдання полягає в нормалізації рівня pH після контакту шкіри з водою й спеціальними текстурами для вмивання – пінками, гелями, мусами. 

Реальна необхідність: формулюємо основні причини

Багато хто з нас нехтує цим важливим етапом щоденного догляду за покривами. Рідка консистенція та високий вміст води в рецептурі сприймається деякими користувачами як необов’язковий для застосування розчин. Вони вважають, що можливості тоніка для обличчя обмежуються наданням свіжості та відчуттям легкої прохолоди. А такий ефект цілком можуть забезпечити й інші косметичні засоби. 

 

Насправді тонік для обличчя не тільки завершує етап очищення й відновлює кислотно-лужний баланс шкіри. Він справляється з вирішенням цілого комплексу завдань:

  • усунення відчуття стягнутості після вмивання;
  • видалення залишків декоративної косметики після застосування продуктів для демакіяжу;
  • підготовка покривів до нанесення крему й сироватки та посилення ефективності дії зволожувальних і живильних компонентів, що входять до їхніх формул;
  • вирівнювання тону, розгладження рельєфу, надання природного блиску.

Основні критерії підбору

На сайті мультирегіонального інтернет-магазину MAKEUP представлені тоніки для обличчя, призначені для шкіри різного типу. Нормальні покриви не мають виражених проблем і потребують стабілізації кислотно-лужного балансу епідермісу, а також підтримки нормального рівня гідратації. Таку дію забезпечують сік і екстракт алое, термальна й джерельна вода, гіалуронова й молочна кислота, гліцерин. 

 

За підвищеної жирності використовуємо засоби, що усувають неприємний масний блиск і регулюють роботу сальних залоз. Додаткові можливості – звуження пор, профілактика появи комедонів, легке відлущування. З цими завданнями успішно справляються алантоїн, екстракти хвоща, ромашки, розмарину, гамамелісу, зеленого чаю, евкаліпта, календули, а також саліцилова та гліколева кислоти. Для сухої дерми необхідне збалансоване поєднання зволожувальних агентів і живильних олій. 

 

Під час підбору також враховуємо сезонність застосування. У теплу пору року необхідні додаткова свіжість і легке охолодження, а взимку покриви потребують пом’якшення, живлення, захисту від перепадів температур і сухого повітря у приміщенні.

Спеціальні пропозиції

  • Для догляду за віковим епідермісом. Для досягнення помітних результатів рекомендується спільне використання з кремом і сироваткою з таким же призначенням. Активні інгредієнти – ресвератрол, вітаміни С і Е, екстракти шовку, центелли азійської, троянди, полину, натуральні олії, різні форми гіалуронової кислоти.
  • Антибактеріальна дія й додаткове матування. У цю категорію входять тоніки для жирної та проблемної шкіри обличчя. Вони регулюють роботу сальних залоз, знімають запалення, прискорюють загоєння постакне, мають протимікробну дію. Крім часто використовуваної в косметичних засобах саліцилової кислоти, в їхні формули входять і інші активні агенти. Наприклад, азелогліцин, лактобіонова і мигдальна кислоти, ніацинамід, екстракти лайма, огірка, листя подорожника. Особливо відзначимо засоби для кислотного мікропілінгу з категорії аптечної косметики. Вони містять амінокислоти, які відлущують, освітлюють, вирівнюють рельєф, зволожують. 
  • Заспокоєння чутливого епідермісу. У цю категорію входять універсальні засоби для покривів будь-якого типу, а також розроблені для дерми з особливими потребами. Наприклад, виражена тьмяність, підвищена сприйнятливість до впливу ультрафіолету, зниження еластичності та пружності.

Як правильно користуватися

Найпоширеніший спосіб – застосування ватного диска й нанесення по масажних лініях:

  • від центру чола до скронь, одним розгладжувальним рухом по черзі вправо й вліво;
  • від крил носа до вушних раковин;
  • від центру підборіддя до кожного вуха;
  • від міжбрівного простору до кінчика носа.

Деякі тоніки також можна наносити на область повік. Продукти у формі спрею наносяться розпиленням з відстані 20 см.

 

Застосування ватного диска передбачає легке тертя, яке не підходить для чутливої дерми. У такому разі використовуємо тканинну серветку або складену в кілька шарів аптечну марлю. Просочуємо їх тоніком і щільно прикладаємо до шкіри обличчя як маску. Тривалість процедури – кілька секунд.

About the author

trending_flat
На Кременеччині 16-річний юнак спаплюжив пам’ять Героя України

У селі Дунаїв Кременецького району 16-річний підліток виліз на пам'ятник Герою Небесної Сотні Олександру Капіносу та опублікував фото в соцмережі. Інцидент стався 12 липня. Про порушення повідомили поліцейському офіцеру громади того ж дня, повідомляють у ГУНП у Тернопільській області. Поліцейські швидко встановили особу порушника. Нею виявився місцевий житель 16 років. Інформацію про випадок внесли до журналу єдиного обліку заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події. Зараз вирішується питання про притягнення юнака до адміністративної відповідальності. Олександр Капінос народився в селі Дунаїв та загинув під час Революції гідності в Києві. Посмертно він отримав звання Герой України. На допис юнака у соцмережах, де він хвалиться тим, що заліз на пам'ятник, звернула увагу сестра загиблого Олександра Капіноса. Вона написала заяву до поліції. "В граніті в центрі села Дунаїв стоїть гордо Сашко Капінос з прапором в руках, бандура та кобзар поруч. Дивлячись на […]

шашлики
trending_flat
Відпочинок на природі: як посмажити шашлики і не порушити закон

Літо —  час відпочинку та пікніків на природі. Але перш ніж розпалити багаття, переконайтеся, що це не заборонено. Де це робити можна, а де ні і яка відповідальність чекає на порушників — розповідають юристи системи надання безоплатної правничої допомоги (БПД). Де заборонено розводити багаття у лісі під час пожежонебезпечного періоду — поза спеціальними місцями у заповідниках ближче ніж за 30 м до будівель і споруд у дворах, парках, скверах — без спеціально обладнаних місць в інших заборонених законом зонах. Відповідальність за порушення вимог пожежної безпеки Адміністративна: - за порушення в лісі — штраф від 1530 до 4590 грн - у населеному пункті— від 340 до 1360 грн. Кримінальна: якщо сталося займання з майновою шкодою у великому розмірі чи шкодою здоров’ю — штраф від 17 000 до 68 340 грн, або  виправні  роботи на строк до двох років або до 3 […]

монети
trending_flat
Замку на Тернопільщині передали скіфські наконечники та монети XVII ст

Київська митниця віддала до музеїв нову партію історичних артефактів. Серед них - скіфські наконечники стріл, які датуються V-IV століттями до нашої ери, та старовинні монети XVII століття. Скіфські наконечники передали до Бережанського краєзнавчого музею, повідомляє Київська митниця. Монети - драйпелькери та півтораки XVII століття - поповнили колекцію Державного історико-архітектурного заповідника "Межибіж". Відвідувачі зможуть побачити ці унікальні речі у замковому ансамблі XIV-XVI століття на Хмельниччині та у замку Синявських на Тернопільщині. Всі артефакти повернули у власність держави за рішенням суду. Розподіл культурних цінностей до музеїв відбувається за рішенням Експертно-фондової ради при Міністерстві культури України. Після офіційної передачі музейники відвідали внутрішню лабораторію Київської митниці. Митниця планує створити електронну бібліотеку оцифрованих культурних цінностей, які врятували від вивезення з України. Серед уже збережених артефактів - старовинні ікони, стародруки, фосилії, монети, трипільський посуд, давня зброя, амоніти та прикраси.

отруєння грибами
trending_flat
Віддали мамі дітей з Копичинців, які отруїлись грибами

Суд постановив повернути багатодітній матері з Копичинців шістьох дітей, які понад пів року перебували у закладах соціального захисту. Рішення стосується п'яти дітей, що вижили після отруєння дикорослими грибами, та немовляти, яке грибів не вживало. Як повідомляє видання "20 хвилин", судові дебати щодо долі дітей тривали понад пів року. Весь цей час шість дітей віком від одного до 17 років проживали у спеціалізованих закладах. Трагедія у жовтні 2024 року Багатодітна родина отруїлася дикорослими грибами у жовтні 2024 року. За інформацією Копичинецької міськради, жінка має вісьмох дітей віком від 1 до 17 років. Семеро дітей із родини, співмешканець жінки та малолітня родичка співмешканця вживали гриби 27 жовтня. Увечері того дня їхнє самопочуття погіршилося, проте до медиків вони звернулися лише 30 жовтня. Мати та немовля грибів не вживали. Четверо загиблих За життя родини боролися медики Тернопільської обласної лікарні, Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит" […]

Іванна Кліценко
trending_flat
У ДТП трагічно загинула лікарка з Тернополя

У жахливій дорожньо-транспортній пригоді 10 липня трагічно загинула лікарка-інтерн Іванна Кліценко з Тернополя. Дівчина щойно повернулася з подорожі до Парижа, про яку так довго мріяла. Про смерть молодої лікарки повідомила клініка професора Стефана Хміля у Тернополі, де працювала Іванна. Колектив медичного центру глибоко шокований цією втратою. Іванна Кліценко проходила стажування в клініці та мріяла стати акушер-гінекологом. Колеги описують її як працьовиту, відповідальну та натхненну людину, яка вкладала душу в роботу. "Усміхнена, мила, спокійна, працьовита, вродлива, лагідна і завжди привітна. Її щиро любили і поважали всі — студенти, пацієнти, колеги", - йдеться в повідомленні клініки. Молода лікарка недавно здійснила свою мрію - побувала в Парижі. Фото та відео з подорожі надихали її колег та друзів. Дівчина була щасливою та закоханою. "Вона була світлом у нашому колективі. Її доброта, щирість, товариськість і завжди тепла усмішка — залишаться в пам'яті кожного з нас", […]

trending_flat
У начальника Тернопільської ОВА з’явився новий радник з питань безпеки

У начальника ОВА Тернопільської області з'явився новий радник з питань безпеки та підготовки населення до національного спротиву. Цю посаду на громадських засадах очолив Вадим Ластовицький - полковник та начальник професійного коледжу з військовою підготовкою. Вадим Ластовицький керує Тернопільським професійним коледжем з посиленою військовою та фізичною підготовкою, який розташований у Збаражі. Про призначення розповів В'ячеслав Негода. Основні завдання нового радника стосуються організації роботи обласного центру підготовки населення до національного спротиву. Він займатиметься розробкою та впровадженням заходів з оборонної підготовки жителів області. Під час зустрічі обговорили питання співпраці з комунальною установою Тернопільської обласної ради "Тернопільський обласний центр підготовки населення до національного спротиву". Важливим напрямком роботи стане виконання програми заходів з територіальної оборони. План дій включає проведення навчань, тренувань та вишколів для цивільного населення. Такі заходи мають підвищити готовність жителів області до можливих загроз та навчити основам самозахисту. Призначення нового радника має посилити […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А
+380935295439
ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright

2018 – 2025