24.11.2024
Новини Промо

Нанесення тоніка для обличчя: важливий етап щоденного догляду за шкірою

Тонік для обличчя – це косметичний засіб, який завершує етап очищення. Продукт призначений для незмивного догляду. Основне його завдання полягає в нормалізації рівня pH після контакту шкіри з водою й спеціальними текстурами для вмивання – пінками, гелями, мусами. 

Реальна необхідність: формулюємо основні причини

Багато хто з нас нехтує цим важливим етапом щоденного догляду за покривами. Рідка консистенція та високий вміст води в рецептурі сприймається деякими користувачами як необов’язковий для застосування розчин. Вони вважають, що можливості тоніка для обличчя обмежуються наданням свіжості та відчуттям легкої прохолоди. А такий ефект цілком можуть забезпечити й інші косметичні засоби. 

 

Насправді тонік для обличчя не тільки завершує етап очищення й відновлює кислотно-лужний баланс шкіри. Він справляється з вирішенням цілого комплексу завдань:

  • усунення відчуття стягнутості після вмивання;
  • видалення залишків декоративної косметики після застосування продуктів для демакіяжу;
  • підготовка покривів до нанесення крему й сироватки та посилення ефективності дії зволожувальних і живильних компонентів, що входять до їхніх формул;
  • вирівнювання тону, розгладження рельєфу, надання природного блиску.

Основні критерії підбору

На сайті мультирегіонального інтернет-магазину MAKEUP представлені тоніки для обличчя, призначені для шкіри різного типу. Нормальні покриви не мають виражених проблем і потребують стабілізації кислотно-лужного балансу епідермісу, а також підтримки нормального рівня гідратації. Таку дію забезпечують сік і екстракт алое, термальна й джерельна вода, гіалуронова й молочна кислота, гліцерин. 

 

За підвищеної жирності використовуємо засоби, що усувають неприємний масний блиск і регулюють роботу сальних залоз. Додаткові можливості – звуження пор, профілактика появи комедонів, легке відлущування. З цими завданнями успішно справляються алантоїн, екстракти хвоща, ромашки, розмарину, гамамелісу, зеленого чаю, евкаліпта, календули, а також саліцилова та гліколева кислоти. Для сухої дерми необхідне збалансоване поєднання зволожувальних агентів і живильних олій. 

 

Під час підбору також враховуємо сезонність застосування. У теплу пору року необхідні додаткова свіжість і легке охолодження, а взимку покриви потребують пом’якшення, живлення, захисту від перепадів температур і сухого повітря у приміщенні.

Спеціальні пропозиції

  • Для догляду за віковим епідермісом. Для досягнення помітних результатів рекомендується спільне використання з кремом і сироваткою з таким же призначенням. Активні інгредієнти – ресвератрол, вітаміни С і Е, екстракти шовку, центелли азійської, троянди, полину, натуральні олії, різні форми гіалуронової кислоти.
  • Антибактеріальна дія й додаткове матування. У цю категорію входять тоніки для жирної та проблемної шкіри обличчя. Вони регулюють роботу сальних залоз, знімають запалення, прискорюють загоєння постакне, мають протимікробну дію. Крім часто використовуваної в косметичних засобах саліцилової кислоти, в їхні формули входять і інші активні агенти. Наприклад, азелогліцин, лактобіонова і мигдальна кислоти, ніацинамід, екстракти лайма, огірка, листя подорожника. Особливо відзначимо засоби для кислотного мікропілінгу з категорії аптечної косметики. Вони містять амінокислоти, які відлущують, освітлюють, вирівнюють рельєф, зволожують. 
  • Заспокоєння чутливого епідермісу. У цю категорію входять універсальні засоби для покривів будь-якого типу, а також розроблені для дерми з особливими потребами. Наприклад, виражена тьмяність, підвищена сприйнятливість до впливу ультрафіолету, зниження еластичності та пружності.

Як правильно користуватися

Найпоширеніший спосіб – застосування ватного диска й нанесення по масажних лініях:

  • від центру чола до скронь, одним розгладжувальним рухом по черзі вправо й вліво;
  • від крил носа до вушних раковин;
  • від центру підборіддя до кожного вуха;
  • від міжбрівного простору до кінчика носа.

Деякі тоніки також можна наносити на область повік. Продукти у формі спрею наносяться розпиленням з відстані 20 см.

 

Застосування ватного диска передбачає легке тертя, яке не підходить для чутливої дерми. У такому разі використовуємо тканинну серветку або складену в кілька шарів аптечну марлю. Просочуємо їх тоніком і щільно прикладаємо до шкіри обличчя як маску. Тривалість процедури – кілька секунд.

Перейти до панелі інструментів