Про візит важливого гостя розповів голова Збаразької громади Роман Полікровський. Він зазначив, що давно хотів віднайти нащадків власників Збаража та багатьох населених пунктів навколо. І цей план втілився у життя. Представників авторитетних та впливових родів Бельгії зустрічали у Збаразькому замку.
“Надзвичайно зворушлива і знакова подія відбулась сьогодні у Збаражі на подвір’ї Збаразького замку. До нас з Бельгії приїхав нащадок власників Збаража та близько 80 навколишніх населених пунктів принц Мішель де Ліньє зі своїм другом бароном Бернардом Де Герлашем. Віднайти нащадків родини Де Ліньє було моєю мрією, яка зараз здійснилася.
До слова, поважні гості є представниками одних з найвпливовіших родин Бельгії.
Вони прибули в рамках гуманітарної місії Фонду Ігоря Вітенька з черговою допомогою. Цього разу наші невтомні друзі привезли три автомобілі швидкої допомоги, наповнені медичним обладнанням, та джип.
Загалом, від початку повномасштабного вторгнення доставлено уже сотий автомобіль для потреб ЗСУ та фронтових медиків.
Важливо, що принц має значний вплив на бельгійську політику щодо допомоги Україні й палко вболіває за український народ.
Приїзд нашого гостя, я переконаний, – це початок плідної багатогранної співпраці Збаража із містом Бельой, де живе Мішель де Лінь. Пан Мішель зацікавився історією власного роду, про яку гостям розповідав наш краєзнавець Руслан Підставка, і пообіцяв надати допомогу у відшуканні необхідних документів, які б допомогли історикам у складанні правдивої картини нашої спільної минувшини.
Щиро вдячний кожному з багатьох друзів нашого земляка Ігоря Вітенька, які жертвують власні кошти, час, не вперше долають понад 1800 кілометрів, щоб привезти благодійний вантаж, автівки, які рятують людські життя. За невтомну організаційну діяльність пан Ігор заслуговує вдячності усіх українців, а особливо мешканців Збаражчини. Тому рішенням сесії Збаразької міської ради Ігорю Євгеновичу Вітеньку присвоєно звання «Почесний громадянин Збаразької громади».
Переконаний, що співпраця з бельгійцями – як волонтерами, так і представниками княжого роду принесе ще багато позитивних змін у нашу громаду, поглибить культурні зв’язки, зацікавленість спільним минулим, і в результаті сприятиме духовному взаємозбагаченню, а також економічному розвитку місцевої території”, – пише Роман Полікровський.