14.09.2024
Новини

Поля на Кременеччині атакує небезпечний шкідник: запровадили карантин

Кукурудзяні поля в селі на Кременеччині вражає небезпечний шкідник. У зв’язку з цим там на площі 50 га запровадили карантин, – повідомляють у Кременецькій РВА.

“Кременецька районна військова адміністрація повідомляє, що відповідно до статей 33, 34 Закону України „Про карантин рослин” (зі змінами), у зв’язку з виявленням на території Кременецької територіальної громади Кременецького району (в ТОВ ,,РСН-ТРЕЙД”) небезпечного для врожайності сільськогосподарських культур карантинного шкідника – західного кукурудзяного жука (Diabrotica virgifera virgifera Le Conte), з метою його локалізації та ліквідації, розпорядженням голови районної військової адміністрації від 30.08.2024 № 95/02-07/1 на території села Білокриниця Кременецької територіальної громади Кременецького району запроваджено карантинний режим із встановленням карантинної зони на загальній площі 50 га”, – йдеться у повідомленні.

Довідка

Західний кукурудзяний жук ( Diabrotica) – небезпечний шкідник кукурудзи. Личинки західного кукурудзяного жука живляться корінням кукурудзи. Але при їх відсутності певний час можуть живитися корінням деяких злакових трав, на яких не здатні повноцінно розвиватись. Личинки живляться корінням кукурудзи, що призводить до зменшення кореневої маси, поганого розвитку коріння і ураження його гнилями, які надають йому бурого забарвлення. Ослаблені рослини стають сприйнятливішими до різних захворювань, шляхом того, що жуки та личинки є переносниками різноманітних збудників захворювань кукурудзи: грибкових, бактеріальних, вірусних. Пошкоджені дорослі рослини під час сильних вітрів та дощів легко полягають, і стебло набуває форми «гусячої шиї». При цьому стає повністю або частково неможливий механізований збір врожаю. Найбільша шкодочинність західного кукурудзяного жука проявляється на тих полях, де відсутня сівозміна. При беззмінному вирощуванні кукурудзи значно зростає щільність популяції цього шкідника.

Жуки живляться пилком, маточковими стовпчиками, незрілими зернами, листям кукурудзи. Крім цього, жуки можуть живитися пилком інших рослин з родин гарбузових, бобових, злакових, складноцвітих.

Перейти до панелі інструментів