Встигнете зібрати до морозів: що посіяти в кінці серпня

капуста

Восени можна висаджувати різні культури, які принесуть врожай до зими. Серед них — цибуля, зелень та коренеплоди. Про інші рослини, які підходять для осінньої посадки, розповідаємо.

Переваги осіннього городу

Осінні посадки мають низку переваг у порівнянні з весняними:

  • Зі зменшенням тривалості світлового дня рослини, включаючи бур’яни, ростуть повільніше. Менше бур’янів — менше прополювання, а отже, у садівника залишається більше часу.
  • Восени активність шкідників знижується, а деякі з них зникають зовсім. Якщо осінь не надто волога, грибкові захворювання також можуть бути менш поширеними.
  • Осінь є оптимальним часом для вирощування овочів, які люблять прохолоду. Деякі культури ростуть краще восени, ніж навесні. Зниження температури сприяє накопиченню цукрів у листі, що покращує смак овочів.
  • У прохолодну осінню погоду овочі потребують меншого поливу. Використання мульчі для збереження вологи в ґрунті та регулярні осінні дощі можуть звести полив до мінімуму.

Крім того, деякі культури, такі як морква, капуста та пастернак, стають ще смачнішими після легких приморозків. Садівникові слід враховувати можливе зниження температури та захистити посіви відповідно. Перед настанням справжніх холодів коренеплоди можна накрити товстим шаром солом’яної мульчі, що дозволить продовжити сезон на місяць або більше.

Що садити в серпні

Серпень — гарний час для висаджування швидкорослих культур, які встигнуть дозріти до зими. Однак, якщо серпень виявився дуже спекотним і сухим, краще відкласти посіви, щоб уникнути втрати сходів.

В серпні можна сіяти такі овочі:

  • ранні сорти білокачанної капусти, кольрабі, кале, пак-чой, пекінської капусти;
  • ранні сорти огірків;
  • цибулю на зелень (батун, порей, шніт, слизун, багаторічні види);
  • редис та дайкон;
  • ранні сорти буряка та моркви;
  • горох;
  • спаржеву квасолю ранніх сортів;
  • надранню картоплю.

У кінці серпня можна пересаджувати та висаджувати багаторічні овочі, такі як ревінь, спаржа, хрін і черемша.

Зелень для осіннього посіву

Протягом серпня можна сіяти такі види зелені:

  • фенхель на зелень;
  • базилік;
  • коріандр;
  • Руколу;
  • кріп;
  • петрушку;
  • шпинат;
  • листовий салат;
  • крес-салат;
  • гірчицю;
  • щавель;
  • мангольд;
  • огіркову траву.

При наявності поливу або сприятливої погоди можна висівати багаторічні пряні трави, такі як м’ята, меліса, шавлія, які ще встигнуть підрости до зими.

Догляд за грядками восени

При осінніх посівах важливо дотримуватися правильної агротехніки для кожного виду рослин. Сіяти не варто надто густо, а проріджування краще проводити вчасно. Грунт на грядках не слід утрамбовувати; насіння потрібно акуратно прикривати пухкою землею.

Для захисту молодих рослин від серпневої спеки та підтримання пухкості й водопроникності ґрунту необхідно забезпечити належний полив. Якщо наприкінці літа встановилася посуха, без регулярного глибокого поливу рослини не зможуть нормально розвиватися.

About the author

будував водогін
trending_flat
“Будували” уже збудований водопровід: сільський голова та директор фірми отримали реальні тюремні терміни на Тернопільщині

Тернопільський міськрайонний суд засудив голову сільради до 6 років ув'язнення за розтрату бюджетних коштів. Директор фірми-підрядника отримав 5 років позбавлення волі за участь у махінаціях з фіктивним будівництвом водопроводу. Обидва засуджені також позбавлені права займати керівні посади на 3 роки. Про це повідомляє пресслужба Тернопільської обласної прокуратури. Суд встановив, що у березні-травні 2019 року жителі села поблизу Тернополя на власні гроші збудували водопровід для двох вулиць. Сільський голова знав про готовий водогін, але у грудні 2019 року від імені ради підписав договір з підрядником на його будівництво. Чиновник підписав акти виконаних робіт з підробленими підписами інженера технічного нагляду. Документи містили неправдиві відомості про виконані роботи. На основі фальшивих актів підрядна фірма отримала понад 305 тисяч гривень з бюджету. Обурені селяни звернулися до правоохоронців із заявою про шахрайство. Прокуратура довела в суді вину обох фігурантів у розтраті державних коштів та службовому […]

втопився
trending_flat
На Кременеччині ледь не втопилася трирічна дитина

На Кременеччині ледь не втопився 3-річний хлопчик. Біда сталася в одному з сіл Почаївської громади. "За попередньою інформацією, близько 10-ї години ранку дитина непомітно вибігла з подвір’я та попрямувала до сусідського господарства, де знаходилася саморобна водойма. Зникнення хлопчика спершу не помітили. Мати вийшла на вулицю, не знайшла сина й побігла до сусідів – там його й виявили у воді. Разом з батьком витягли дитину з водойми", - йдеться у повідомленні ГУНП у Тернопільській області. Бригада екстреної медичної допомоги реанімувала дитину, однак хлопчик перебуває у важкому стані. Дитина зараз у Тернопільській обласній дитячій клінічній лікарні. Наразі триває перевірка. За фактом нещасного випадку вирішується питання щодо внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

trending_flat
Чекала понад три роки: бучаччанка отримала донорський орган, який “з’їла” нещадна хвороба

Медики Першого медоб'єднання Львова провели складну операцію з пересадки печінки 30-річній жінці з Бучача. Марія Бейко страждала на невиліковне захворювання, яке поступово руйнувало її організм. Про хворобу жінка дізналася випадково, коли здавала аналізи перед поверненням на роботу після декрету. Як повідомляє Перше медоб'єднання Львова, у неї діагностували первинний біліарний холангіт - аутоімунне запалення жовчних проток. При цьому захворюванні організм виробляє антитіла, які знищують жовчні шляхи та призводять до незворотного ураження печінки. "Це було неочікувано та раптово. Перед поверненням на роботу я здала аналізи, показники були погані. Лікарі не могли виявити, що зі мною. Але коли вже пожовкли склери (очні білки), зрозуміли, що проблема з печінкою", - розповідає пацієнтка. Хвороба не піддається лікуванню, тому врятувати Марію могла лише трансплантація донорського органу. Серед показань до пересадки печінки первинний біліарний холангіт займає третє місце після токсико-аліментарного ураження та гепатитів. У лист очікування на […]

trending_flat
Похолодає на 20 градусів: на Тернопільщину суне атмосферний фронт

Після екстремальної спеки на Тернопільщину прийде раптова прохолода. Температура повітря знизиться на 15-20 градусів уже цього тижня. Якщо у понеділок, 7 липня, повітря прогріється до +35, то уже 10 липня вдень прогнозують від +16 до +20. Про погоду протягом тижня розповіли у Тернопільському обласному центрі з гідрометрології. "Впродовж робочого тижня погоду визначатимуть атмосферні фронти циклону. Очікуються короткочасні грозові дощі різної кількості та інтенсивності, подекуди з шквалами та градом. Адвекція прохолодного повітря в тил циклонічної системи зумовить зниження денних температурних показників", - йдеться у повідомленні. Докладніший прогноз на цей тиждень: 08 липня: хмарно з проясненнями. Синоптики прогнозують короткочасні дощі, грози, вдень подекуди град. Вітер північно-західний з переходом на південно-східний, 7 – 12 м/с, в окремих районах шквали 15 – 20 м/с. Температура по області вночі 15 – 20° тепла, вдень 27 – 32° тепла. У Тернополі вдень очікується до 31 тепла. […]

Тарас Капуста
trending_flat
У Тернопільській ОВА кадрові зміни

В Тернопільській обласній військовій адміністрації відбулись кадрові зміни. Виконувачем обов'язків директора департаменту розвитку інфраструктури призначили Тараса Капусту. Про призначення у своєму Facebook повідомив начальник Тернопільської ОВА В'ячеслав Негода. Департамент розвитку інфраструктури - це новий структурний підрозділ обласної адміністрації. Його створили шляхом об'єднання двох раніше окремих департаментів - капітального будівництва та управління розвитку інфраструктури. В'ячеслав Негода провів зустріч з новопризначеним керівником департаменту. Вони обговорили головні завдання та напрямки роботи підрозділу. Серед пріоритетних напрямків діяльності департаменту - ремонт автомобільних доріг області. Особливу увагу приділятимуть дорогам, якими возять учнів та вчителів до навчальних закладів. Важливим завданням департаменту стане передача об'єктів незавершеного будівництва на баланс територіальних громад. Це стосується медичних, культурних та житлово-комунальних об'єктів. Департамент займатиметься формуванням автобусної мережі області та організацією пасажирських перевезень. Також до сфери відповідальності входить забезпечення ефективного управління дорожньою інфраструктурою. При виборі доріг для ремонту пріоритет надаватимуть тим ділянкам, на […]

Маловічко
trending_flat
Директора коледжу у Тернополі запідозрили у плагіаті: його можуть позбавити наукового ступеня

В.о. директора Тернопільського мистецького фахового коледжу Сергія Маловічка звинуватили в плагіаті кандидатської дисертації. Експерти знайшли в його роботі неправомірне використання текстів інших авторів без посилань. Центр академічної етики та досконалості в освіті "Етос" оприлюднив експертний висновок про порушення академічної доброчесності в дисертації Маловічка. Фахівці виявили плагіат щонайменше на 41 сторінці наукової роботи, пише TeNews. Що показала експертиза Дослідження засвідчило, що 45,6% тексту дисертації скопійовано з інших джерел. Зокрема, 8,6% становить самоплагіат, 17,6% - ідентичне копіювання, 19% - фрагменти з редагуванням, 0,4% - переклад. Маловічко захистив дисертацію 30 червня 2016 року в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника. Тема роботи - "Тернопільщина в культурологічних дослідженнях кінця ХІХ - початку ХХІ століття". Методи "наукової роботи" Експерти виявили, що Маловічко не тільки копіював чужі тексти, але й фальсифікував дані. Наприклад, у дисертації Ірини Дмитрук про Гуцульщину він замінював "Гуцульщину" на "Тернопільщину", а "молдавани" […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А
+380935295439
ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright

2018 – 2025