Юною була санітаркою в УПА. Жительці Тернопільщини виповнилось 100 років
У селі на Тернопільщині відзначили ювілей - 100 років виповнилося Софії Петрівні Кікті. Жінка має за плечима довге життя, сповнене випробувань та мужності. Найяскравішою сторінкою її біографії стали роки Другої світової війни, коли у 17 років вона працювала санітаркою в УПА. Про це повідомила Кривенська сільська бібліотека Козівської селищної ради. Софія зростала в багатодітній родині з чотирма дочками. Батько воював у Першій світовій війні і чотири роки провів у полоні в Італії, тому господарство вели мама з донькою. Під час війни дівчина рятувала поранених партизанів і не раз ризикувала власним життям. Після смерті старшої сестри Ганни Софія взяла на виховання двох її дітей - трирічну Марію та п'ятирічну Олю. У 1952 році одружилася з Романом Кіктою, з яким прожила 46 років. Народила двох синів - Михайла і Петра, дочекалася онуків та правнуків. Все життя жінка працювала в сільському господарстві. Вишивання […]
