Як оформити документи для отримання одноразової грошової допомоги родині військовослужбовця, який загинув у бойових діях? Куди звернутися? Про це розповідають у Тернопільському обласному ТЦК СП.
Щоб оформити документи, потрібно звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки свого району (або міста) за місцем проживання.
Які документи потрібно надати?
-
- Заяву.
- Копію паспорта або іншого документа, який посвідчує особу.
- Копію документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків.
- Копію свідоцтва про смерть військовослужбовця.
- Копію документа, який підтверджує родинні зв’язки з загиблим (померлим) військовослужбовцем: для дружини/чоловіка – копію свідоцтва про шлюб; для дитини – копію свідоцтва про народження; для батьків – копію свідоцтва про народження загиблого (померлого); для осіб, які перебували на утриманні загиблого (померлого) – копію документа, який підтверджує перебування на утриманні військовослужбовця.
- Згоду на обробку персональних даних.
- Документ, що свідчить про наявність або відсутність судимості та притягнення до кримінальної відповідальності. Його можна отримати з інформаційно-аналітичної системи “Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості”.
- У разі зміни прізвища, імені або по батькові, необхідно надати копію свідоцтва про зміну імені.
-
рішення місцевої державної адміністрації, виконавчого органу місцевої ради або суду про встановлення над дитиною-сиротою, дитиною, позбавленою батьківського піклування, опіки, піклування, — для законних представників неповнолітніх дітей загиблого (померлого);
-
за наявності: відмова, заява, інший правочин, завірений відповідно до Закону України «Про нотаріат»;
- Якщо було призначено ОГД (одноразову грошову допомогу), то потрібно надати рішення суду, яке стосується призначення ОГД, та інші документи, що стосуються призначення та виплати ОГД.
Комісія Міноборони приймає рішення про розподіл одноразової грошової допомоги, рівномірно серед всіх отримувачів, які передбачені у статті 16-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», за винятком громадян Російської Федерації та Республіки Білорусь, а також осіб, які постійно проживають на територіях цих країн, і осіб, які засуджені за державну зраду, колабораційну діяльність або пособництво державі-агресору.