У Кременці на базі колишнього дитячого психоневрологічного санаторію формують підрозділ територіальної оборони. У штат близько 50 військовослужбовців. Їм гарантують грошове забезпечення згідно штатного розпису, соціально-правовий захист, надання висококваліфікованої медичної допомоги. Також зберігається місце роботи, посада та посадовий оклад в організації, де військовослужбовці працювали на момент призову.
Як відбувається формування батальйону, з якими проблемами зіштовхуються у процесі, “Терміново” поцікавилося у Кременецькому районному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
Для охочих служити у територіальній обороні є вимоги
- На відміну від ситуації, яка склалася у Великому Глибочку, у Кременці не маємо схожих проблем. Перше, що зараз необхідно зробити – сформувати батальйон, підібрати відповідних фахівців, – каже командир кадру 85-ого окремого батальйону територіальної оборони Володимир Менчинський.
- Тих, хто хоче служити у батальйоні територіальної оборони, чимало. Проте є певні критерії відбору, яким відповідають не всі. Зокрема, кандидат повинен пройти строкову або контрактну військову службу, бути придатним до військової служби за станом здоров`я, відповідати військово-обліковій спеціальності. Простіше кажучи: якщо людина – сапер, начальником кадрів вона стати не може.
Наразі у Кременецькому районі ще формується 85 батальйон, який підпорядкований 105-ій окремій бригаді територіальної оборони. Він обслуговуватиме Кременецький, колишні Лановецький та Шумський райони. Попереднє місце базування – колишній дитячий психоневрологічний санаторій. Загалом на Тернопільщині створять чотири батальйони.
Під час особливого періоду та мирного часу підрозділ має лише кадрове управління – 45 військовослужбовців. У разі війни розгортається до повного складу – у межах 500 військових.
Ми повинні усвідомити важливість захисту власних домівок
- Зараз підбираємо кадри за цими визначеними 45-ма посадами. Люди, які бажають служити в межах Кременецького району, можуть подавати свої кандидатури для відбору. Звертатися у військкомат. Ми повинні усвідомити важливість і ведення бойових дій, і захисту власних домівок у період збройної агресії, – зазначає Володимир Менчинський.
Також командир кадрів 85-ого батальйону додає, що кременчани з розумінням поставилися до необхідності розташування підрозділу.
Нагадаємо, сили територіальної оборони, як окрема частина сил ЗС України створені 1 січня 2022 року на підставі Закону України «Про основи національного спротиву». До цього часу тероборона існувала у структурі Сухопутних військ та здійснювалась через військові комісаріати.
До основних завдань підрозділів територіальної оборони входить: участь у захисті населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій, ліквідації наслідків ведення воєнних (бойових) дій, участь у підготовці громадян України до національного спротиву.
Окрім цього підрозділи тероборони забезпечують умови для безпечного функціонування органів державної влади, органів місцевого самоврядування та органів військового управління та виконують низку інших завдань.