У Тернополі здорожчає проїзд у громадському транспорті. Водій не матиме права брати готівку

Вартість проїзду у громадському транспорті Тернополя буде змінена вже з наступного місяця. Про це в етері місцевої радіостанції розповів Олег Вітрук, начальник управління транспортних мереж та зв’язку.

“Цими проектами рішень передбачено, що оплата проїзду становитиме 8 гривень при розрахунку «Соціальною картою тернополянина», 9 гривень – при розрахунку неперсоніфікованим проїзним квитком, який може придбати будь-хто, і 10 гривень при розрахунку безконтактною банківською карткою, пристроєм з технологією NFC та разовим проїзним квитком. Тариф однаковий, як для проїзду у тролейбусі, так і в маршрутці.

Раніше завжди було, що проїзд в електротранспорті дешевше, ніж в автотранспорті, бо електрика дешевша за бензин і дизпаливо. Зараз ситуація змінилася. Вартість електроенергії зростає по кілька разів на рік, добавилася плата за доставку електроенергії, крім цього є затрати на тягові підстанції, мережу тролейбусну.

Дотацій з держави ми не отримуємо, зобов’язані виживати самі. Тому тарифи прирівняні. При підготовці рішень ми свідомо виключили можливість готівкової оплати у громадському транспорті та ввели разовий проїзний квиток. Це дасть можливість повного обліку всіх коштів, які проходять через громадський транспорт. Водій не буде мати службової електронної картки, щоб реалізовувати квитки і не буде мати права брати готівку.

Оператор електронних систем вже завершує підготовчу роботу з компанією «EasyPay» щодо реалізації разових проїзних квитків. У Тернополі є близько 140 терміналів самообслуговування, які розміщені як на зупинках, так і в наближених до них місцях. У них можна буде придбати разовий проїзний квиток вартістю 10 гривень.

Пільги для пенсіонерів, студентів та учнів зберігаються. Для учнів і студентів проїзд у тролейбусі буде безкоштовний, у маршрутці – 4 гривні. В обох проектах рішення вказано, що вони набирають чинності з першого жовтня 2021 року. До того часу їх мають розглянути та затвердити на виконкомі міськради”, – сказав він.

About the author

побили
trending_flat
Гастролери з Закарпаття жорстоко побили і пограбували тернополянина

Двоє молодих чоловіків із Закарпаття жорстоко побили тернополянина та викрали його смартфони. Про постраждалого з травмами обличчя та рук до поліції повідомив лікар медичного закладу, куди звернувся постраждалий. Як з'ясували правоохоронці, напад стався пізно ввечері. Нападники спровокували конфлікт із місцевим жителем, завдали йому тілесних ушкоджень та відібрали два мобільні телефони. Поліції вдалося швидко встановити особи зловмисників. Ними виявилися двоє уродженців Закарпатської області – 22-річний чоловік, який раніше вже мав проблеми із законом, та його неповнолітній спільник. Обом підозрюваним оголошено підозри за частиною 4 статті 187 Кримінального кодексу України – розбій, вчинений за попередньою змовою групою осіб, поєднаний із насильством. Старшому нападнику суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, а неповнолітнього передали під опіку батьків. Зараз триває досудове розслідування справи для з'ясування всіх обставин злочину.

Лемківська кривулька
trending_flat
Нематеріальна культурна спадщина Тернопільщини збагатилася лемківською прикрасою

До Обласного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини Тернопільщини додано новий унікальний елемент. До переліку внесено "Кривульку – лемківську жіночу нагрудну прикрасу: орнаментальні традиції та технологію виготовлення". Кривулька є широким заокругленим коміром з бісеру, який покриває шию, плечі та груди жінки. Майстрині виплітають цю прикрасу з дрібних кольорових бісеринок на волосяній або шовковій основі. Особливістю лемківських кривульок є їхній великий та відносно нескладний орнамент. Колорит цих прикрас насичений та контрастний, з переважанням червоного – оберегового кольору, який гармонійно поєднується з вишивками на сорочках. На території Тернопільської області традиції виготовлення кривульок зберігають представники численної лемківської спільноти. Вони опинилися тут внаслідок примусової депортації з рідних земель у 1944-1947 роках. Незважаючи на розселення лемків по всьому світу та асиміляційні процеси, традиція створення та носіння кривульки зуміла вистояти. Вона передається від покоління до покоління, від прабабусь до правнучок, зберігаючи автентичність. Культура лемків є самобутнім явищем […]

trending_flat
Кременець може втратити педагогічну академію

Кременецька обласна гуманітарно-педагогічна академія імені Тараса Шевченка опинилася перед загрозою функціонування. Усе через рішення Тернопільської обласної ради про передачу закладу у державну власність. Навчальний заклад, який є однією з ключових бюджетоутворюючих установ міста, може опинитися під загрозою закриття через загальнодержавну тенденцію оптимізації мережі закладів вищої освіти. Академія не лише забезпечує якісну освіту в регіоні, але й сприяє економічному розвитку Кременця через створення робочих місць та підтримку соціальної інфраструктури. Як повідомив колишній голова Кременецької РДА Вячеслав Онишкевич, існує ризик повної ліквідації академії. Вячеслав Онишкевич попереджає, що скорочення академії матиме погані наслідки для всього міста: менше грошей надходитиме до бюджету люди втратять роботу молодь виїжджатиме з міста знизиться попит на житло і послуги місцевого бізнесу. "Втрата статусу міста Кременець як освітнього центру знизить інвестиційну привабливість регіону, що в довгостроковій перспективі надовго загальмує його соціально-економічний розвиток та може призвести до повної деградації громади", – […]

Бона Кременець
trending_flat
У Кременці судитимуть ексдиректора заповідника та підприємця за пошкодження історичної спадщини

На лаві підсудних опиняться колишній директор заповідника та місцевий підприємець за незаконні будівельні роботи на території пам'ятки національного значення "Замок. Руїни ІХ-ХVІ ст." на горі Бона у Кременці. Прокурори Кременецької окружної прокуратури передали до суду обвинувальний акт щодо цих осіб. Колишнього директора звинувачують за ч. 5 ст. 298 Кримінального кодексу України - умисне незаконне руйнування та пошкодження об'єктів культурної спадщини службовою особою з використанням службового становища. Підприємця обвинувачують у пособництві цьому злочину (ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 298 КК України). Про це повідомляє пресслужба Тернопільської обласної прокуратури. Слідство встановило, що директор заповідника дав вказівку проводити земляні роботи на горі Бона, де розташована пам'ятка архітектури та містобудування національного значення. Згідно з законодавством, будь-які роботи на таких об'єктах можуть здійснюватися лише за наявності спеціальних дозволів. Читайте також: через флагшток на Замковій горі судитимуть колишнього директора Кременецько-Почаївського ДІАЗу Підприємець, не маючи […]

Мельнице-Подільський інтернат
trending_flat
Обшуки у Мельнице-Подільському інтернаті: що кажуть у поліції

У Мельнице-Подільському психоневрологічному будинку-інтернаті сьогодні, 1 квітня 2025 року, проводять масштабні слідчі дії. Правоохоронці здійснюють 21 обшук як у самому закладі, так і за місцем проживання керівництва та працівників установи. За інформацією пресслужби поліції, обшуки відбуваються в рамках кримінального провадження щодо можливих зловживань в інтернаті. Слідчі дії проводять співробітники управління карного розшуку та слідчого управління ГУНП в Тернопільській області під процесуальним керівництвом обласної прокуратури. Правоохоронці перевіряють факти ймовірного привласнення та розтрати грошових коштів, а також неналежного ставлення до осіб, які перебувають в інтернаті. Наразі триває опитування працівників установи. Начальник поліції Сергій Зюбаненко підтвердив інформацію про слідчі дії: "У соцмережах з'явилися публікації про те, що в приміщенні та на території Мельнице-Подільського психоневрологічного будинку-інтернату працює багато поліції. Інформацію підтверджую. В даному закладі тривають слідчі дії. Правоохоронці опитують працівників установи. Усе відбувається під процесуальним керівництвом Тернопільської обласної прокуратури". Зюбаненко також зазначив, що наразі […]

пістолет
trending_flat
Житель Тернопільщини торгував пістолетами та боєприпасами

Сорокарічному жителю Монастириської територіальної громади Чортківського району загрожує від трьох до семи років позбавлення волі за незаконний збут зброї та бойових припасів. Про це повідомили у пресслужбі поліції. Оперативники Бучацького відділення поліції отримали інформацію про незаконну торгівлю забороненими предметами в регіоні. Згідно з інформацією, під час проведення слідчих дій працівники кримінальної поліції виявили, що підозрюваний продавав перероблений на бойовий стартовий пістолет марки «STALKER» разом із набоями. Небезпечні предмети було вилучено та направлено на експертизу. Затриманий зізнався у скоєному. Наразі правоохоронці встановлюють походження зброї та боєприпасів, а також вирішують питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу. Чоловікові оголосили підозру за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України. Слідчі дії тривають.

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025