Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко розповів, чи захищені щеплені громадяни від інфікування штамом коронавірусу “Дельта” та яким може бути перебіг COVID-19. Про це він заявив в ефірі телеканалу “Україна 24”, повідомляє УНІАН.
– Досить велика кількість тих, хто захворіє, потраплять у лікарні на госпіталізацію, тобто перебіг (коронавірусної хвороби) буде трохи тяжчим. Усі профілактичні заходи працюють. У нас адаптивний карантин триває. Тест-системи працюють і виявляють цей штам, – зазначив міністр.
За його словами, лікування хворих на COVID-19, якщо хвороба спричинена штамом «Дельта», є окремими питанням.
– Тієї терапії, яка вбиває конкретно коронавірус, не існує, є симптоматичне лікування і певні препарати, які сьогодні ще проходять клінічні дослідження. Тобто препарат не винайдений, зараз є певні просування у цьому напрямку. Я думаю, десь місяць-другий і щось буде. Вакцини працюють… Люди, які провакциновані, вони захищені, – запевнив Ляшко.
Він нагадав, що щеплені проти COVID-19 люди хворіють лише у легкій формі.
Нагадаємо, 23 червня секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що один із найнебезпечніших з відомих нині штамів коронавірусу “Дельта”, який з’явився в Індії, вже зафіксували в Україні. Двоє хворих, інфікованих цим варіантом коронавірусу, перебувають в Олександрівській лікарні у Києві, їхній стан стабільний.
Перший відомий зразок цього варіанту коронавірусу SARS-CoV-2 – лінія B.1.617.2 – вперше виявили в Індії восени 2020 року.
У НАН України очікують, що до кінця літа штам «Дельта» домінуватиме на всій території Європи, а в Україні через низький рівень вакцинації населення і велику міграцію з РФ може поширитися швидшими темпами та мати тяжчі наслідки, ніж у західних країнах.
Експерт ВООЗ, епідеміолог, завідувач кафедри епідеміології Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького Наталія Виноград заявила, що всі вакцини, які є в Україні, захищають від «індійського» («Дельта») штаму коронавірусу, але з меншою ефективністю, ніж від інших штамів.
Головне фото: ua.depositphotos.com.