У МОЗ пояснили, чи можливе скасування січневого локдауну через зменшення хворих на ковід

Міністерство охорони здоров’я не планує скасовувати локдаун у січні попри зниження захворюваності на COVID-19. За останню добу коронавірусне захворювання виявили у 4 385 людей, пише “Громадське”.

Про це на брифінгу заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

«Що стосується проведення жорсткого карантину з 8 січня по 24 січня, ми не збираємося як Міністерство охорони здоров’я вносити відповідні зміни щодо скасування його», — сказав Степанов.

Він зазначив, що попри зменшення офіційно підтверджених випадків захворювання на COVID-19, за прогнозами МОЗ, після новорічних свят відбудеться збільшення кількості хворих на COVID-19.

Окрім цього, Степанов нагадав, що в січні-лютому традиційно зростає кількість хворих на грип та ГРВІ.

«Хворі на грип мають такі ж самі ускладнення, як і хворі на COVID-19, і для нас дуже важливо підійти до цього збільшення кількості хворих на грип із максимальним зниженням навантаженості на медичну систему, з мінімальною кількістю хворих на COVID-19», — заявив Степанов.

З його слів, це дуже важливо, оскільки медична система повинна завжди надавати всім необхідну медичну допомогу і не працювати в наднапруженому режимі, в якому вона працювала.

Міністр закликав громадян обов’язково дотримуватися заходів епідемічної безпеки, а органи місцевого самоврядування — організовувати процес святкування згідно з дотриманням протиепідемічних правил.

Міністр також пояснив, чому в Україні знизилася кількість тестувань і статистика хворих.

«Ми цю статистику даємо щотижнево. Чому щотижнево? Тому що кількість медичних працівників, які роблять ці тести, достатньо велика. Наприклад, ці тести роблять сімейні лікарі. Загальна кількість сімейних лікарів понад 23 тисячі в нашій країні», — пояснив Степанов.

З його слів, щодня давати таку статистику — це «дуже великий ризик спотвореності», тому цього не робитимуть.

Міністр зазначив, що за минулий тиждень виявили 59 381 випадок COVID-19. Позаминулого тижня — 70 327. Методом ПЛР зробили 203 954 тестів. За позаминулий тиждень — 250 417. За минулий тиждень також зробили 58 663 тестів на антиген. Позаминулого тижня — 34 058.

«Вся кількість хворих, яка була виявлена під час тестування експрес-тестами — це більш як 14 тисяч людей. Вона вся лягла в нашу статистику захворюваності», — додав Степанов.

Водночас міністр зауважив, що кількість зразків, які доставляють в лабораторії МОЗ, таки знизилася. Наприклад, вчора кількість зразків, доставлених в лабораторії МОЗ, складала трішки більш як 4 000.

«Я вже дав доручення провести відповідний селектор, тому що ми вже розширили категорії осіб, які треба тестувати. Це не тільки з ознаками коронавірусної хвороби, це люди з респіраторними захворюваннями, люди, які мали контакти з близькою людиною», — додав міністр.

About the author

шахта
trending_flat
Відео закинутої шахти в Кременці зібрало десятки тисяч переглядів: чим вона унікальна

У Кременці дотепер є залишки старих закинутих шахт, які нагадують про шахтарське минуле регіону. Мало хто знає, але уже в 19 столітті тут видобували буре вугілля. Відео з одного з обійсть на Кременеччині опублікував місцевий блогер Василь Олійник. Ролик дуже популярний - він набрав десятки тисяч переглядів. У центрі сюжету - затоплена шахта №1, датована 1940 роком, розташована поблизу гори Куличівка.  Крім затопленої частини шахти, чоловік показує яр, який утворився, ймовірно, через обвал дальньої частини шахти. Історична довідка. Кременецька шахта на Тернопільщині є унікальним явищем для регіону, оскільки це була єдина вугільна шахта в області. Розташовувалася вона у Кременці, в північній частині Кременецьких гір. Фото Суспільне Історія видобутку вугілля в районі Кременця сягає кінця ХІХ століття. У 1886 році розпочалися дослідження покладів бурого вугілля під горою Куличівка. Інвестори навіть отримали дозвіл на будівництво залізничної гілки від станції Верба до Кременця […]

онлайн-продавець
trending_flat
Штрафують тих, хто продає на OLX та інших майданчиках: у ДПС розповіли, на що звертають увагу

В Україні податкова відстежуватиме грошові перекази, що надходять до людей, які продають товари онлайн. З 1 березня 2025 року податкова служба запустила інструмент, який аналізує банківські надходження та виявляє українців, що регулярно отримують оплату за товари без реєстрації як підприємці та використання касових апаратів. За перші 20 днів роботи система виявила десятки тисяч таких випадків. ДПС закликає громадян дотримуватися податкового законодавства. Про це повідомили у Головному управлінні ДПС в Одеській області. "ДПС насамперед націлена на профілактику та упередження порушень, які можуть виникати у платників податків та громадян через хибну організацію господарських операцій, та не має на меті лише застосування фінансових (штрафних) санкцій", - йдеться у повідомленні. Видання "Дзеркало тижня" зазначає, що це може стосуватись усіх людей,  які продають масово товари на різних майданчиках: ОЛХ, Prom, Bigl, MAUDAU та вайбер-групах. За умови, що здійснюється велика кількість транзакцій. Читайте також: В Україні […]

лікарня
trending_flat
Майже 60 мільйонів отримають чортківські лікарні для ремонту

У Чорткові лікарні отримають майже 60 мільйонів гривень на капітальний ремонт закладів.  Про це повідомив міський голова Чорткова Володимир Шматько. На засіданні Експертної робочої групи фахівців на чолі з заступником міністра Олексієм Рябикіним захистили два проєкти: капітальний ремонт і впровадження заходів з енергозбереження будівель поліклініки та КНП «Чортківська центральна міська лікарня». Загальна вартість проєкту становить 40,5 млн грн, виділять -  30,4 млн грн. Різницю фінансуватимуть з міського бюджету або інших фондів. "Протягом 2024 року дві будівлі (поліклініка і лікарня) спожили 990 Гкал - 5,1 млн грн з бюджету громади. За результатами енергоаудиту передбачено комплекс робіт (утеплення 15 см мінватою, заміна вікон та склопакетів, заміна даху на будівлі лікарні)", - йдеться у повідомленні. Також заплановано капітальний ремонт приймально - діагностичного відділення та відділення анестезіології та інтенсивної терапії КНП "Чортківської центральної міської лікарні". Обіцяють збільшити кількість ліжок, у реанімації нове медичне обладнання, […]

хабар
trending_flat
“По-людськи” за 20 євро: на Тернопільщині чоловік нахабно пропонував хабар правоохоронцям (відео)

На Тернопільщині чоловік пробував відкупитись від відповідальності за перевищення швидкості хабарем.  Інцидент трапився 6 квітня на автодорозі М-30 Стрий — Ізварине. Правоохоронці зупинили водія Mercedes-Benz через перевищення швидкісного режиму. Чоловік їхав 107 км/год у межах населеного пункту при дозволених 50. Про це повідомили у пресслужбі Патрульної поліції у Тернопільській області. Під час спілкування з патрульними водій спробував уникнути відповідальності та запропонував хабар. Попри неодноразові попередження про кримінальну відповідальність за такі дії, чоловік свідомо поклав 50 євро у бронежилет одного з інспекторів. "Правоохоронці зафіксували факт кримінального правопорушення та викликали на місце події слідчо-оперативну групу. А за перевищення швидкості патрульні винесли на порушника постанову за ч. 4 ст. 122 КУпАП — штраф 1700 гривень", - йдеться у повідомленні. Читайте також: Затримали поліцейського на величезному хабарі. Він шантажував військовозобов’язаного “швидкою мобілізацією”.

червоні двері, жовті двері
trending_flat
Нова небезпечна гра “Червоні двері, жовті двері”: чим вона загрожує дітям та підліткам

В українських соцмережах набуває популярності небезпечна гра "Червоні двері, жовті двері".  Ця гра, що поширюється в TikTok, може спричинити транс у її учасників, а для дітей з вразливою психікою вона становить серйозну загрозу, включаючи різні розлади та нічні жахи. Головне у ній - це вчасно розбудити гравця. Гра полягає в тому, що один підліток веде, а інший – уявляє. Ведучий ставить питання на кшталт: "Що ти бачиш?", "Хто перед тобою?", "Якого кольору кімната?", "Хто або що в ній є?". Учасник, ніби перебуваючи в напівсні, описує побачене: двері різних кольорів, кімнати. Якщо він згадує годинники, ведучий наказує йому вийти, щоб уникнути пастки. Також заборонено зустрічати людину в чорному. Ведучий, ставлячи конкретні питання, веде учасника через уявний будинок. Основна умова – вчасно вивести учасника з цього стану, щоб він не залишився там назавжди. https://www.youtube.com/watch?v=g8bF8j8WJVM Гра швидко поширилася серед школярів, які тепер регулярно […]

кар'єр
trending_flat
Схема на 76 мільйонів: на Тернопільщині викрили злочинну групу, яка незаконно видобувала пісок

На Тернопільщині викрили злочинну групу, яка незаконно добувала пісок на мільйони гривень.  Власник будівельної компанії, змовившись із директором, організував незаконну оборудку. Завдяки зв’язкам з місцевими посадовцями, вони незаконно отримали в оренду дві земельні ділянки під будівництво житлових приміщень. Про це повідомили у пресслужбі ГУНП у Тернопільській області. Замість будівництва, підприємці організували незаконний видобуток піску на промисловому рівні для своїх будівельних майданчиків. Керівництво злочинною діяльністю та збут видобутого піску були покладені на працівника фірми, який легалізував його через місцевого підприємця. Останній видавав незаконний пісок за власний товар, оформлюючи відповідні накладні. "Слідчі Головного слідчого управління Нацполіції за оперативного супроводу Управління стратегічних розслідувань в Тернопільській області оголосили всім чотирьом учасникам оборудки про підозру за незаконне видобування корисних копалин у складі організованої злочинної групи (ч.3 ст.28, ч.4 ст.240 Кримінального Кодексу України). Фігурантам загрожує до восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна", - повідомляють правоохоронці. […]

Контакти редакції: terminovo.te@gmail.com
м. Тернопіль, Кульчицької 2А

ПАРТНЕРИ

Новини Тернополя та Тернопільської області

Copyright 2025