У Міністерстві освіти і науки запевнили, що заклади освіти можуть самостійно формувати графік навчання та ухвалювати рішення щодо початку канікул у школі. Окрім того, дати осінніх канікул можуть змінитися через місцеві вибори.
Про це заявив т.в.о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет під час брифінгу в Кривому Розі, передає Освіторія, посилаючись на 24 канал.
За його словами, у період карантину в компетенції закладів освіти — спроможність формувати графік навчання. Тут усе залежить від того, в яку зону епідемічної небезпеки потрапляє заклад освіти.
Так, Шкарлет розповів, що керівник закладу за погодженням з міськрадою та засновником може погодити навчання, зокрема, визначити самостійно дати канікул, різні форми навчання, зміни на змішане навчання тощо.
Однак т.в.о. міністра освіти і науки заявив про зміну звичного графіка навчання. Зокрема, освітні департаменти попросили синхронізувати дати канікул з датами виборів.
«Ми рекомендуємо розпочати канікули не пізніше, ніж за два дні до виборів, і завершити не пізніше, ніж через три», — додав Шкарлет. Тобто осінні канікули пропонують розпочати в четвер, 22 жовтня, і закінчити у п’ятницю, 30 жовтня. Таким чином, діти отримають 11 днів для відпочинку.
У МОН зазначають, що керівник школи має право визначати режим роботи закладу в рамках змішаних форм навчання.
До слова, школярі можуть отримати позапланові канікули через місцеві вибори, які заплановані на 25 жовтня. Адже часто саме в закладах освіти влаштовують виборчі дільниці та комісії.
У Міністерстві освіти та науки України рекомендують відправляти школярів на відпочинок у такі періоди:
Осінні канікули: з 26 жовтня по 1 листопада
Зимові канікули: з 25 грудня по 10 січня
Весняні канікули: з 22 березня по 28 березня
Літні канікули: з 1 червня по 31 серпня